Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odcinek 181 - S09E07 - Ex Deus Machina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Oceniamy odcinek: (117 użytkowników oddało głos)

Oceniamy odcinek:

  1. 10 (15 głosów [13.89%])

    Procent z głosów: 13.89%

  2. 9.5 (10 głosów [9.26%])

    Procent z głosów: 9.26%

  3. 9 (12 głosów [11.11%])

    Procent z głosów: 11.11%

  4. 8.5 (19 głosów [17.59%])

    Procent z głosów: 17.59%

  5. 8 (16 głosów [14.81%])

    Procent z głosów: 14.81%

  6. 7.5 (6 głosów [5.56%])

    Procent z głosów: 5.56%

  7. 7 (12 głosów [11.11%])

    Procent z głosów: 11.11%

  8. 6.5 (4 głosów [3.70%])

    Procent z głosów: 3.70%

  9. 6 (5 głosów [4.63%])

    Procent z głosów: 4.63%

  10. 5.5 (1 głosów [0.93%])

    Procent z głosów: 0.93%

  11. 5 (1 głosów [0.93%])

    Procent z głosów: 0.93%

  12. 4.5 (1 głosów [0.93%])

    Procent z głosów: 0.93%

  13. 4 (2 głosów [1.85%])

    Procent z głosów: 1.85%

  14. 3.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  15. 3 (1 głosów [0.93%])

    Procent z głosów: 0.93%

  16. 2.5 (1 głosów [0.93%])

    Procent z głosów: 0.93%

  17. 2 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  18. 1.5 (1 głosów [0.93%])

    Procent z głosów: 0.93%

  19. 1 (1 głosów [0.93%])

    Procent z głosów: 0.93%

  20. 0.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  21. 0 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 20.04.2005 - |14:36|

SPOILER

Podpułkownik Carter wraca do SGC, tymczasem od pewnego czasu na Ziemi dzieją się dziwne rzeczy, znikają kolejni znani biznesmeni. SG-1 podejrzewa, że ma to związek z "The Trust", którzy zostali opanowani przez Goa'uld'ów (S08E14 Full Alert). Istnieje prawdopodobieństwo, że Goa'uld'owie nadal są na naszej planecie i rosną w siłę.
Tymczasem relacje pomiędzy SGC a nową młodą nacją Jaffa komplikują się. Izolacjonista Gerak przedstawia Wysokiej Radzie Jaffa jak istotne jest uniezależnienie się od Tau'ri, czy też Tok'ra, przypominając wielowiekowy układ Goa'uld - Jaffa. Jeden z członków Rady, Tebrash przypomina jednak, że to Tok'ra byli motorem, dzięki któremu Jaffa mogli zdobyć wolność, dlatego też nie należy tak od razu rezygnować z tych sojuszy. Gerak pozostaje jednak sceptyczny co do intencji sprzymierzeńców, gdyż spotykają się z nimi dopiero w momencie, gdy Goa'uld'owie są już praktycznie pokonani.
SG-1 przerywa spotkanie Wysokiej Rady, aby przesłuchać Gerak'a, który stał się kimś w rodzaju politycznego przeciwnika Teal'c'a. Mówią mu, że Jaffa, którzy kiedyś służyli lordowi Yu, zostali znalezieni martwi na Ziemi. Tebrash uważa, że może rzucić trochę światła na całą sytuację, Gerak dowiedział się bowiem, że Baal ukrywa się na naszej planecie, po tym jak Anubis został pokonany (S08E18 Threads) i bez zgody Ziemi wysłał tych Jaffa, żeby go pojmali.

Zdjęcia: 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07.
  • 0
Master of possimpible ;)

#2 razo

razo

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • MiastoSilesia

Napisano 27.08.2005 - |08:33|

No i po odcinku.
Musze powiedzieć że odcinek taki niejaki, jak zresztą wszystkie wcześniejsze związane z Goauld'ami dziejące sie na Ziemi. Jaffa coraz bardziej głupieją. Kolejny kolo sie przystawiał do Sam ale został odrzucony od razu ;) No i Baal sie nam strasznie pomnożył :P 4 Baal'ów + jeden dead troche tego dużo.

Ocena max 6,5.
  • 0

#3 SGTokar

SGTokar

    Abstynent

  • Moderator
  • 2270 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 27.08.2005 - |09:03|

1. Odcinek nie jest nijaki, to na pewno!
2. Czy Jaffa głupieją? Nie jest to takie stanowisko czarno-białe jak bywało w przeszłości.
3. Ten kolo się przystawiał już w 614 i 719.


UPDATE: (mówiąc o kolejnym poście...)

Najlepiej to w zapowiedzi kanału scf-fi było. W sumie całe 38 minut odcinka tam było. A patrząc jeszcze na stronę główną kanału to i 40 minut odcinka. ;>
Mimo to odcinek mi się podobał. Wiadomo nie to co tydzień temu, ale poziom doskonały jak na wątek Ziemi, bez wrotowy.
I czyż te przyklejanie znaczków SG-1 nie było słodkie :D

Użytkownik SGTokar edytował ten post 27.08.2005 - |10:32|

Log65: Happy camper

#4 ujemny

ujemny

    Starszy plutonowy

  • VIP
  • 556 postów

Napisano 27.08.2005 - |09:29|

nuda nuda nuda.
Odlozyli na bok sprawe Ori i wszystko wychamowalo :/
Odcinek przewidywalny i jakos jak tylko Sam weszla do budynku to wiedzialem ze caly jest z naquadaq ;) i ze calego go wyteleportuja.
Nuda.

PEACE :huh:
  • 0

#5 Ogrodnik

Ogrodnik

    Starszy sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1310 postów
  • MiastoPcim Dolny

Napisano 27.08.2005 - |10:40|

Ekhe....nie wiem czemu sie tu pare osob czepia ze nuda. Dla mnie wcale nuda nie byla. Dalem 8 punktow.
Owszem, moze i odcinek byl troche przegadany (czytaj za malo efektow?), ale za to byl w stylu 'dawnych SG1' - jesli rozumiecie, co mam na mysli :hyhy:
Pomysl z cudownym rozmnozeniem Baala calkiem mi sie podoba, rozumiem ze bedzie on robil Tauri kolo d. :censored: jeszcze nie raz. A mnie to odpowiada bo lubie tego szwarc-charakterka od czasu jak sie znecal nad Jackiem. :afro:

ps. a Baal na koniec filmu w klapkach to mistrzostwo świata :clap:
ps2. co to za laska w mini? Tez Goaud z odzysku?
ps3. To ze dzisiaj nic nie bylo o Ori jakos w ogole mi nie przeszkadzalo.
ps4. z ta teleportacja budynku to lekka przesada - ciekawe jak ustawili gdzie sie budynek "zaczyna" ^_^

update do postu z wieczora - co tu sie na tym forum odbywa!? caly dzien minal, juz prawie polnoc i tylko 6 osob zobaczylo film? Tak kiedys kurka wodna nie bywalo! :angry:

Użytkownik Ogrodnik edytował ten post 27.08.2005 - |22:29|

  • 0
Dołączona grafika

#6 Kirkor

Kirkor

    Kapral

  • Użytkownik
  • 184 postów
  • MiastoGdansk

Napisano 27.08.2005 - |13:32|

Widzę że znowu będę odosobniony w swoim zdaniu. Dąłem 10. Odcinek mi się bardzo podobał. Nie było w nim pełno akcji biegania i strzelania. Podobało mi się pomysł z klonowaniem Baala. Pojawił się nowy gracz i to poważny. Do tego bardzo groźny bo działający na naszym podwórku. Może też być cennym sojusznikiem kiedy ziemia będzie zagrożona. Wśród Jaffa widzimy wyraźną walkę o władze to też mi się podoba. Jestem ciekaw jak to się rozwinie i jak w to się jeszcze wkręcą Ori. Jeśli wszystkie trzy rasy się pojawią w jednym odcinku to będzie ciekawe. Może wreszcie do gry wejdzie jeszcze Asgard?? :>
  • 0

#7 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 27.08.2005 - |14:30|

Podobnie jak SGA w tym tygodniu, ten odcinek SG-1 dostaje ode mnie 8.5
W sumie wychodzi na to, że pod rządami Geraka, Jaffa stają się coraz bardziej naszymi wrogami, a nie sprzymierzeńcami. Ciekawe jak się to dalej potoczy.
Baal w TV :) Do tego razy 5, jeszcze trzeba będzie z nim powalczyć, ciekawe czy scenarzyści przewidzieli kolejną konfrontację na ten sezon, czy może dopiero w dziesiątym klony będą rozrabiać.
Sam zerwała z Petem, ale nie jest wolna, ciekawe kto ją zajmuje ;)
Atak trucizną i wogóle Jaffa na Ziemi sobie walczą, kiedy opinia publiczna w końcu się o tym dowie...
Teleportacja budunku, hmm widać rozmiar nie gra roli...
Tak czy inaczej przyjemnie się oglądało, za 2 tygodnie kolejny odcinek, przydałoby się wrócić do wątku Ori.
  • 0
Master of possimpible ;)

#8 Raptorek

Raptorek

    Starszy plutonowy

  • VIP
  • 538 postów

Napisano 27.08.2005 - |18:18|

Dalem 7 dcinek nie posów akcji do przodu ale jest dość przyjemny dowiadujemy sie ciekawych żeczy
Jaffa poza jedną panią jak dla mnie to zgraja baranów prowadzonych przez lidera
teleportacja budynku cool tylko czy akurat nikt nie chodzi po ulicy i nie zauważy ,że sobie budynek zniknoł i to nie mały w sumie ciekawe :)
  • 0

#9 Gaj

Gaj

    Sierżant

  • Użytkownik
  • 708 postów

Napisano 27.08.2005 - |23:59|

Okolica była ewakuowana do 5 przecznic obok niby. ALe fakt, że teleportowanie budynku było zbędną przesadą. Nie wiem jaka energia jest potrzebna do czegoś takiego, ale na pewno duuuża.
Odcinek niezły. Fakt, że bez Ori to niewątplwie po ostatnim odcinku była zmiana na gorsze. Niemniej jak ktoś wyżej napisał to na odcinek bezwrót i dziejący się na ziemi to było OK>
Dałem 8. Było nieźle, ale mogłoby być lepiej.

A co do tego ile osób oglądało to
1. Dopiero teraz ATlantis, rano zapuszczony ok. 10ej, się kończy. Wyjątkowo wolno mi się ściąga i to nie wiem czemu. SG-1 poszło duuużo lepiej i średnio Battlestar.
2. Niemniej SG-1 obejrzałem dopiero jak są napisy, a do Atlantis i BS jeszcze nie ma. Włąśnie ze sobą walczę czy obejrzeć oryginały. Niestety, ale chyba ja i wiele osób zna angielski na tyle, żeby sporo chwycić, a jednak jak się ogląda oryginał to wiele się traci bo sporo kwestii nie zrozumianych psuje różne wątki czy odbiera przyjemność..
3. Czyli tempo ściagania i wyjścia napisów decyduje w znacznej mierze o frekwencji w komentowaniu odcinka...

Opcja EDYTUJ się kłania :P
  • 0

#10 Ogrodnik

Ogrodnik

    Starszy sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1310 postów
  • MiastoPcim Dolny

Napisano 28.08.2005 - |00:15|

3. Czyli tempo ściagania i wyjścia napisów decyduje w znacznej mierze o frekwencji w komentowaniu odcinka...

Wyświetl post

Ryzykowna teoria ;] Rok i wiecej temu, to po premierze odcinka w USA, Kanadzie lub GB tak gdzies od 15 po poludniu nastepowala prawdziwa eksplozja ocen odcinka i opinii na jego temat.
Teraz to forum (bez urazy) w sensie ilosci piszacych wyglada jakby jakies tornado tu przeszlo :(
  • 0
Dołączona grafika

#11 Gość_jooboo_*

Gość_jooboo_*
  • Gość

Napisano 28.08.2005 - |01:01|

Odcinek niezły, tyle, że jak dla mnie, to odgrzewany kotlet. Szkoda, że odłożono sprawę Ori na bok i zajęto się (po raz 1127 :> ) Baalem. Mam cichą nadzieję, że wrócą do Ori. Na jeszcze jedną "powtórkę z Goauldów" nie mam ochoty :( .
  • 0

#12 _Neoo_

_Neoo_

    Lord of Kobol

  • Junior Administrator
  • 2929 postów
  • MiastoMysłowice

Napisano 28.08.2005 - |01:26|

Było nienajgorzej, jak wspomniał SGTokar, bardzo miłe przyklejanie znaczków SG-1 a i Baal nie odrzucał od monitora. Jak dla mnie najciekawszymi momentami odcinka były te, gdy przenosiliśmy się na Dakarę, gdzie mogliśmy obserwować rządy Gareka (tortury zadawane narzędziem tortu Jaffa, czy ogromna samowola i pycha w czasie działań na Ziemi). Faktycznie pod rządami Gareka, Jaffa stają się wrogami, a nie przyjaciólmi, nie zdziwiłbym się gdyby w czasie walki z Ori, Jaffa nie przeszli na ich stronę, a Ziemia i nowe SG-1 po raz kolejny musiałoby wypełnić niemożliwą na pierwszy rzut oka misję ocalenia Galaktyki.
W sumie przydało się takie odpoczęcie od Prior i ich panów, oby nie na długo.

7,5
  • 0

->1019<-


#13 Gaj

Gaj

    Sierżant

  • Użytkownik
  • 708 postów

Napisano 28.08.2005 - |01:47|

Ja mam wrażenie, że scenarzyści chcieli specjalnie osiągnąć efekt powrotu do starych klimatów coby mocniej związać 9ty sezon z pozostałymi. W tym składzie miało to sens - tylko Jacka brakowało. Jeśli mam rację to w następnym wrócą do wątku głównego czyli Ori.

A co do Jaffa to faktycznie widać u nich zdumiewającą głupotę. Niemniej wygląda to wszystko dość wiarygodnie i za to chwała scenarzystom i reżyserom + aktorom. Z drugiej strony można zrozumieć Radę Jaffa o tyle o ile tylko Tealc i Bratac z Tauri mocniej współpracowali. Inni naprawdę niewiele z nami mieli do czynienia, a każdy ma skłonność do wybielania i upiększania swojej historii - niedługo więc zapewne dojdą do wnisoku, że de facto sami się uwolnili i może jeszcze nas i innych uratowali, a Tealc był tylko zasłużonym, ale miękkim i za mało radykalnym inicjatorem. W dodatku skażonym infiltracją "tych podejrzanych Tauri". No bo przecież to dla reszty Jaffa jest niewygodne myśleć jacy byli głupi przez wieki i że w swoim czasie Telc był de facto sam przeciw wszystkim.

Użytkownik Gaj edytował ten post 28.08.2005 - |01:49|

  • 0

#14 goth

goth

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 28.08.2005 - |10:29|

super odcinek bez cudów ori ............:-)
10
  • 0

#15 sledzik1984

sledzik1984

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • MiastoKraków

Napisano 28.08.2005 - |15:23|

Dałem 10. Dlaczego? Jest parę powodów. Akcja nie jest szybka ale pomimo tego trzyma w napięciu. Gerak zaczyna sobie zbytnio poczynać - ale pewnie i tak okaże się, że to Tauri w pewnym momencie ocalą tyłki Jaffa. I Gerak będzie skończyony :]
  • 0

#16 VeeDee

VeeDee

    Starszy sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1338 postów

Napisano 28.08.2005 - |16:48|

Ciekawy odcinek ;)

+ Początek... jak biegnie Jaffa po "obcej" planecie, a tu go samochód potrącił :D
+ Ah ;) Polityczne ****** w roli Geraka ;) Sojusznik, a jednak wróg...?
+ Mój sąsiad też może jest klonem Baala :)


- Za niedługo Jaffa będą wpadać na Ziemię na piwo i panienki ;) I założą jeszcze własną mafię.
- Teleport budynku... może jeszcze mur chiński teleportują i powiedzą. że instalacja gazowa była nieszczelna ;)
  • 0
VeeDee

#17 Delta

Delta

    Kapral

  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 28.08.2005 - |18:10|

- Za niedługo Jaffa będą wpadać na Ziemię na piwo i panienki  I założą jeszcze własną mafię.
- Teleport budynku... może jeszcze mur chiński teleportują i powiedzą. że instalacja gazowa była nieszczelna 


Ha ha właśnie. Żadnych systemów namierzaujacych obce statki, chłopaki sobie latają tu i tam, a podobno Asgard monitoruje ruch w naszym układzie słonecznym. No i ten teleport biorąc pod uwagęnawet ewakuację 5 przecznic to to był kawał wieżowaca więc powinno być go widać z połowy miasta.
  • 0

#18 Obi

Obi

    Moderator

  • Moderator
  • 3264 postów
  • MiastoWawa

Napisano 28.08.2005 - |19:57|

Bal , Bal ,Bal .... Ja ja lubię tego Faceta :D.


Ocena :
5 na start
+1 - Bal
+1 - Humor
+1 - pomysł i powrót The Trust

razem : Mocne 8

3po3 - widziałęm że niektórzy nażekają że ten odcinek jest odcinkiem bez wrót - niezgodzę sie z tym - przecież są wrota - bo czego innego używali by do podróży pomiędzy Ziemią i Dakarą.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#19 Chavo

Chavo

    Kapral

  • Użytkownik
  • 162 postów
  • MiastoMazowieckie

Napisano 28.08.2005 - |21:30|

W końcu się doczekałem - powrót starego dobrego SG-1 :D i Baal powrócił :hyhy: też lubię tego faceta. Co do Ori to dobrze, że nie było ich w tym odcinku bo i po co skoro był Baal :D
9.5
  • 0
Jeśli nie będziecie używać oczu waszych po to, aby widzieć, to będziecie używać ich po to, aby płakać.

#20 Amon_Ra

Amon_Ra

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • MiastoRadom

Napisano 29.08.2005 - |06:07|

Jak dla mnie na 6.Taki sobie odcinek.Po czesci fajny po czesci absurdalny.Jaffa sobie biegają po Ziemi, przylatuja statkami kiedy im sie podoba a nikt nie ma pojecja ze tak jest.Druga sprawa wszyscy wkolo wiedza gdzie jest Baal tylko na Ziemi nikt nie wie!!!Niezle sie dzieje!!!Niech scenarzysci lepiej skupia sie na Ori i Pradawnych w tym sezonie bo kicha sie robi pomału.Sadze ze nie jeden fan Sg-1 napisalby lepszy scenariusz do odcinka;)
Pozdrawiam cale forum.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych