Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odcinek 39 - S02E19 - Inferno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Oceniamy odcinek: (172 użytkowników oddało głos)

Oceniamy odcinek:

  1. 10 (32 głosów [20.65%])

    Procent z głosów: 20.65%

  2. 9.5 (38 głosów [24.52%])

    Procent z głosów: 24.52%

  3. 9 (50 głosów [32.26%])

    Procent z głosów: 32.26%

  4. 8.5 (14 głosów [9.03%])

    Procent z głosów: 9.03%

  5. 8 (11 głosów [7.10%])

    Procent z głosów: 7.10%

  6. 7.5 (3 głosów [1.94%])

    Procent z głosów: 1.94%

  7. 7 (5 głosów [3.23%])

    Procent z głosów: 3.23%

  8. 6.5 (1 głosów [0.65%])

    Procent z głosów: 0.65%

  9. 6 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  10. 5.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  11. 5 (1 głosów [0.65%])

    Procent z głosów: 0.65%

  12. 4.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  13. 4 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  14. 3.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  15. 3 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  16. 2.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  17. 2 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  18. 1.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  19. 1 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  20. 0.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  21. 0 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 19.09.2005 - |21:25|

Na jednej z odwiedzanych planet - Taranis, ekipa Atlantis napotkała cywilizację zasilaną źródłem geotermicznym. Od dłuższego czasu zdarzają się silne wstrząsy, które powodują destabilizację osady. Przywódcy tubylców proszą więc ekipę Shepparda o pomoc.`



Sheppard jest gotowy do pomocy, tym bardziej, że mieszkańcy są w posiadaniu (wyłączonego) statku klasy Aurora. Jednak manipulacje przy osłonie nie dają wymaganych rezultatów. Dlatego Shepard proponuje przeniesienia całej populacji na Atlantis do czasu znalezienia innej planety zdatnej do życia. Gdy zapada decyzja o przeniesieniu populacji wrota zostają zniszczone przez eksplozję magmy. Bez wrót i Dedala w zasięgu widoku McKay decyduje się na uruchomienie statku i wystrzelenie go na orbitę.
Ostatecznie Dedal dociera do planety, a McKay uruchamia statek. Jednak po powrocie na Atlantis nikt nie świętuje – bowiem do planety zbliża się statek-rój.

Użytkownik _Neoo_ edytował ten post 24.01.2006 - |13:22|

  • 0
Master of possimpible ;)

#2 Toudi

Toudi

    Ogr

  • Moderator
  • 5296 postów
  • MiastoTychy

Napisano 24.01.2006 - |11:40|

Odcinek wyśmienity, świetny i tym podobne

zepsułem go sobie troche czytając spoilery, ale i tak był wyśmienity.

Teksty rzucane i przez McKaya i przez Shepparda - miodzo

Końcowy plan McKaya - taki sobie, ale sposób jego przekazania - miodzio :)

wsumie minusem będzie tylko jeden błąd: czemu nie przenieśli ludzi na drugi koniec planety (na pewno zanim pył by tam dotarł minęło by kilka dni) i dopiero wówczas ich ewakuować? Przecież było by to bardziej logiczne niż trzymanie ich w miejscu wybuchu....

Sheppard odbił McKayowi dziewczynę :) ale brzydko zrobił, btw czy McKay nie chodzi już z jakąś na SGA?

A z mniej istotnych dragmentów: zachowanie kanclerza jak najbardziej logiczne i prawdopodobne. Ludzi co poszli do rzeki też, ale że Ronon i Teyla przeżyli już mniej, ale daruję im :)

Statek klasy Aurora, bardzo ładny, ale strasznie kanciasty, chyba projektowali go w czasie wojny i tylko do walki, bo estetyki w nim nie ma (szkoda ze nie nazwali go Enterprise, miły było by zobaczyć Entka w SGA :D

odcinkowi z czystym sumieniem daję 9,5 (jeśli utrzymają takie tempo, to finałowi dam 10)

myśle że nikt się nie obrazi, jak wykrzyczę takie coś:

WIĘCEJ TAKICH ODCINKÓW, WIĘCEJ!!!

#3 Modes

Modes

    Podpułkownik

  • Użytkownik
  • 2784 postów
  • MiastoPoznań/Chojnice

Napisano 24.01.2006 - |16:24|

Zgadzam sie z Toudim :). Ten odcinek jest o 10 klas lepszy niz kazdy inny z 2 serii. Nie dosc ze jest duzo akcji i napiecia oraz odcinek jest logiczny (logicznie ulozony) to tzke ma duzo watkow humorystycznych, przebijajacych wszytsko co nam scenarzysci zafundowali w SG1 9 serii.

Dalem zasluzone 9,5.

czemu nie przenieśli ludzi na drugi koniec planety


Bo nie byloby tego dramatyzmu.

Ps. Mogli rowniez przetransportowac ludzi na jakas bliska planete gdzie jest Stargate co zajelo im by pewnie kilkadziesiat minut.

Sheppard odbił McKayowi dziewczynę


Szkoda ze juz jej nie zobaczymy ;) Niezla z niej laska i jesli SGA w 3ecim sezonie utrzymalby slaby poziom mozna by chociaz w czasie odcinka zawiesic na niej oko ;) (nie to co teyla ... :/)

Co do lawy i wulkanu, to zauwazyliscie ze zaraz po tym jak wuklan pochlonal Stargate ono sie wylaczylo? Czy energie geotermiczna w czystek postaci nie powinna zasilac Wrot w nieskonczonosc? Bo jesli Stargate w naszej galaktyce moze pobierac energie z czarnej dziury (co nie jest czytsa energia) to czemu nie moze z lawy? A moze pradawni wprowadzili dodatkowe systemy bezpieczenistwa w pegazie?
  • 0

#4 Ogrodnik

Ogrodnik

    Starszy sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1310 postów
  • MiastoPcim Dolny

Napisano 24.01.2006 - |19:21|

Ja wlasciwie tez sie zgadzam z Toudim i nie bardzo wiem co napisac poza tym ze dalem 9 punktow i ze odcinek mi sie podobal..

Szkoda ze juz jej nie zobaczymy ;) Niezla z niej laska i jesli SGA w 3ecim sezonie utrzymalby slaby poziom mozna by chociaz w czasie odcinka zawiesic na niej oko ;) (nie to co teyla ... :/)

Protestuje :/ Mnie sie w ogole nie podoba te blond cudo. Z urody (nie z gry niestety) wole juz Teyle....

Co do lawy i wulkanu, to zauwazyliscie ze zaraz po tym jak wuklan pochlonal Stargate ono sie wylaczylo? Czy energie geotermiczna w czystek postaci nie powinna zasilac Wrot w nieskonczonosc? Bo jesli Stargate w naszej galaktyce moze pobierac energie z czarnej dziury (co nie jest czytsa energia) to czemu nie moze z lawy? A moze pradawni wprowadzili dodatkowe systemy bezpieczenistwa w pegazie?

Tez zwocilem na to uwage. Wychodzi na to ze te wrota w naszej galaktyce w SG1 byly z innej pratii.... ale o tym oczywiscie nigdy sie nie dowiemy <_<
  • 0
Dołączona grafika

#5 Bajrak

Bajrak

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 24.01.2006 - |19:56|

Faktycznie dobry odcinek. Podobala mi sie zwlaszcza walka Shepparda i Rodneya o wgledy pani naukowiec :D

Rzeczywiscie nie musieli transportowac wszystkich od razu na Atlantis ale z logika ten serial juz od dawna ma problemy. Mimo wszystko koncowka trzymala w napieciu i Rodney w koncu po dlugim okresie czasu znow mnie rozsmieszyl tekstem ze za szybko wstal :D ocena: 8
  • 0

#6 Modes

Modes

    Podpułkownik

  • Użytkownik
  • 2784 postów
  • MiastoPoznań/Chojnice

Napisano 24.01.2006 - |20:32|

Z urody (nie z gry niestety) wole juz Teyle....


Daj spokoj, od Teyli juz ladniejsza jest Weir ;) No ale sa gusta i gusciki ;P.
  • 0

#7 elbereth

elbereth

    Kapral

  • Email
  • 234 postów
  • MiastoPoznań

Napisano 24.01.2006 - |21:23|

wrota sie wylaczyly bo może coś sie popsuło, szefron odpadł czy cos ;]
a statek - straszny :( po prostu beznadziejny.
marzył mi się jakiś cudny wizualnie w stylu urzadzenia do ładowania danych do mózgu a wyszłedł taki kanciasty drugi dedal...
nie żeby dedal był brzydki ale po rasie bawiącej sie w kosmiczne klocki od milionow lat oczekiwałbym wiecej finezji w projektowaniu okrętów :( wyglad mostka (tzn duze okno - widac w koncówce) już lepszy ale ogólny projekt okretu mnie zawiódł :( :( :(

a odcinek dobry choć po zniszczeniu wrót przewidywalny
w sumie podoba mi sie taki klimat, flota zlozona z roznych okretow, fajnie by bylo jakby miasto zasiedlili tez mieszkancami roznych planet i stworzyli jedną wielką pegazowo-mleczną rodzine :P
  • 0

#8 Raptorek

Raptorek

    Starszy plutonowy

  • VIP
  • 538 postów

Napisano 24.01.2006 - |22:22|

Super odcinek daje 9
Statek wizułalnie od zewnątrz mnie zawiódł ale nie wiadomo np w której fazie wojny go zbudowali w końcówce wojny pradawnym mogły się kończyć środki a skuteczność była ważniejsza od wyglądu
ciekawi mnie tylko czym walczy samymi dronami czy czymś jeszcze
Opuszczenie nie naprawionego statku daje na pewno jedną odpowiedz musiała to być jedna z ostatnich potyczek w wojnie inaczej został by naprawiony i nie stał by tam gdzie go znależli
Co miało znaczyćpozwolili nam go uzywać :)
Ps tą panią znam z 5 sez andromedy niedługo w SG1 i Atlantis będą wszystkie postacie występować z wiekszości seriali Sf :)
Tylko picarda brak :)
PS2 Wiedziałem ,że koncowe odcinki sezonu będą dobre zawsze tak jest tylko niestety niepokoj mnie majejąca oglądalność seriali aby ich nie skasowali ale zobaczymy :)
  • 0

#9 Stealt

Stealt

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 24.01.2006 - |22:28|

Właśnie skończyłem ogładać odcinek moim zdaniem jest jednym z lepszych jakie ostatnio oglądałem ale nasuneło mi sie jedno pytanko skąd oni sie wcześniej znali nie przypominam sobie aby odwiedzali taką planete. No i najważniejsze jak się baza obroni, jaką broń odnajdą na pokładzie w chwili zagrożenia.
A tekst na koniec tylko jeden statek statek mnie rozbroil moim zdaniem powinni byli uprzedzić atak i tylko jak poznali koordynaty bazy w odcinku 18 powinni wysłać przeciążany generator i wysadzić wsio w powietrze. A nie czekać spokojnie na atak.
  • 0

#10 fazaPL

fazaPL

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 26 postów
  • MiastoBiałystok

Napisano 24.01.2006 - |22:42|

[...] nasuneło mi sie jedno pytanko skąd oni sie wcześniej znali nie przypominam sobie aby odwiedzali taką planete.


Bo nie odwiedzali. Mieszkańcy planety wybierali kilka adresów znalezionych w bazie danych szukając pomocy, ale nikt inny nie odpowiedział (o ile dobrze zrozumiałam oczywiście).

A co do samego odcinka - faktycznie jeden z lepszych jakie ostatnio widziałam z SGA, dużo humoru, rozsądna fabuła i w ogóle w odniesieniu do poziomu ostatnio prezentowanego przez SGA to oceniam na 9.

A co do wyglądu statku to faktycznie nie za bardzo ciekawie to wygląda. Ale tak jak piszecie, może nie było czasu na rozważanie estetyki i dlatego powstało coś co wygląda w taki właśnie sposób.
  • 0

#11 Myszaqu

Myszaqu

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 25.01.2006 - |00:08|

Dycha ..... Naprawdę w końcu fajny i oryginalny :) Ciekawe czy ostatni z sezonu będzie lepszy ...
  • 0

#12 Amon_Ra

Amon_Ra

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • MiastoRadom

Napisano 25.01.2006 - |02:28|

Ode mnie mocne 9.Odcinek naprawde super.Rodney jak zawsze w takich sytuacjach ma niezlą gadke.Fajna pani naukowiec;) Ciekawe jak zostanie wykorzystany statek bo jakby nie patrzec calkiem niezly nabytek:)
Co do uzbrojenia statku to w odcinku "The Tower" znalezli calkiem spore zapasy dronów i skoczkow wiec mysle ze scenarzysci o tym pomysleli.Ale dlaczego tylko jeden statek rój leci do Atlantis.Cos mi sie wydaje ze wlasnie ten statek rój nie ma wrogich zamiarów no ale zobaczymy.Mysle ze leci w nim nasz kolega z odcinka 18-tego :D
  • 0

#13 estel333

estel333

    Starszy szeregowy

  • Email
  • 87 postów

Napisano 25.01.2006 - |10:14|

O takie odcinki nam chodzi :clap: Akcja, zabawne dialogi, dużo efektów specjalnych.
Ten odcinek to po prostu "miodzio". Nie mogę doczekać się następnego :D

Użytkownik estel333 edytował ten post 25.01.2006 - |10:15|

  • 0
-------------------
ORA ET LABORA
-------------------

#14 Zar-an

Zar-an

    Kapral

  • Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 25.01.2006 - |10:53|

Ta Pani naukowiec grala w w jednym odcinku siódmego sezonu Sg-1 Tok'ra Zaren komendanta bazy.

Co do odcinka to jak na SGA przyzwoity, sądze że SGA ma szanse się jeszcze rozwinąc, spojżcie na drugi sezon SG-1 tez nie byl rewelacyjny i mało spójny.

Ten jeden Hive Ship cos mi podejżany, może przed nim leci zamaskowana eskadra, i Wraith beda mieli element zaskoczenia?:))

Użytkownik Zar-an edytował ten post 25.01.2006 - |10:54|

  • 0

#15 Zetnktel

Zetnktel

    Starszy chorąży

  • Użytkownik
  • 1589 postów
  • MiastoLublin

Napisano 25.01.2006 - |14:04|

Nareszcie. Bardzo dobry odcinek. Same plusy. Ładne efekty, scenariusz. Wszystko ok. Z przyjemnością wystawiam 9.
  • 0

#16 psjodko

psjodko

    TIME LORD

  • Moderator
  • 2336 postów
  • MiastoLeżajsk

Napisano 25.01.2006 - |17:57|

Ciekawe jak zostanie wykorzystany statek bo jakby nie patrzec calkiem niezly nabytek:)



Ze strategicznego punktu widzenia powinni go natychmiast odesłać na Ziemię.
Tylko tam w spokoju można go zbadać i co najważniejsze skopiować.
W żadnym wypadku nie powinni go narażać na zniszczenie w jakimkolwiek starciu z Wraith.
Przecież robale dobrze znają ten typ statków i wiedzą jak je niszczyć.

Użytkownik psjodko edytował ten post 25.01.2006 - |17:59|

::. GRUPA TARDIS .::


#17 Wąski.

Wąski.

    Szeregowy

  • VIP
  • 68 postów

Napisano 25.01.2006 - |18:58|

Pierwszy odcinek który dostał 10 :clap: :clap: :clap:

Świetna akcja, motyw ze statkiem :D :D i wiele innych rzeczy.

Ale czego można się było spodaiewać poprzedostatnim odcinku sezonu?
Że będzie do bani :unsure:
  • 0
Dołączona grafika

#18 Zar-an

Zar-an

    Kapral

  • Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 25.01.2006 - |20:23|

Ze strategicznego punktu widzenia powinni go natychmiast odesłać na Ziemię.
Tylko tam w spokoju można go zbadać i co najważniejsze skopiować.
W żadnym wypadku nie powinni go narażać na zniszczenie w jakimkolwiek starciu z Wraith.
Przecież robale dobrze znają ten typ statków i wiedzą jak je niszczyć.


W zupełności sie zgadzam. Pomyscie jaka przewage by stanowil taki statek w naszej galaktyce no i niezly nabytek do walki z Ori. Ale znając życie scenarzysci go nie odesla bo sie okaze ze statek ma malo wydajny hipernaped i nie doleci do Ziemi :P

Ale kto wie :)
  • 0

#19 Amon_Ra

Amon_Ra

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • MiastoRadom

Napisano 25.01.2006 - |20:54|

Tez jestem zdania ze nie powinien brac udzialu w walce z Wraith i trzeba go wyslac na Ziemie.Razem z Asgardem wiele mogliby sie nauczyc o technologii i sposobie w jaki zostal zrobiony.Ale z drugiej strony kiedy Wraith zaatakuja Atlantis a zrobia to napewno jaka bedzie obrona???Co wymysla tym razem zeby utrzymac miasto???Jestem zdania ze ostatni odcinek sezonu oraz sezon trzeci bedzie naprawde niezly i Ci wszyscy ktorzy wchodza na to forum i tylko narzekaja na Atlantis zmienia zdanie o tym serialu :P Ja dalem mu szanse na poczatku drugiego sezonu i nie jestem zawiedziony :D
  • 0

#20 Wąski.

Wąski.

    Szeregowy

  • VIP
  • 68 postów

Napisano 25.01.2006 - |21:25|

Ale znając życie scenarzysci go nie odesla bo sie okaze ze statek ma malo wydajny hipernaped i nie doleci do Ziemi


Jaki słaby, przecież oni dolecieli do Pegaza miastem.
Więc technologia hipernapędu była u nich rozwinięta.
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych