Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odcinek 19 - S01E19 - The Siege


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Oceniamy odcinek: (108 użytkowników oddało głos)

Oceniamy odcinek:

  1. 10 (25 głosów [24.75%])

    Procent z głosów: 24.75%

  2. 9.5 (18 głosów [17.82%])

    Procent z głosów: 17.82%

  3. 9 (35 głosów [34.65%])

    Procent z głosów: 34.65%

  4. 8.5 (13 głosów [12.87%])

    Procent z głosów: 12.87%

  5. 8 (6 głosów [5.94%])

    Procent z głosów: 5.94%

  6. 7.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  7. 7 (2 głosów [1.98%])

    Procent z głosów: 1.98%

  8. 6.5 (1 głosów [0.99%])

    Procent z głosów: 0.99%

  9. 6 (1 głosów [0.99%])

    Procent z głosów: 0.99%

  10. 5.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  11. 5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  12. 4.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  13. 4 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  14. 3.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  15. 3 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  16. 2.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  17. 2 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  18. 1.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  19. 1 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  20. 0.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  21. 0 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 27.12.2004 - |18:13|

Spoiler i zdjęcia z tego dwuczęściowego epizodu znajdziecie w temacie drugiej części - TUTAJ
  • 0
Master of possimpible ;)

#2 KilinX

KilinX

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • MiastoDanzig

Napisano 25.01.2005 - |06:41|

Powiem jedno nt. tego odcinka - ja chcę juz 1x20 :D Qrde no odcinek dobry, szkoda, że plan z satelitą nie wypalił - nie mam pojęcia, jak rozwalą pozostałe 2 Hive Shipy :mellow: To tyle na gorąco, ocena 9 :)

Użytkownik KilinX edytował ten post 25.01.2005 - |06:47|

  • 0

#3 sledzik1984

sledzik1984

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • MiastoKraków

Napisano 25.01.2005 - |09:20|

Spokojnie można oglądnąć ten odcinek nawet gdy nie oglądało się całości SG1 - póki co nawiązań do działań SG1 brak. Swoją drogą to trochę szkoda - bo w 1x20 wszystko zostanie upchnięte w 45 minut - a ja chciałem jakiejś spektakularnej walki a nie 2 strzały = 2 hive shipy wraith wyeliminowane. Ogólnie ten odcinek mi się podobał - dałem dziewieć za Shepparda znecającego się nad Wraith złapanym w Atlantis, za to, że Teyla przywaliła Baits'owi, za to że Zelenka mógł się mocno wykazać - w tym odcinku nie był juz "rolą drugoplanową". Na minus mogę zaliczyć uśmiercenie tego Brytyjskiego naukowca - Petera. Ehhh.. Nie mogę się doczekać 1x20... Długi będzie ten tydzień :)
  • 0

#4 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 25.01.2005 - |09:30|

Pierwsza połowa The Siege była dobra, tak nawet na 9.5
Okazało się, że mamy bonusowego Wraith'a w Atlantis, który trochę tam mieszał, chociaż teraz tak się zastanawiam, czemu Teyla nie połączyła się z nim w poprzednim odcinku, był najbliżej, więc powiino być najsilniejsze połączenie, no chyba, że to tak nie działa.
7-8% (góra 9) bazy pradawnych możemy sobie na laptopy i przenośne HDD zabarać, to i tak całkiem przyzwoicie chyba, do tego ten algorytm Rodney'a, chciałbym go zobaczyć, o co taki szum ;) Do tego jeszcze wirusik do wyczyszczenia bazy, małe a cieszy...
To teraz jeszcze o akcji satelita, Rodney dalej nie jest zbyt optymistycznie nastawiony do narażania życia ;), ale dał radę, moze nie do końca, ale przynajmniej jednego Hive Shipa mają z głowy, to teraz jeszcze 2 + obstawa i gotowe :D
Oczwiście jak zawsze ktoś musiał zginąć, była też kolejna przemowa Weir...
Sheppard ostro poleciał z Bob'em, ale tak trzeba, w końcu to wojna :)
To na tyle tak na szybko.
  • 0
Master of possimpible ;)

#5 ujemny

ujemny

    Starszy plutonowy

  • VIP
  • 556 postów

Napisano 25.01.2005 - |09:55|

no na 9 zasłużył.
Podobało mi się. Swoją drogą skoro Zelenka potrafił przekonfigurować czujniki na skanowanie innych form biologicznych dlaczego tego nie zrobił dawno temu. Co jakiś czas takie scany powinni robic :] Szkoda, że ten Zelenaka to Pepik a nie Polak :/
Baza danych Pradawnych musi być ogromniasta skoro tylko 8% moze 9% ;) mogą zabrać I Elizabeth dobrze gada, że mogą tam być informacje na leczenie chorób i inny dziwnych rzeczy. Szkoda, że nie ma czasu by to przejrzeć.
Teraz McKey. Fajna była zabawa w kamień, papier i nozyczki :P a później ten złamany ołówek :D Szkoda, że scenarzyści uśmiercili tego naukowca nie miałem do niego żadnych ale..., ale też nie wykazał się niczym szzzególnym (we wczesniejszych odcinkach) Dobra rola trzecio planowa. Szkoda takie naukowca :( w sumie ten co z Został z McKey'em jakoś go prawie nie kojarze był lepszym wyborem (scenarzystow) do wyeliminowania.
To chyba wszystko.

PEACE :P
  • 0

#6 Raptorek

Raptorek

    Starszy plutonowy

  • VIP
  • 538 postów

Napisano 25.01.2005 - |14:09|

Narazie daje 9,5 ale nie głosuje bo w ostatecznym rozrachunku za 2 odcinki może dostać 10.
Odcinek mnie poprostu powalił zaczyna się robicz realistycznie i niebezpiecznie mam tylko nadzieje ,że nie zepsują tego w następnym odcinku :)
I dlaczego trzeba czekać aż tydzień to tortury:(
  • 0

#7 KilinX

KilinX

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • MiastoDanzig

Napisano 25.01.2005 - |15:04|

Spokojnie można oglądnąć ten odcinek nawet gdy nie oglądało się całości SG1 - póki co nawiązań do działań SG1 brak. Swoją drogą to trochę szkoda - bo w 1x20 wszystko zostanie upchnięte w 45 minut - a ja chciałem jakiejś spektakularnej walki a nie 2 strzały = 2 hive shipy wraith wyeliminowane.

Wyświetl post

No nie, panowie, czyżby szykuje nam sie akcja podobna jak w The Lost City? Usiądzie sobie Shephard na krzesełku i po sprawie?? :(
  • 0

#8 Talyn

Talyn

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 25.01.2005 - |15:14|

Niestety mam wrażenie, że może to być powtórka z SG-1 7x22 - The Lost City :/
Spójrzmy prawdzie w oczy: nie ma już broni, która mogłaby zniszczyć Wraith, a cokolwiek przyniosą ze sobą posiłki z Ziemi to nie będzie w stani zniszczyć Hive Shipsów. Wiemy co potrafi Sheppard, i że krzesło w mieście istnieje...
Choć łudzę się, że nie mam racji :>

Jeśli chodzi o ocenę to epizod całkiem dobry.
Najbardziej sporobało mi się jak McKay krzyknął "we have a kill" czy jakoś tak.
No i czekam na ekipę z Ziemi, miałem nadzieję, że tuż przed końcem odcinka otworzą się wrota i usłyszą... ;)
Albo chociaż akcja zostanie zawieszona i siedziałbym przez cały tydzień na szpilkach, a tak - poczekam sobie spokojnie na końcówkę :-)
  • 0
Monitor Skywalker and allow him to land...

#9 Ogrodnik

Ogrodnik

    Starszy sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1310 postów
  • MiastoPcim Dolny

Napisano 25.01.2005 - |18:56|

Dałem 8,5. Chciałem więcej, ale jak na finalny odcinek sezonu czy raczej jego pierwszą część - oczekiwałem więcej.

plusy:
- komputerowa ekspolozja statku Wraith;
- sprawnie zrealizowane łażenie w nieważkości;
- mordobicie w wykonaniu Teili;

oraz: moje nowe łącze bez NATu, które przyśpiesza mi....parę rzeczy :hyhy:

minusy:
- dość nudna fabuła;
- Wraith stają się równie nudni co Goaud'owie. Zawsze wiadomo co powiedzą;
- przewidywalność w filmie. Owszem, czytalem spoilery ale nie o to chodzi. Postacie zachowują się zawsze tak samo.... X jest taki a Y owaki. Można wyjść do kuchni, wrócić a i tak wiadomo co kto powie.
- Szkoda, że zginął ten żołnierz co został w satelicie;
- Myślałem że już się pojawią "Ziemianie" na koniec odcinka.... a oni zgredy jedne jeszcze się nie pojawili :wacko:

I na koniec: szkoda że nie zrobili z tych 2 odcinków jednego dluższego. Tak trzeba czekać tydzien na 40 minut finału. ...Szkoda. :unsure:
  • 0
Dołączona grafika

#10 _Neoo_

_Neoo_

    Lord of Kobol

  • Junior Administrator
  • 2929 postów
  • MiastoMysłowice

Napisano 25.01.2005 - |21:24|

9 dla odcinka.

Taka uwaga, w czasie jak rekonfigurowali czujniki, zaraz po tym pokazała się mapa miasta z zaznaczonymi trzema wyróżniającymi się punktami na planie. To powinny być reaktory naquada, tylko dlaczego 3? Czy kiedyś nie było powiedziane że wzięli ze sobą 3 szt? Jak to teraz napisałem to przypomniałem sobie odcinek z tą mglistą istotą, lecącą na energię. Tam też pozbyli się jednego reaktora. Więc jak to będzie?

Co do samego odcinka. Fajna akcja z ołówkiem, łokieć Tayli, no i Bob. Sheppard ma talent do nazywania ich fajnymi imionami.

Użytkownik _Neoo_ edytował ten post 25.01.2005 - |21:24|

  • 0

->1019<-


#11 Nom

Nom

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 335 postów
  • MiastoSzczecin

Napisano 25.01.2005 - |21:47|

Odcinek świetny, nie mogę się doczekać 1x20 :D Dałem 10 na kredyt.

+ Teyla vs. Bates - ciekawe czy jak Bates wydobrzeje po ataku Wraith to bedzie na nią wkurzony czy tylko jak zwykle podejrzliwy
+ 1 Hive Ship out - spodziewałem się raczej, że zostanie jeden
+ Wraith w mieście - trochę za szybko się go pozbyli. Ale Bob to rekompensuje :D

+/- ekipa z Ziemi przybędzie w 1x20
+/- parę bugów z grawitacją na stacji Pradawnych - ale to tylko małe bugi na które serial sci-fi może sobie pozwolić

- Peter Grodin - szkoda, lubiłem gościa :(
- stacja oddała jeden strzał i została rozwalona

Użytkownik Nom edytował ten post 25.01.2005 - |21:48|

  • 0
om bhur bhuvah svah
tát savitúr váreniyam
bhárgo devásya dhimahi
dhíyo yó nah pracodáyat

#12 Ogrodnik

Ogrodnik

    Starszy sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1310 postów
  • MiastoPcim Dolny

Napisano 25.01.2005 - |22:17|

+ Wraith w mieście - trochę za szybko się go pozbyli. Ale Bob to rekompensuje :D

Wyświetl post


...z drugiej strony ten Bob to jakis kretyn. Chwali sie wpierw ze mial 'radyjko' i slyszal wszystko jak go szukali, z drugiej strony widac nic nie wykumal bo nie zrozumial ze ida po niego 2 teamy..... :unsure:
  • 0
Dołączona grafika

#13 chantica

chantica

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 15 postów
  • MiastoWarszawa//Piaseczno

Napisano 25.01.2005 - |23:09|

Dałam 9 i już żałuje, ze juz obejrzałam, bo tydzien trzeba na kontynuacją czekać. Ale opłacalo sie. Odcinek był niezły, chociaż może powinnam ta ocenę trochę obniżyc, bo Anglika mi wykończyli. :/ Jak zobaczyłam tę czerowoną 'koszulę' siedzącego za sterami Millera - czy jak mu tam - to pomyślalam - Facet na odstrzał. Czy on nie wie co ma na sobie? ( Za duzo sev treka w tym miesiącu :) ) Ale niestety okazało sie, że nie tylko on był nieświadomy niebezpieczeństwa... Szkoda Grodina, bo może niewiele go widać było, ale był na pewno wartościowszą postacią niż ten nijaki Miller. :(

Wraith niespodzianką nie był, bo oczywiście powstrzymac się nie mogłam, żeby zdjęc nie obejrzeć. Ale nasunęło mi się pytanie. Ciekawe ile Wraith moga bez jedzonka wytrzymać nie hibernując? Ten siedział na Atlantis przez dwa tygodnie i na pewno nie próżnował. Nikt z ekspedycji nie zniknął w tajemniczych okolicznościach, więc chyba gość pościć musiał. Ktoś wie ile czasu minęło między Suspicion a Poisoning the Well ? :unsure:

Duży plusik za zachowanie Tayli. To znaczy, niedokładnie za to, że Batesowi przyłożyła, ale za to, że pokazane zostało, że potrafi stracić panowanie nad sobą . Chyba sama obawia się, ze w słowach Batesa jest coś z prawdy, bo w Suspicion tak się oskarżeniami nie przejmowała.

No i zakończenie takie 'niespodziewane'... :P bo byłam pewna, że do Atlantis z Ziemi zapukają. A tu nic.

I wreszcie plus za to, że Zelenki pierwsze imię zostało ujawnione! ^_^


A co do generatorów to jeszcze jeden poszedl w zapomnienie w Hot Zone. Sheppard go w powietrze wysadził. Może to jak z promami w Voyagerze. Nie ważne ile Chak rozbił, nigdy im nie brakowało :D

Użytkownik chantica edytował ten post 26.01.2005 - |00:13|

  • 0

#14 VolKhen

VolKhen

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 26.01.2005 - |00:07|

Mnie sie w odcinku najbardziej podobala koncowka... Sheppard pokazal w koncu co potrafi. Ten koles z dlugimi wlosami (co sie skarzyl, ze nie przestrzegaja konwencji genewskiej dotyczacej wiezniow wojennych) dopiero teraz bedzie mial powody do kablowania ;) "Przeciez oni zabili go z zimno krwia!!" ;) ja na miejscu Shepparda na koniec bym mu Head Shota zrobil... ale to pewnie byloby niecenzuralne ;)
  • 0

#15 Loco

Loco

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 26.01.2005 - |11:40|

Odcinek swietny 9,5

Wyslalem wczoraj post ale forum bylo przeciazone no i nie doszedl, a nie chce mi sie pisac drugi raz wiec tylko powiem ze bylo swietnie ;-d

_Neoo_, afair mieli 5 reaktorow Naquagah, jednego Sheppard wysadzil w atmosferze a drugiego zabrai na satelite, wiec zostaly im tylko 3. Wszystko sie zgadza ;-D

teraz zapowiada sie dluuuuugi tydzien ;-(
  • 0

#16 polkop

polkop

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 43 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 26.01.2005 - |13:12|

Odcinek na 9.5.

Odcinek super tylko szkoda że rozwalili tego satelitę :-( trochę liczyłem że pojawi się on w SG1 jako statek przeciwko Replikatorom i Guauld w kolejnym sezonie.
  • 0

#17 chantica

chantica

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 15 postów
  • MiastoWarszawa//Piaseczno

Napisano 26.01.2005 - |13:15|

_Neoo_, afair mieli 5 reaktorow Naquagah, jednego Sheppard wysadzil w atmosferze a drugiego zabrai na satelite, wiec zostaly im tylko 3. Wszystko sie zgadza ;-D

Wyświetl post


Raczej 6. Był jeszcze ten co go McKay przez wrota wyrzucił w... chyba Hide & Seek ?? :unsure:

Ciekawe co wymyślą części drugiej, bo brak osłony wokól miasta + możliwości transportera Wraith to niezbyt udana kombinacja. Dobrze, że to ma krótki zasięg bo inaczej cała ekspedycję Wraith zgarnęliby nie ruszając się z orbity. <_<

I dlaczego skoczki takiego wynalazku nie mają??
  • 0

#18 Amon_Ra

Amon_Ra

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • MiastoRadom

Napisano 26.01.2005 - |16:00|

Niestety mam wrażenie, że może to być powtórka z SG-1 7x22 - The Lost City
Spójrzmy prawdzie w oczy: nie ma już broni, która mogłaby zniszczyć Wraith, a cokolwiek przyniosą ze sobą posiłki z Ziemi to nie będzie w stani zniszczyć Hive Shipsów. Wiemy co potrafi Sheppard, i że krzesło w mieście istnieje...
Choć łudzę się, że nie mam racji



A mnie sie nie wydaje ze nie bedzie jak w The Lost City.
Tu Był SPOILER do Atlantis S01E20 oraz SG-1 S08E19-20, ale już go nie ma.
Czekam na nastepny odcinek chociaz The Siege Part One nie ogladam jeszcze zaczekam sobie na calosc a moze i na pozostale odcinki Sg1.Wtedy wszystko bedzie sie ogladalo bardziej przejzyscie.Walne sobie taki MARATONIK:)
Pozdrawiam

Użytkownik kwiatek edytował ten post 27.01.2005 - |10:07|

  • 0

#19 Slaw

Slaw

    Szeregowy

  • Email
  • 10 postów
  • MiastoBytom

Napisano 26.01.2005 - |16:55|

Wraith niespodzianką nie był, bo oczywiście powstrzymac się nie mogłam, żeby zdjęc nie obejrzeć. Ale nasunęło mi się pytanie. Ciekawe ile Wraith moga bez jedzonka wytrzymać nie hibernując? Ten siedział na Atlantis przez dwa tygodnie i na pewno nie próżnował. Nikt z ekspedycji nie zniknął w tajemniczych okolicznościach, więc chyba gość pościć musiał. Ktoś wie ile czasu minęło między Suspicion a Poisoning the Well ?




Odcinek oceniam na 8,5 Kto byl tym pilotem bo zagral beznadziejnie napewno jakis kuzyn producenta
Idlaczego nasz pan W niezjadl Batesa
  • 0

#20 Nom

Nom

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 335 postów
  • MiastoSzczecin

Napisano 26.01.2005 - |17:45|

Wraith chciał się ukrywać w mieście jak najdłużej, więc nie zjadł Batesa, bo to by go zdradziło. No chyba że ludzie zaczęliby podejrzewać, że Teyla ma w sobie coś więcej z Wraith niż trochę ich DNA :P

Użytkownik Nom edytował ten post 26.01.2005 - |17:45|

  • 0
om bhur bhuvah svah
tát savitúr váreniyam
bhárgo devásya dhimahi
dhíyo yó nah pracodáyat




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych