Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odcinek 64 – S04E04 – Doppelganger


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Odcinek 64 – S04E04 – Doppelganger (134 użytkowników oddało głos)

Oceniamy odcinek:

  1. 10 (9 głosów [8.11%])

    Procent z głosów: 8.11%

  2. 9.5 (4 głosów [3.60%])

    Procent z głosów: 3.60%

  3. 9 (12 głosów [10.81%])

    Procent z głosów: 10.81%

  4. 8.5 (9 głosów [8.11%])

    Procent z głosów: 8.11%

  5. 8 (15 głosów [13.51%])

    Procent z głosów: 13.51%

  6. 7.5 (6 głosów [5.41%])

    Procent z głosów: 5.41%

  7. 7 (15 głosów [13.51%])

    Procent z głosów: 13.51%

  8. 6.5 (8 głosów [7.21%])

    Procent z głosów: 7.21%

  9. 6 (14 głosów [12.61%])

    Procent z głosów: 12.61%

  10. 5.5 (5 głosów [4.50%])

    Procent z głosów: 4.50%

  11. 5 (5 głosów [4.50%])

    Procent z głosów: 4.50%

  12. 4.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  13. 4 (2 głosów [1.80%])

    Procent z głosów: 1.80%

  14. 3.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  15. 3 (2 głosów [1.80%])

    Procent z głosów: 1.80%

  16. 2.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  17. 2 (2 głosów [1.80%])

    Procent z głosów: 1.80%

  18. 1.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  19. 1 (1 głosów [0.90%])

    Procent z głosów: 0.90%

  20. 0.5 (2 głosów [1.80%])

    Procent z głosów: 1.80%

  21. 0 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 SGTokar

SGTokar

    Abstynent

  • Moderator
  • 2270 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 02.02.2007 - |14:49|

Odcinek 64 – S04E04 – Doppelganger, premiera 19 października 2007 USA, SPOILERY

Odcinek będzie powrotem do tematu społeczności żyjącej w formie kryształów, co jest lekkim nawiązaniem do odcinka SG-1 „Cold Lazarus” (SG-1 napotkało takie formy i po tym jak O’Neill dotknął jedną z nich został on zduplikowany i forma ta wróciła na Ziemię by ulżyć pułkownikowi w cierpieniu). Cooper wykorzystuje to i w Atlantis spotkamy się z taką formą życia, ale taką ze złymi intencjami. Forma ta będzie wywoływać koszmary u każdego członka drużyny podszywając się pod postać Shepparda ponieważ to on dotknął kryształu. Scena w której McKay wspomina o historia w której jego ojciec czytał mu ‘Moby Dicka’ z komentarzem ‘Co on sobie myślał?’ jest też ukrytą przesłanką Coopera ze swojego dzieciństwa z którego powodu nie mógł spać przez dwa lata. Istnieją też podobieństwa do klasycznego horroru „Koszmar z ulicy Wiązków” i w formie humoru Sheppard rzuca tekstami nawiązującymi do tych serii.
- Pierwszy odcinek z czwartego sezonu który był kręcony – 1 marzec.
- NOAS (Nightmare on Atlantis Street) wszystko wyjaśnia – Koszmar z ulicy Atlantis

Użytkownik SGTokar edytował ten post 16.09.2007 - |18:33|

Log65: Happy camper

#2 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 04.10.2007 - |01:14|

Pierwsze skojarzenie Stargate SG-1 - S01E07 - Cold Lazarus :)
Miło, ze teraz jedzą na powietrzu, świetne widoki ;)
Rodzi się Obcy :blink:
Cisza, spokój, bez Ziobry, Kaczyńskiego, Leppera, Giertycha, Kaczmarka, ale czy aby na pewno (aka puste Atlantis) ;)
Nie ma to jak być zakopanym żywcem, aż mi się ciepło zrobiło na samą myśl ;)
Lemon Chicken a true nightmare ;)
RepliJohn :lol:
Skok na bungee bez liny, hardcore...
Umierasz we śnie, umierasz na żywo, Matrix...
Rodney w plastikowym pokoju bez klamek...
Dream a little dream... Clown, I hate Clowns... Mniam, mniam...
Rodney is dead :( :( :( ;( ;(
John vs. John...
More hot girls :lol: :lol: :lol:

Rewelacyjny odcinek, z 3 mi znanych z sezonu 4 zdecydowanie najlepszy 10/10 :)

PS
Cytując samego siebie z tematu o sezonie 4:

Sezon 4 ma zdecydowanego pecha, najpierw wypłynęły przed premierą pierwsze 2 odcinki sezonu, a teraz...
przez pomyłkę na iTunes zamiast S04E01 można było ściągnąć S04E04 Doppelganger, a wszystko dlatego, że było to odcinek kręcony jako pierwszy i miał numer produkcji 401, tak czy inaczej osoby, które w sobotę albo w niedzielę do 15:00 czasu wschodniego USA zdecydowały się kupić S04E01 zrzucały w rzeczywistości S04E04 :)

Stargate.Atlantis.S04E04.Doppelganger.iTunes.WEBRiP.DivX :)
43:27, 592x334, DivX 5.0, 1041 kb/s, fps 23.999, audio MP3 CBR 80kbit/s 44.1kHz stereo

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika


  • 0
Master of possimpible ;)

#3 inwe

inwe

    Starszy chorąży sztabowy

  • Użytkownik
  • 1968 postów
  • MiastoŻory(Śląsk)/Wrocław

Napisano 06.10.2007 - |10:38|

mnie z kolei odcinek nie zaciekawił; nie był przeraźliwie nudny jednak w fotel mnie nie wgniotło; 6/10 to wszystko co mogę dać;
  • 0
Najciemniej jest pod jabłonią.

Est modus in rebus

Horacy

Prawda ma charakter bezwzględny.

Kartezjusz

Przyjaźń, tak samo jak filozofia czy sztuka, nie jest niezbędna do życia. . . Nie ma żadnej wartości potrzebnej do przetrwania; jest natomiast jedną z tych rzeczy, dzięki którym samo przetrwania nabiera wartości.

C.S. Lewis

#4 cyzyk

cyzyk

    Destiny Crew Member

  • Użytkownik
  • 41 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 06.10.2007 - |13:12|

Odcinek bardzo dobry, ale nie rewelacyjny.
Gdyby pomysł był nowy to pewnie dałbym 10, ale czwarty sezon jak na razie na dobrym poziomie więc daję:
9,5/10
  • 0

#5 Toudi

Toudi

    Ogr

  • Moderator
  • 5296 postów
  • MiastoTychy

Napisano 06.10.2007 - |13:42|

dobry zapychacz, nie ma się do czego doczepić..

ps. czy wy też uważacie, że Carter wygląda FATALNIE w tych mundurach?

#6 Liki

Liki

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 06.10.2007 - |14:18|

Ocena: 7.5 (coś surowo w tym roku odcinki oceniam)

Odcinek dobry, ale nie rewelacyjny. Po obejrzanych 3 odcinkach 4 sezonu mogę powiedzieć, że twórcom SG lepiej wychodzi robienie jednego serialu niż dwóch. Szkoda tylko tyle, że (póki co) całkowicie odcieli się od wydarzeń jakie toczą się na Ziemi. Chyba dlatego, że obecne wydarzenia mają miejsce już po dwóch filmach SG-1.
Wracając do samego odcinka, to szkoda trochę, że te kryształki były takie prymitywne. Dużo lepiej wypada odcinek odcinek Cold Lazarus, w którym kryształki były myślącymi istotami, które posiadały uczucia. Tutaj natomiast są to prymitywne bestie, które żywią się strachem. Prawie zapomniałem, niewątpliwym plusem odcinka jest humor.
  • 0

#7 Raptorek

Raptorek

    Starszy plutonowy

  • VIP
  • 538 postów

Napisano 06.10.2007 - |14:45|

Dobry odcinek daje 8
Wnosi coś do relacji między zespołem tracimy panią psycholog coraz częściej ktoś ginie
Rodney jak zwykle rozbraja szczególnie kiedy chce kawę nie podobne do niego zwykle w takich sytuacjach panikuje
Pani doktor prezentuje sie niezłe
Masz racje Carter wygląda ohydnie włosy i mundur, pani doktor tez nie pasuje mundur
te nowe mundury takie za bardzo trekowe :(
Carter się strasznie postarzała jak dla mnie i o ile w SG1 nie było tak tego widać to tutaj niestety tak :(
  • 0

#8 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 06.10.2007 - |15:05|

...jest pewna rozbieznosc miedzy data dzisiejsza a data podana w temacie tego watku. wiec jest jakis problem... :)
albo jasnowidze.
moze by tak podac informacje korygujaca daty nadawania odcinkow, czy co?

Od dat jest temat główny o sezonie 4 i tam jest informacja dlaczego jest tak a nie inaczej :)
Informacja korygująca nie jest potrzebna, bo daty są poprawne :)

Cytując samego siebie z tematu o sezonie 4:

Sezon 4 ma zdecydowanego pecha, najpierw wypłynęły przed premierą pierwsze 2 odcinki sezonu, a teraz...
przez pomyłkę na iTunes zamiast S04E01 można było ściągnąć S04E04 Doppelganger, a wszystko dlatego, że było to odcinek kręcony jako pierwszy i miał numer produkcji 401, tak czy inaczej osoby, które w sobotę albo w niedzielę do 15:00 czasu wschodniego USA zdecydowały się kupić S04E01 zrzucały w rzeczywistości S04E04 :)

Stargate.Atlantis.S04E04.Doppelganger.iTunes.WEBRiP.DivX :)
43:27, 592x334, DivX 5.0, 1041 kb/s, fps 23.999, audio MP3 CBR 80kbit/s 44.1kHz stereo

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika


  • 0
Master of possimpible ;)

#9 elam

elam

    Chorąży sztabowy

  • Użytkownik
  • 1757 postów
  • MiastoBielsko-Biala

Napisano 06.10.2007 - |15:26|

aa, to przepraszam. juz wszystko jasne.
  • 0
lubisz science-fiction? na serialach sie nie konczy !
www.science-fiction.com.pl/forum

_________________________________________
oh my goddess Me !

#10 Semko

Semko

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 06.10.2007 - |16:59|

Carter wyglada jakby byla w ciazy w tym kostiumie. Ogolnie te nowe stroje jakies takie przekombinowane i kiczowe troche jak dla mnie. Odcinek taki sobie. Fajny motyw z wielorybem.
  • 0
"Well take this for what little it will profit you. As I look at you, Ambassador Mollari, I see a great hand reaching out of the stars. The hand is your hand. And I hear sounds. The sounds of billions of people calling your name."

"My followers?"

"Your victims."

#11 elantra

elantra

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 06.10.2007 - |17:58|

9,5/10 - dobry przypominajnik do SG1, ale te 0,5 na minus za Carter - taka jakaś niemrawa i bezbarwna w tym odcinku. Do kryształów nie ma co się przypiąć, w SG1 była pustynia tutaj las oki, tam były jakieś klony tutaj działanie w podświadomości. Odcinek mi się podobał i tyle. :rolleyes:
  • 0
"tylko umarli znają koniec wojny"
Platon

#12 Jason

Jason

    Kapral

  • VIP
  • 172 postów

Napisano 06.10.2007 - |21:45|

8/10
Ja to ujął Toudi:
dobry zapychacz
nie ma się co przyczepiać zbytnio :P Chyba narazie będę jedyny, który powie, że Carter fajne w tym mundurze :D - ale panowie pamiętajmy... o gustach się nie dyskutuje :)
  • 0
" Kiedy w mieście ginie Inkwizytor, czarne płaszcze ruszają do tańca "

Mordimer Madderin licencjonowany Inkwizytor jego Ekscelencji Biskupa Hez Hezronu

#13 salem70

salem70

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 07.10.2007 - |17:32|

Nic wielkiego nie wniose, ale może i dobrze że widać Carter w Atlantisie ale czy nie mogłaby ona mieć rolę w tle ? 10 sezonów w SG-1 i jeszcze Wam jej mało ?
Sam odcinek byłby lepszy, gdyby nie pamięć o pierwowzorze :P
7/10
  • 0

#14 Ogrodnik

Ogrodnik

    Starszy sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1310 postów
  • MiastoPcim Dolny

Napisano 07.10.2007 - |21:27|

Dziękujemy Racheli za 4 odcinek z ITunes ;))) Chyba w koncu zainstaluje sobie tego calego ITunes....

A serio 9/10. Starannie zrobiony odcinek.

Uwagi:

1. Nie podoba mi sie Carter w roli dr Elizabeth Weir i nie podoba mi sie jej fryzura i kostium. Wyglada jak stara ciotka!
Weir była jaka była, ale Sam za Weir to nie jest trafiony pomysl. Nawet, jesli faktycznie Torri odeszla z serialu bo zasluzona Amanda nie miala sie gdzie podziac....

2. Bardzo dobrze, ze dano pograc tej mlodej doktorce. Nie jest moze nadzwyczajna, ale gra jedna z centralnych postaci i warto bylo poznac troche blizej postac.

3. Zal, ze nie nawiazano blizszego kontaktu z tymi krysztalami (blizszego - ze jak to maja w zwyczaju w SG nie podpieto do nich USB z laptopa), cos tam mozna byloby wtedy jeszcze powymyslac.

Reszta ok, byle tak dalej.

ps. fajny 'wieloryb' - widac, ze producent efektow specjalnych sie rozkręcił :)
  • 0
Dołączona grafika

#15 venat0r

venat0r

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 12.10.2007 - |18:52|

Odcinek średni kilka fajnych ujec ale tak to przecietny wiec 6.5/10 nawet jak na zapychacz troche za słaby.

Użytkownik venat0r edytował ten post 14.10.2007 - |19:54|

  • 0

#16 Shinad

Shinad

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 14.10.2007 - |19:49|

Odcinek przyzwoity, ale nie powalał. Chociaż to głupio brzmi plus za śmierć pani doktor - nie była bezimienną postacią, ale kimś kto jednak rolę odegrał i była rozpoznawana. Ciekawie zrealizowana walka Shepparda z samym sobą.

I faktycznie Carter wygląda nieciekawie w uniformie Atlantis, no ale ba...
  • 0

#17 kfasek

kfasek

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • MiastoSzczecin

Napisano 14.10.2007 - |21:18|

Freddy K. z kryształowej formy ;]. Niby pomysł stary, ale wykorzystanie bardzo dobre, 9/10... Sen McKay'a bardzo dobrze zrobiony, klaun zabił mnie na miejscu :D
  • 0
4+8+15+16+23+42=108!

#18 DonBolano

DonBolano

    Starszy plutonowy

  • Użytkownik
  • 505 postów
  • MiastoOstrów Wlkp/Wrocław

Napisano 17.10.2007 - |16:05|

Witam :)

Dołącze do tych wszystkim, ktorym odcinek sie podobal. Mi sie bardzo podobal. Bylo na co popatrzec. Mozna sie bylo troche pobac. A i nie bylo takim zlym pomyslem ponowne wykorzystanie motywu krysztalu, aczkolwiek zmodyfikowanego. Kazdy z nas na pewno czekal, kiedy przez wrota przejdzie drugi Sheppard.. Nic z tych rzeczy :)
Bardzo dobry odcinek. No i bardzo dobry humor. Wieloryb śniący sie Rodneyowi, czy ten kurczak z cytrynami, awans Zelenki. Ma zmartwienia koleś. Nie powiem.. :D Hehe.. Smutne jest to, ze to chyba owa pani Psycholog (Psychiatra) krecila z McKayem.. Przynajmniej tak mi sie wydawalo.. Pozbawili go milosci jego zycia? Smutne...
Dosyc fajna postac z pani doktor. Niezla reakcja na "chorobę" Teyli.. Niby mowila co trzeba zrobic, ale odnioslem wrazenie, ze zaraz zemdleje.. Heh..

Na razie tyle.. Niech nas wszystkich połknie wieloryb :D
  • 0

#19 loky

loky

    Kapral

  • Użytkownik
  • 183 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 17.10.2007 - |17:51|

Przy poprzednim odcinku narzekałem jeszcze że nie mogę się "wbić" w klimat tej nowej serii, teraz było już znacznie lepiej. Ktoś już wcześniej pisał że jakby ciemniej jest w mieście, w tym odcinku wydawało mi się że też to zauważyłem, jakieś mroczniejsze klimaty. Fajnie, bo nie podobało mi się że na Atlantis zawsze tak jasno i pastelowo-cukierkowo. Pani doktor nam się "rozwinęła" i bardzo dobrze, bardzo przyjemna dla oka postać i nie drażni niczym (może tylko tym, że to nie Carson :( ). Tu się niestety plusy kończą, koszmarne nowe wdzianka, paskudna fryzura Sam, ona tam ma warkocz zawinięty ale wygląda to jak jakieś wygolone czy coś...:( Mam wrażenie że Sam kompletnie nie może się w Atlantis wpasować, pytanie tylko czy to ja muszę się do niej w nowej roli przyzwyczaić, czy to coś nie tak z jej postacią?? Szkoda że nie było nic o nowej planecie.

Użytkownik loky edytował ten post 17.10.2007 - |17:52|

  • 0
Mam najstarszego warna na OT JUPPI!

#20 nika21

nika21

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 17.10.2007 - |19:26|

Tylko 6,5.Mogę tylko ponarzekać na marne wdzianka i nową szefową.Sam -sztywniara!Plusuje u mnie jak zwykle McKay ze swoimi wizjami i końcowa walka dwóch Shepardów. :lol:
I z niecierpliwością czekam na więcej Zelenki w innych odcinkach.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych