Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odcinek 27 - S02E07 - Instinct


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Oceniamy odcinek: (101 użytkowników oddało głos)

Oceniamy odcinek:

  1. 10 (6 głosów [6.38%])

    Procent z głosów: 6.38%

  2. 9.5 (6 głosów [6.38%])

    Procent z głosów: 6.38%

  3. 9 (18 głosów [19.15%])

    Procent z głosów: 19.15%

  4. 8.5 (12 głosów [12.77%])

    Procent z głosów: 12.77%

  5. 8 (19 głosów [20.21%])

    Procent z głosów: 20.21%

  6. 7.5 (10 głosów [10.64%])

    Procent z głosów: 10.64%

  7. 7 (12 głosów [12.77%])

    Procent z głosów: 12.77%

  8. 6.5 (2 głosów [2.13%])

    Procent z głosów: 2.13%

  9. 6 (3 głosów [3.19%])

    Procent z głosów: 3.19%

  10. 5.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  11. 5 (4 głosów [4.26%])

    Procent z głosów: 4.26%

  12. 4.5 (1 głosów [1.06%])

    Procent z głosów: 1.06%

  13. 4 (1 głosów [1.06%])

    Procent z głosów: 1.06%

  14. 3.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  15. 3 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  16. 2.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  17. 2 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  18. 1.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  19. 1 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  20. 0.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  21. 0 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 01.06.2005 - |12:27|

SPOILER

Drużyna Shepparda trafia do wioski, w której znajdują młoda kobietę Wraith. Elia w niczym nie przypomina wrogów, których spotykali wcześniej. Została wychowana przez człowieka, ma ludzkie emocje, jest dziewczyną o bardzo kruchej psychice, która chce odnaleźć się w otoczeniu i być kochaną. Przeraża ją rasa, do której należy, instynkty, żądze, niestety nie może nic poradzić na to kim jest. Mimo wszystko całkowicie różni się od Wraith, żyje w ukryciu, boi się, że kiedy zostanie odkryta przez mieszkańców wioski, to ci na pewno ją zabiją, zwłaszcza, że ostatnio są terroryzowani przez istotę zachowującą się bardzo podobnie do Wraith.

Zdjęcia: BRAK
  • 0
Master of possimpible ;)

#2 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 27.08.2005 - |13:56|

Szczerze mówiąc to myślałem, że będzie gożej, a wyszło całkiem ładnie tak na 8.5
Ciekawa sprawa ojciec-syn na końcu, on na prawdę ją kochał tyle poświęcił, a i ona udawała, że jest ok i mikstura działa.
Do tego małe polowanie, potem jak Elia zabiła Wraith bez problemu, miło się to oglądało.
Silna ekipa pod wezwaniem McKay + Beckett ;)
I końcówka, jak Sheppard trochę oberwał, ten wątek wprowadzi nas do S02E08 Conversion, ale to dopiero za 2 tygodnie.

PS
Spoiler w pierwszym poście czyta się przed odcinkiem jeśli chce sie poznać jego treść, taka jest jego rola, po obejrzeniu to już nie spoiler. Tu omawia się odcinki, a nie pisze, że się je ściaga itp
  • 0
Master of possimpible ;)

#3 Ogrodnik

Ogrodnik

    Starszy sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1310 postów
  • MiastoPcim Dolny

Napisano 27.08.2005 - |15:26|

Spokojnie daje 9 punktow. :clap:
Odcinek (a dawno juz takiego nie bylo) po prostu trzymal za twarz w napieciu. I mimo, ze czytalem spoilery - nadal sie swietnie i 'z nerwem' ogladalo.
Nie bardzo wiem, czego sie by mozna przyczepic w sumie ...ze nie bylo latajacych krazownikow? :>
Nie musialo byc - bardzo bylem ciekaw jak to w koncu jest z ta niby pol-Wraith i wyszlo ze przeczucia mnie nie mylily.
Ronon z tym mieczykiem wyglada teraz jak Niesmiertelny albo conajmniej Conan Barbarian :hyhy:
Nie no...na prawde dobry odcinek. Jak widac - mozna zrobic majac dobry pomysl i odcinek stargejtsow bez ciaglych eksplozji i komputerowych walk. Tylko trzeba miec dobry scenariusz, o co - jak pokazuja ostatnie odcinki wcale nie tak latwo. :wacko:
  • 0
Dołączona grafika

#4 Raptorek

Raptorek

    Starszy plutonowy

  • VIP
  • 538 postów

Napisano 27.08.2005 - |18:22|

daje 8
odcienk niezły tylko doktorkowi wyszło odwrotnie niż chciał :)
Hm widać że Wirth jedfdnak mają uczucia i lojalność to ciekawie rozwija ich wątek
teraz zastanawiam się coraz bardziej w jaki sposób mutowali
Hm a gdzie widzieliśmy 2 połówkę znaczy same robale w atlantis bo chyba zapomiałem oświedcie mnie prosze :)
  • 0

#5 Gość_jooboo_*

Gość_jooboo_*
  • Gość

Napisano 28.08.2005 - |01:07|

Solidne 8. Odcinek ciekawy i oryginalny. Chyba najlepszy w całym drugim sezonie. Wreszcie opowieść głębsza, bez bzdurnych śmichów-chichów, opowiedziana bez wpadek i dobrze zagrana. Mam nadzieję, że taki poziom zostanie utrzymany (jeszcze podniesiony ?) w dalszej części sezonu. Brawo!
  • 0

#6 _Neoo_

_Neoo_

    Lord of Kobol

  • Junior Administrator
  • 2929 postów
  • MiastoMysłowice

Napisano 28.08.2005 - |01:36|

A ja dam 8. (kliknęlo mi się na 7 :/)

@Raptorek: SGA 1x04 :)

Nawet podobała mi się ta cała historia dziewuszki, a bardzo podobał mi się sposób w jaki rozprawiła się z Wraith, czyżby samice były silniejsze od samców? Może to one tam rządzą i są stroną dominującą? W końcu w pilocie to kobieta dowodziła grupą strażników...
Co do samego odcinka. McKay i Beckett drużyną szturmową nie są ;) ale i tak poradzili sobie nienajgorzej. "Ojciec" chyba przeżył niezły szok, gdy dowiedział się, że jego "córka" nadal musi się żywić. Swoją drogą ona też chyba za dobrze się nie czuła. Dostała niejako "ludzkie" emocje, a u żywić się trzeba. No, że nie wspomnę o umiejętności robienia domowych wypieków, fajny slogan reklamowy można by wymyśleć. W tle Pani Wraith z tacą ciasteczek i napis "Zjedz, albo zostań zjedzony" (w sumie nie wiem co mogłoby to reklamować, ale późno jest może jutro coś mi wpadnie do głowy ;)).
No i ta pewność Ronana w zabijaniu Wraith na początku. "Tylko jeden? Wrócę przed porankiem" Bomba :D Smuci, że na końcu dane mu było spełnić swoją obietncę...
Morał z tej histori Wrath to zawsze Wraith...? Na razie tak, może później z serum Becketta coś się zmieni...

Użytkownik _Neoo_ edytował ten post 28.08.2005 - |10:47|

  • 0

->1019<-


#7 Ogrodnik

Ogrodnik

    Starszy sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1310 postów
  • MiastoPcim Dolny

Napisano 28.08.2005 - |02:42|

No, że nie wspomnę o umiejętności robienia domowych wypieków, fajny slogan reklamowy można by wymyśleć. W tle Pani Wrath z tacą ciasteczek i napis "Zjedz, albo zostań zjedzony"

Wyświetl post

Mogliby krecac serial zrobic przy okazji nagrywania tego odcinka taka scene z tym napisem do jakiegos dodatku do SGA. Ludzi sikaliby ze smiechu - nie mowiac o aktorach na planie B)

Swoja droga na miejscu Dexa za kazdym razem gdy podchodzila by do mnie w studio Ellia-Wraith z ciasteczkami mowiac "dobre, sama upieklam" padalbym na ziemie ze smiechu.
Bo jest to chyba najbardziej absurdalne zdanie, jakie uslyszalem dotad w calych 2 sezonach Atlantis ! :clap:
  • 0
Dołączona grafika

#8 Gaj

Gaj

    Sierżant

  • Użytkownik
  • 708 postów

Napisano 28.08.2005 - |02:52|

Nie wszystko zrozumiałem bo bez napisów obejrzałem. Nie wytrzymałem kurcze no. No więc myślę z tego co zrozumiałem i zobaczyłem...
1. Bezsensowne było to, że zamiast jakimiś sensorami etc szukali Wraitha na piechotę metodą wzrokowo-słuchową. Przeca skoczki muszą mieć jakieś sensory i oni też. Przynajmniej w Atlantis mieli jak było trzeba.
2. Po 10 latach ukrywania się ten zabity samotny Wraith nadal miał płaszcz i resztę skórzanych ciuszków w idealnym stanie - to już choreograficzne przegięcie na max. Mogli go chociaż jakoś umorusać, a poza tym coby nie nosił to musiało się to niszczyć z czasem - szczególnie jak się pomieszkuje w lesie.
3. Nie wiem jaką ma broń Ronon, ale na Wraith to ona słabo coś działa i on musi o tym wiedzieć. Mimo to uparcie jej używa. Pytanie czy jest takim debilem, że lubi nie działającą broń czy scenarzyści są takimi debilami, że tego nie kapują.
4. Nasza pół Wraith zabiła swojego kolegę skręcając mu kark i lekko okładając. No to już przegięcie na max. W 1 sezonie Wrath byli niemal nieśmiertelni, a tu widać, że mają skręcający się kręgosłup. Znów głupota wg mnie i to mocna. Po prostu chyba ktoś o tym nie pomyślał. Może i ich babki są mocniejsze i tak dalej, ale i tak zabijanie super istoty przez skręcenie karku jest żenujące.
5. Jak pamiętamy to Teyla była wykrywana przez innych Wraith, gdy się do nich włamywała mentalnie i ten 2gi Wraith musiał wiedzieć, że istnieje jego koleżanka jak i ona o nim. To NASI musieli z kolei też wiedzieć i skapować - szczególnie Teyla widząc, że CÓRECZKA potrafi odbierać 2go Wraitha. A jeśli ta 2 WRaith miało ze sobą łączność to nasi powinni coś podejrzewać - czemu dotąd KOLEGA nie wpadł na imprezkę i jedzonko do jaskini. Niedorobione to coś i fabuła się wali w pył.
6. Becket ma fajną pancerną walizeczkę i ma zwyczaj jej nie zamykać - to już niech mu tam będzie. ALe, że młoda Wraith umie niczym doświadczona pielęgniarka zrobić sobie zastrzyk i wie który to retrowirus (jak podłuchiwała to nie widzała która to ampułka), bo że strzykawka sobie zapewne przypadkiem naszykowan leżała to już pomijam.

Te rzeczy wyżej mnie mocno zirytowały bo psują niezły odcinek. Sorx, że się może czepiam, ale za dużo tych głupot i ewidentnych głupot, niedoróbek.
Dałem 8.5 bo wierzę, że w tym czego nie zrozumiałem jest sporo o Wraith i ich biologii, pochodzeniu. Tylko dlatego tyle.

Co do odcinka to był w sumie dość dziwny z jednego powodu.
Widać, że brakuje kasy na produkcję, bo efektów FX nie mogło być mniej - kilka wystrzałów i parę ujęć z Atlantis? Odcinek był świetny fabularnie, ale bardziej pasował by jako horror czy ekranizacja jakiejś powieści Allana Poe. Hmmm. Fantastyka to to była w minimalnym stopniu - tylko punktem wyjścia. Dostaliśmy odcinek o wampirach w innej galaktyce, o miłości człowieka do bestii, gdzie oboję się okłamywali, a tatuś dożywiał sobą dziecko. Mam wrażenie, że widziałem podobne schematy choćby w Frankensteinie czy czymś w tym stylu. Nie podoba mi się to, że zamiast opowiadać gwiezdną sagę i skupiać się na galaktyce, walce z Wrait etc... to wciskają nam zmodernizowane i dobre w swoim stylu remaki scenariuszy filmów grozy, a la stare horrory. Po prostu nie o to tu chodzi. Pomimo tego, że fajnie się to ogląda. Odcinek jako horror czy sensacja bardzo OK, ale jakio SciFi mi się to nie za bardzo podoba. Obejrzę jeszcze z napisami, coby dojść kilku kwestii, których nie zrozumiałem. Więc dałem 8.5 na wyrost i na zaliczkę pod napisy i wyjaśnienia ewolucji i biologii Wraith. Poza tym to max 6-7. DObra rozrywka, ale nie SciFi i nie w Atlantis.

Użytkownik Gaj edytował ten post 28.08.2005 - |03:05|

  • 0

#9 januszek

januszek

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 297 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 28.08.2005 - |08:33|

Ocena 4. Tak wysoka ocene wystawiam za to, ze w tym odcinku nie bylismy atakowani pierwszoplanowa glupota. Udalo im sie wreszcie osiagnac poziom slabszych odcinkow pierwszego sezonu SG1 (motywy uczlowieczonego Wraith przypominaja mi Unasow - ciekawe, czy za jakis czas zobaczymy odcinek, w ktorym ludzie beda trzymac Wraith i wykorzystywac ich jako niewolnikow?).
  • 0

#10 sledzik1984

sledzik1984

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • MiastoKraków

Napisano 28.08.2005 - |11:30|

Nie wiem jaką ma broń Ronon, ale na Wraith to ona słabo coś działa i on musi o tym wiedzieć.

Wyświetl post


Becket jasno powiedział, że Eila nie przypomina zwykłego Wraith. Jest szybsza, silniejsza - więc pewnie również bardziej wytrzymała. Nie widziałeś jak rozprawiła się z tym drugim Wraith? Hop i kark złamany.
  • 0

#11 Gaj

Gaj

    Sierżant

  • Użytkownik
  • 708 postów

Napisano 28.08.2005 - |12:41|

To nie zmienia faktu, że jego broń powinna działać dobrze - nasze pepeszki jakoś działały zdecydowanie lepiej, ale Rononek uparcie walił ze swojego blasterka. Nonsens.
  • 0

#12 Ogrodnik

Ogrodnik

    Starszy sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1310 postów
  • MiastoPcim Dolny

Napisano 28.08.2005 - |13:40|

To nie zmienia faktu, że jego broń powinna działać dobrze - nasze pepeszki jakoś działały zdecydowanie lepiej, ale Rononek uparcie walił ze swojego blasterka. Nonsens.

Wyświetl post

Blasterka to ma chyba od dzisiaj. Przedtem mial takie cos a'la magnum. Robilo w plocie dziure na 30cm :ph34r:
Moze sie naboje skonczyly? ...
  • 0
Dołączona grafika

#13 michal_zxc

michal_zxc

    Plutonowy

  • Użytkownik
  • 382 postów

Napisano 28.08.2005 - |14:02|

To nie zmienia faktu, że jego broń powinna działać dobrze - nasze pepeszki jakoś działały zdecydowanie lepiej, ale Rononek uparcie walił ze swojego blasterka. Nonsens.

Wyświetl post

Mi się wydaje że nie chciał jej zabić i włączył swoja broń w tryb 'paralizator' (było mówione w poprzednich odcinkach o takiej opcji). W końcu Becket jest wstanie (ma szanse) obrócić proces pozatym ta Wraith stała się taka po części przez nas dlatego mógł być skłonny spróbować zatrzymać ją żywcem.
  • 0

"Nie możesz kontrolować co się dokładnie zdarzy, jest tyle rzeczy do ogarnięcia, ale intencje pomagają obrać kierunek. Jeśli masz dobre intencje to masz większe szanse że wszystko skończy się dobrze" Trance Gemini - Andromeda
The Secret <- Polecam


#14 januszek

januszek

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 297 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 28.08.2005 - |15:03|

Mi się wydaje że nie chciał jej zabić i włączył swoja broń w tryb 'paralizator'

Masz rację. W ten sposób przecież w swoim czasie ogłuszył Teyle i Sheparda. Ponadto widać było jak w biegu robi coś z bronią, to mogło być właśnie przełączeniem trybu ognia :)
  • 0

#15 shadow1985

shadow1985

    Szeregowy

  • Email
  • 1 postów

Napisano 28.08.2005 - |17:09|

Odcinek całkiem ciekawy .
Interasująca mogła by być sytułacja gdyby naprodukowali tego retrowirusa sporo i przetransportowali na HS :D . Mieli by ciekawy problem:)
  • 0

#16 VeeDee

VeeDee

    Starszy sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1338 postów

Napisano 28.08.2005 - |21:22|

Ciekawy odcinek :) Utrzymujący poziom. Dochodzą nowe informację o Wraith. Nowe wątki ;) A najgorsze, że teraz 2 tyg przerwa. I tylko 6 odcinków SG (3+3) do przerwy zimowej ;(

- nie mogli Wraith odnaleźć Skoczkiem? Chyba miał jakieś czujniki...

Użytkownik VeeDee edytował ten post 28.08.2005 - |21:26|

  • 0
VeeDee

#17 Chavo

Chavo

    Kapral

  • Użytkownik
  • 162 postów
  • MiastoMazowieckie

Napisano 28.08.2005 - |21:44|

Niezły odcinek. Dowiedzieliśmy się, że można wychować Wraith na ludzi :P przy odrobinie wysiłku, a tak poważnie też wydaje mi się, że u Wraith rządzą kobiety (vide Pilot). Wiadomo już, że retrowirus nie działa na Wraith tak jak powinien i trzeba będzie zacząć badania od nowa. Ogólnie niezła fabuła. Ocena 8.0
  • 0
Jeśli nie będziecie używać oczu waszych po to, aby widzieć, to będziecie używać ich po to, aby płakać.

#18 Rosomak

Rosomak

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • MiastoWałbrzych

Napisano 28.08.2005 - |23:43|

ogolnie 9
-1 punkt za to ze female Wraith wychowywany przez dr.Zaddika, Ellia ma glupia fryzure/ uczesanie wlosow.

a reszta git .


Ciekawy odcinek :) Utrzymujący poziom. Dochodzą nowe informację o Wraith. Nowe wątki ;) A najgorsze, że teraz 2 tyg przerwa. I tylko 6 odcinków SG (3+3)  do przerwy zimowej ;(

- nie mogli Wraith odnaleźć Skoczkiem? Chyba miał jakieś czujniki...

Wyświetl post


myslalem ze Atlantis wychdozi co tydzien
  • 0

#19 Amon_Ra

Amon_Ra

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • MiastoRadom

Napisano 29.08.2005 - |06:12|

Ode mnie 9.Odcinek mi sie podobal.Polubilem Ronona nerwus z niego i bardzo dobrze:)))Nie bedzie mu Wraithowa gówniara podsuwac herbatniczkow:))) Hahaha.Ogolnie milo mi sie ogladalo odcinek.
  • 0

#20 Kikucik

Kikucik

    Szeregowy

  • Email
  • 28 postów
  • MiastoOd Ancientów

Napisano 29.08.2005 - |06:29|

Dałem 7.

Odcinek nie był za rewelacyjny, ale nawet dzięki spoilerów była niespodzianka. I nie za bardzo zrozumiałem tego odcinka. Ile czasu ją wychowywał? 2 lata? 10 lat? Bo wogóle nie rozumiem o co tu chodzi, to dlaczego tak wydoroślała? A jak była mała, to była tylko zwykłą kukła :P przynajmniej tak to dla mnie wyglądało.

Tak jak już co po niektórzy wspominali, dziwne to było, że nie śledzili jej skoczkiem, albo wykrywaczem oznak życia. A na początku przecież widzimy, że Wrota latają sobie gdzieś na orbicie.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych