Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odcinek 037 - S02E15 - The Fifth Race


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Oceniamy odcinek: (87 użytkowników oddało głos)

Oceniamy odcinek:

  1. 10 (57 głosów [70.37%])

    Procent z głosów: 70.37%

  2. 9.5 (13 głosów [16.05%])

    Procent z głosów: 16.05%

  3. 9 (4 głosów [4.94%])

    Procent z głosów: 4.94%

  4. 8.5 (2 głosów [2.47%])

    Procent z głosów: 2.47%

  5. 8 (2 głosów [2.47%])

    Procent z głosów: 2.47%

  6. 7.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  7. 7 (1 głosów [1.23%])

    Procent z głosów: 1.23%

  8. 6.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  9. 6 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  10. 5.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  11. 5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  12. 4.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  13. 4 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  14. 3.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  15. 3 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  16. 2.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  17. 2 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  18. 1.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  19. 1 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  20. 0.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  21. 0 (2 głosów [2.47%])

    Procent z głosów: 2.47%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 17.07.2004 - |14:38|

STRESZCZENIE WKRÓTCE
  • 0
Master of possimpible ;)

#2 haldeman

haldeman

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • MiastoKraków

Napisano 31.07.2004 - |02:27|

W odcinku tym pojawia się po raz pierwszy aspekt podróży przez Wrota do innej galaktyki za pomoca 8 elementowego adresu, jednak dostrzegam w serialu pewną nieścisłość albo po prostu brakuje mi informacji na temat działania wrót. Mianowicie w momencie wybierania adresu na Othale (tą planetę rasy Asgardu) komputer wyswietla info o 7 wybranych szewronach? (nie wiem czy dobrze mysle chodzi mi o te zatrzaski ktore zaczynają swiecić po wybraniu symbolu) jednak kamera wyraznie pokazuje ze swieci sie tylko 6 z nich a 7 ten ktory "zatrzaskuje" sie na punkcie wyjściowym zostaje aktywny dopiero przy wybraniu przez komputer 8 sybmolu (oznaczającego również punkt wyjścia). Gdzie jest więc 8 zatrzask(szewron?), nie zauważyłem żeby któryś z nich obsługiwał dwa sybmole, jeśli można to tak określić? Może gdzieś to zostało już wyjaśnione jesli tak prosze o namiary na tego posta.


Z góy dzięki.
  • 0

#3 Promethe

Promethe

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 267 postów
  • Miasto.italy

Napisano 05.08.2004 - |06:38|

Na Wrotach jest dziewieć zatrzasków (szewronów) - to tak gwoli ścisłości.
Siedem zamkniętych znaków pozwala podróżować w obrębie 42!/7! planet (trochę sporo). Natomiast osiem znaków - do innej galaktyki (patrz SGA). Co z dziewiątym szewronem ma wyjaśnić gra StarGate: The Ninth Chevron (no, takie są plany). Z tym wybieraniem adresów, to sprawa jest o tyle bardziej skomplikowana, że teoria podana przez Daniela raczej nie pasuje (wg. niektórych). Chociaż teoretycznie można na to spojrzeć tak - pierwsze sześć symboli definiuje położenie obiektu docelowego w przestrzeni (jeden symbol - jeden punkt). Przez każdą parę symboli przeprowadzona jest prosta. Na punkcie przecięcia trzech prostych, mamy punkt docelowy.
Ósmy szewron definiuje galaktykę z której wychodzimy.
Siódmy miejsce z którego w owej galaktyce wychodzimy.
Ale ta teoria mi nie odpowiada. Do mnie bardziej przemawia teoria 'telefonu' - no bo jak, do jasnej ch*lery, można by było łączyć się z wrotami na Ha'Takach? Ha'Tak jest ciągle w ruchu, a przecież wrota w tej teori mają własne adresy. A może adresy były po prostu na początku przypisywane wg. miejsca, a potem juz bylo obojetne gdzie sa? To byloby cos :)
Temat adresow wrot to temat rzeka. Zapraszam do topicu "Wybieranie adresow" w dziale Stargate: SG-1 (powinienn byc na liscie pytan do ktorych powinno sie zajrzec) i zadania pytania.
  • 0
Dołączona grafika

#4 didaskalius

didaskalius

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • MiastoPajęczno

Napisano 22.07.2005 - |20:44|

Musze przyznac ze ten odcinek zrobil na mnie spore wrazenie ;) Bardzo pomyslowo skonstruowana akcja, ciekawe watki a przede wszystkim sporo tajemniczosci i zagadek to zdecydowane plusy tego epizodu. Po raz kolejny dobra gra aktorska i umiejetnie napisana rola dla Andersona. Podobaja mi sie te odcinki, w ktorych przekazywane sa kolejne elemnty ukladanki uniwersum StarGate. Niewatpliwie ten odcinke miesci sie w czolowce wsrod tych jakie juz widzialem. Bardzo duzo nowych informacji na temat historii wrot oraz na temat Asgardu. No i pojawiaja sie wzmianki o dwoch poteznych rasach ktorych jeszcze nie widzielismy na ekranie. Tak wiec zdecydowanie 10/10 ;)
  • 0
www.trek.pl - GWYNBLEIDD - Security Team Member
Dołączona grafika

#5 Platon

Platon

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 22.09.2005 - |12:56|

Zgadzam się, że jest to jeden z najlepszych odcników (w tych pierwszych 30), jednak nie budzi już we mnie tylu emocji co kiedyś, zapewne dlatego, że na bierząco oglądam SGA. Zastanawie mnie tylko dlaczego SG1 nie mogła wrócić przez wrota kiedy otworzon je z Ziemi. Zawsze myślałem, że one działają w obie strony :/

Ocena 9
  • 0
"Now tell me of home Lenier, I've been away far too long. - Pyromania is back." :D

#6 jack

jack

    Chorąży

  • VIP
  • 1410 postów
  • MiastoPłock

Napisano 22.09.2005 - |19:33|

Rzeczywiście - fil jest zabójczy. Doskonała rola RDA. I wiele ważnych informacji o całym kosmosie i oczywiście o technologii Pradawnych. Jak dla mnie pełna 10.
Co do wrót to proponuję zajrzeć to topiku o wrotach i ich działaniu - jest tam więcej informacji i wiadomości - czyli tutaj: http://forum.gwrota....?showtopic=1227
  • 0
"Nie mamy wpływu na czas, w którym się znaleźliśmy,
My tylko decydujemy, jak wykorzystać dany nam czas"

Gandalf - Drużyna Pierścienia


#7 Ogrodnik

Ogrodnik

    Starszy sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1310 postów
  • MiastoPcim Dolny

Napisano 22.09.2005 - |19:47|

Dałem ZERO. Dlatego ze uwazam za paranoje robienie ponownych glosowan. Ja juz na wszystkie odcinki wszystkich sezonow glosowalem. I tu, pretensja do adminow. Znowu daliscie ciala i znowu wyniki tak jak archiwum polecialy w kosmos? Tak sie nie robi i tyle.
  • 0
Dołączona grafika

#8 Platon

Platon

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 23.09.2005 - |10:59|

Ogrodnik zauważ, że nie wszyscy znają całe SG1 i nie wszyscy siedzą na forum od dawna, pojawiają sie nowi użytkownicy, którzy chcą oddać swój głos i ocenić konkretny odcienk. Również wolałbym żeby były stare wyniki, wtedy mógłbym zobaczyć co sądzą inni forumowicze, ale skoro ich nie ma to trudno. Ciekawe jak często robione są backupy forum, na inncyh odwiedzanych przezemnie forach odbywa się to co 1/2 tygodnie.

PS. Ile było padów tego forum?
  • 0
"Now tell me of home Lenier, I've been away far too long. - Pyromania is back." :D

#9 Ogrodnik

Ogrodnik

    Starszy sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1310 postów
  • MiastoPcim Dolny

Napisano 23.09.2005 - |11:25|

Ogrodnik zauważ, że nie wszyscy znają całe SG1/..../

/.../ PS. Ile było padów tego forum?

Wyświetl post


Nie kwestionuje tego, tylko ile razy widze ze ktos glosuje na wczesne sezony krew mnie zalewa, bo swego czasu zadalem sobie sporu trudu, a moze raczej poswiecilem sporo czasu aby po zobaczeniu odcinka glosowac i pisac swoje opinie na temat danego odcinka danej serii. I znowu widze proznie, pustke to sie zastanawiam po co ja to u licha robilem? Moglem sobie napisac to w Notatniku zalaczonym do Windowsa a potem po prostu zamiast zapisac, zamknac aplikacje :>

Co do padow - wiem o 2. Ale poteznych. Za pierwszym razem szlag trafil cale wielgachne archiwum gdzie bylo swietnie opracowane kompendium wiedzy o sezonach od 1 do 5 albo od 1 do 6 SG1.

Drugi raz zima 2005 cos sie wysypalo i wlasnie zniknely wtedy moim zdaniem wyniki sond odcinkow.
  • 0
Dołączona grafika

#10 Platon

Platon

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 23.09.2005 - |15:38|

Trzeba jednak liczyć na to, że więcej to się nie powtórzy i wszystko nie zniknie. Troche szkoda tych wsystkich rzeczy, z przyjemnością czytam tematy, które obecnie są dostępne (aczkolwiek trafiam co chwila na jakieś spoilery co jest denerwujące kiedy zna się tylko 2 sezony).

Szkoda że nie było backupów :/ Na innym forum niedawno też był pad, ale wtedy przeprowadzano atak na serwer na którym znajduje się ta strona. Na szczęście udało się odzyskać 99% danych. Chwała za to adminowi ;)
  • 0
"Now tell me of home Lenier, I've been away far too long. - Pyromania is back." :D

#11 Jedi

Jedi

    Kapral

  • Użytkownik
  • 160 postów
  • MiastoSosnowiec / Będzin

Napisano 19.12.2005 - |23:17|

Jak dla mnie jeden z najlepszych odcinków - mocne 9,5 !

Kontakt z Asgard-em - po prostu REWELACJA - właśnie przez takie rzeczy nie mogę się oderwać od tego serialu. Motyw pradawnych też świetnie przedstawiony. No i doskonała gra RDA.
SUPER !!! :clap:
  • 0
Pozdrawiam
"Jedi"

#12 chuckster

chuckster

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 27.01.2006 - |20:05|

Dla mnie jeden z najlepszych odcinków jak dotąd !!!
Jedna sprawa mnie zdziwiła po obejreniu tego odcinka, gdyż do tej pory myślałem że jak tunel jest otwarty to można przez niego przechodzić w obywie strony. Do tej pory nie było w serialu zbytnio sygnalizowane ze otwiera się tunel w jednym kierunku.
Co czyni zagadkowym kontaktowanie się z sondą, bo jak w takim razie sygnał radiowy z sondy dociera na Ziemie, jeśli tunel jest jednokierunkowy.
  • 0

#13 Wąski.

Wąski.

    Szeregowy

  • VIP
  • 68 postów

Napisano 27.01.2006 - |21:14|

Co czyni zagadkowym kontaktowanie się z sondą, bo jak w takim razie sygnał radiowy z sondy dociera na Ziemie, jeśli tunel jest jednokierunkowy.


Otwarty tunel pozwala na przesyłanie materii w jedną stronę, a sygnał radiowy jak wiadomo jest falą.
A fala może iść w obie strony przez otwarty tunel.
  • 0
Dołączona grafika

#14 bartez-pn

bartez-pn

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 14 postów
  • MiastoPoznań

Napisano 21.03.2006 - |14:03|

Dla mnie jeden z najlepszych odcinków jak dotąd !!!
Jedna sprawa mnie zdziwiła po obejreniu tego odcinka, gdyż do tej pory myślałem że jak tunel jest otwarty to można przez niego przechodzić w obywie strony. Do tej pory nie było w serialu zbytnio sygnalizowane ze otwiera się tunel w jednym kierunku.
Co czyni zagadkowym kontaktowanie się z sondą, bo jak w takim razie sygnał radiowy z sondy dociera na Ziemie, jeśli tunel jest jednokierunkowy.


materia nie mo|e przejsc w dwie strony , fala elektromagnetyczna to co innego :)
  • 0

#15 Wraith

Wraith

    Starszy plutonowy

  • Użytkownik
  • 523 postów
  • MiastoPoznań

Napisano 06.05.2006 - |11:58|

Odcinek świetny, nic dodać nic ująć :)
  • 0

#16 szymcio

szymcio

    Sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1145 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 06.05.2006 - |15:29|

nie dosc ze glosowalem juz to jeszcze wypowiedzialem sie (jak dobrze pamietam) a tu wszystko od poczatku. troche to zniecheca od ponownego glosowania :(
ale dalem 10, bo odcinek jest niesamowity i jeden z lepszych :)
ciekaw jestem jak nazywali sie Asgardczycy, z ktorymi rozmawial Jack :)

Użytkownik szymcio edytował ten post 06.05.2006 - |15:30|

  • 0

#17 Skaara

Skaara

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 20.05.2006 - |12:10|

Nooo za takie odcinki kocham ten serial :D Jak dla mnie wszystko w tym odcinku było genialne:
- świetna gra Andersona
- wątek Pradawnych- budowniczych wrót(mam nadzieję,że w kolejnych odcinkach i sezonach pojawią się oni osobiście)
- Asgardczycy - uznali ludzi za 5 rasę, więc mam nadzieję,że częściej będą gościć w serialu
- Furlingowie- hmmm ciekawe kim oni są
- 8 symbol - otwiera jeszcze większe możliwości podrózowania do miejsc gdzie nie stanęła noga Goa'uldów(wnioskuje,że na którejś z tych planet przebywają Furlingowie choć pewnie tak szybko to nie nastąpi bo urządzonko MacGyvera się zepsuło czyli podróze poza nasza galaktykę tak szybko w serialu pewnie nie nastąpią)
- urządzonko zmajstrowane przez ,,MacGyvera'' heh
Ocena tego odcinka nie może być inna niż 10/10 :]

Użytkownik Skaara edytował ten post 20.05.2006 - |12:39|

  • 0

#18 szymcio

szymcio

    Sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1145 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 24.05.2006 - |00:46|

no Jack w tym odcinku pokazal ze nie na darmo gral McGyvera :P
na kartce namalowal DHD, z "baterii" staffa zrobil urzadzenie ktore wysyla ludzi do innej galaktyki, zhackowal kompa w SGC mowiac "U know me, sir. Me and computers" :P :>

PS wlasnie mi stuknal tysiac :P

Użytkownik szymcio edytował ten post 24.05.2006 - |00:48|

  • 0

#19 Dooku

Dooku

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 257 postów
  • MiastoPrzeźmierowo

Napisano 27.05.2006 - |17:07|

Świetna konstrukcja odcinka. Kapitalny O'Neill konstruujący rózne rzeczy niewiedzący do czego one służą. Kapitalna scena jak zaczyna robić projekt DHD, Daniel pyta go co robi, Jack coś mu pisze, napięcie - co on buduje, zaraz się okaże, Daniel czyta: "Zamknijcie się i spadajcie!" :D I Jak zbudował to urządzenie, co to będzie co to będzie, Jack włącza, a urządzenie robi bzzzzyt i świeci :lol: , kapitalny odcinek. Oczywiście poza akcentami humorystycznymi dostajemy wiele wiadomości. Też mnie dziwi fakt, że otworzonym tunelem można przechodzić tylko w jedną stronę, ale już to ktoś wyżej wyjaśnił - niech tak będzie. Zastanawiało mnie też zawsze skąd wrota wiedzą jak długo mają być otwarte. O ile idzie to zrozumieć jeśli chodzi o sterowanie z ziemi (mają komputer, wiedzą kiedy dotrą na miejsce), o tyle z planet nie mam pojęcia, raz są otwarte 2 minuty, innym razem przez pół godziny, ale to dyskusja do innego tematu.

Co do odcinka zasłużona 10.

Użytkownik Dooku edytował ten post 27.05.2006 - |17:10|

  • 0
Don't tell me, what I can't do!

#20 Augustus the Impaler

Augustus the Impaler

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 12.08.2006 - |00:15|

10.

Jeden z lepszych odcinków, jakie nakręcono.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych