Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odcinek 17 - S01E17 - Letters from Pegasus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Oceniamy odcinek: (115 użytkowników oddało głos)

Oceniamy odcinek:

  1. 10 (10 głosów [9.62%])

    Procent z głosów: 9.62%

  2. 9.5 (13 głosów [12.50%])

    Procent z głosów: 12.50%

  3. 9 (14 głosów [13.46%])

    Procent z głosów: 13.46%

  4. 8.5 (18 głosów [17.31%])

    Procent z głosów: 17.31%

  5. 8 (23 głosów [22.12%])

    Procent z głosów: 22.12%

  6. 7.5 (7 głosów [6.73%])

    Procent z głosów: 6.73%

  7. 7 (10 głosów [9.62%])

    Procent z głosów: 9.62%

  8. 6.5 (1 głosów [0.96%])

    Procent z głosów: 0.96%

  9. 6 (2 głosów [1.92%])

    Procent z głosów: 1.92%

  10. 5.5 (1 głosów [0.96%])

    Procent z głosów: 0.96%

  11. 5 (2 głosów [1.92%])

    Procent z głosów: 1.92%

  12. 4.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  13. 4 (1 głosów [0.96%])

    Procent z głosów: 0.96%

  14. 3.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  15. 3 (1 głosów [0.96%])

    Procent z głosów: 0.96%

  16. 2.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  17. 2 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  18. 1.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  19. 1 (1 głosów [0.96%])

    Procent z głosów: 0.96%

  20. 0.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  21. 0 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 09.12.2004 - |23:45|

SPOILER

Ekspedycji Atlantis udaje się nawiązać kontakt z Ziemią. Oprócz strategicznych danych związanych z miastem Pradawnych i potężnym wrogiem, wysyłają też przekaz wideo dla swoich bliskich. (szersze informacje nie są dostępne)

Zdjęcia: 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17.
  • 0
Master of possimpible ;)

#2 ujemny

ujemny

    Starszy plutonowy

  • VIP
  • 556 postów

Napisano 11.01.2005 - |09:54|

No i po odcinku ;)

Był niezły taki typowo Stargejtowy powspominali jak to było w poprzednich 16 odcinkach, ale tak nie ma maksa tylko troche wkręcili do tego normalną fabułe i chwała im za to :D

Na tych wspomnieniach nawet się wzruszyłem troszeczke jak to wspaniale było :ph34r:

Co do wiadomości wideo to było najlepsze z tego odcinka :P
Zelenka jak zaczął opowiadać po czesku jak miasto sie sie wynurzało i nagle słońce i tak wspaniale sie wszyscy poczuli. Po czym pytanie Forda: "Czy wszystko jest granicach bezpieczenstwa" (jak to ująć) :>
McKey i jego godzinne nagranie o niczym choć fajnie zaczynał jaki to on wielki jest :P
No i tekst o kobietach jaki to lubi taki blondyneczki z krotkimi włosami.
"Moje serce ciągle płonie dla Ciebie Sam"
Jakaś japonka która mówiła ze dobrze jej sie pracuje z Rodneyem.
No i koles z długim włosiem jak zaczął kablować i narzekac na dowództwo :lol:

Co do akcji z Wraith to fajnie to wyglądało i tyle.
Szczególnie scena Teyla z Wraithem kiedy to stali na przeciwko siebie ;)

No to chyba na tyle.

PEACE :P
  • 0

#3 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 11.01.2005 - |11:18|

Z jednej strony był to odcinek wspominkowy, a takie na ogół nie są zbyt interesujące, na szczęście jednak okazało się, że nie jest tak źle :)
Humor z wiadomości przesyłanych do domu z pewnością umilał epizod - Zelenka no i oczywiście Rodney... ale była też powaga, Weir o kazdym kto zginął starała się coś dobrego powiedzieć, ale czyż nie taka jest też rola dowódcy. Oczywiście trafiła się też maruda :/
Widać jak wyglądałoby podejście do uzyskiwania ZPM gdyby misja Atlantis była dowodzona przez wojskowym, zabierzmy dzieciom ichZPM , nam przyda się bardziej... ale przecież to normalne podejście, jak my się uratujemy to innych też uratujemy...
A teraz to co spowodowało, iż odcinek był duzo ciekawszy, czyli misja rekonansowa Johna i Teyli oraz wszystko z nią związane. Po pierwsze dowiadujemy się dlaczego Wreith lecą tak powoli, mimo, iż dysponują technologią podprzestrzenną, po prostu zatrzymują się na "obiad" od czasu do czasu. Widać potrzebne jest im sporo energii, wolą się dobrze przygotować do walki z obecnymi mieszkańcami Atlantis. Okazuje się też, że mają oprócz Hive Ship'ów i Dart'ów jeszcze statki pośrednie, coś jak w przypadku Goa'uld'ów (Hatak, Al'kesh, Glider) niestety nazwy na razie brak... Samo wyjście z hiperprzestrzeni tez nieźle się prezentowało, Hive Ship'y z obstawą :)
Do tego jeszcze 2 rzeczy, po pierwsze Wraith postępują tak jak Goa'uld'owie i blokują Wrota na planecie, na której "zbierają plony". Druga sprawa, co do był za promień wycelowany w wioskę, a może było odwrotnie, on leciał z wioski w kosmos, może to jakiś transporter albo też jakieś urządzenie do pozyskiwania energii z planety do lotu, bo raczej energia istot żywych do tego nie jest wykorzystywana...
To by było na tyle, ocena końcowa 7.5
  • 0
Master of possimpible ;)

#4 Zar-an

Zar-an

    Kapral

  • Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 11.01.2005 - |15:08|

Odcinek bym tak nazwał poprawny był:) Duże wrażenie zrobiła na mnie ta flota Wraiths. Wyglądały bardzo nowoczesnie, nie jakies "kanciaki" Patrząc od spodu przypominały nasze ziemskie typowe myśliwce, kształt w kształcie delty tylko ze powiekszone i ładniej świeciły;p Miłym zaskoczeniem okazała sie końcówka odcinka, a dokładniej o aktorów w niej wystepujących a mianowicie chodzi mi o Sam i Walter:D Juz widze, że połączenie wątków z SGA i Sg1 zrobi wiele dobrego dla tych dwóch seriali:)

Pozdrawiam

Użytkownik Zar-an edytował ten post 11.01.2005 - |15:09|

  • 0

#5 kobe

kobe

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • MiastoPoznań

Napisano 11.01.2005 - |16:39|

Heh odcinek swietny, wzruszylem sie ... :( szkoda ze na koncu najazd na Carter byl tak krotki bo bym sie rozryczal ;> to uczucie jak ktos kogo sie dlugo nie widzialo wraca do domu caly czas mi towarzyszy jak ma dojsc do polaczenia atlantis z SGC ;] odcinek duzo humoru zawieral (Security Clearance ?! :D) ale mial tez powazniejsze momenty jak ten sprzed odlotu z planety ... heh no i to jest chyba jedyny moment do ktorego chce sie oczywiscie przyczepic :) odnosze wrazenie ze oni sa wszyscy za miekcy ;P jasne poprawnosc w serialu musi byc ratujmy niewinnych itd ale Sheppard powinien odleciec juz wtedy gdy Teyla sie stawiala ;P zamknac statek i czy chce czy nie lecimy... ale po co musimy sie bawic w bohaterow ... i nawet drzwi zamknac nie umiemy przez co prawie wraith ich wykryl ;P no ale i tak dam z 8,5 :)
  • 0

#6 Grishka

Grishka

    Starszy kapral

  • VIP
  • 277 postów
  • MiastoMiasto Świętej Wieży

Napisano 11.01.2005 - |17:32|

:wacko: siedzę i gryzę pazury, bo czekam cierpliwie od ponad godziny i jeszcze nie widziałem, a smak rośnie w miarę czytania, zaraz jak wrócę z roboty, to sobie oglądnę i jutro zagłosuję, mam nadzieję, że wysoko B)
  • 0
* złość, wstyd, strach, zazdrość, smutek - nie dają nic a zatruwają duszę... żyj tak, by ich nie doświadczać...
* ciesz się życiem - ale tak, by nigdy nikogo nie krzywdzić, by każdemu móc spojrzeć w twarz i nie pluć sobie w lustro z rana...
* szczęście, które dajesz wraca do ciebie w trójnasób
* wybaczaj i nie bój się prosić o wybaczenie

#7 Raptorek

Raptorek

    Starszy plutonowy

  • VIP
  • 538 postów

Napisano 11.01.2005 - |18:13|

Odcinkowi daje 9
Super połączony wątek humorystyczny z akcją i do tego ta flota poprostu super
Tylko ja tam nie widziałem Hive Ship bo to coś wygladło raczej jak krążowniki a "Hive"
wydawał mi się bardziej owalny.
Ale pozatym super odcinek naprawde w tym odcinku nie było słabszych momentów.
Mam tylko nadzieje w 1x20 na jakąś wiekszą bitrwe a nie raz pierdutnie albo coś przeleci i sprzątnie flote w jednym ataku :)
  • 0

#8 Thor

Thor

    Starszy szeregowy

  • VIP
  • 112 postów
  • MiastoCiechanów

Napisano 11.01.2005 - |21:26|

Teraz widac jaką potęgą są 3 statki a jak narazie wiemy jest ich 60 lub więcej.
Co do wiąski o której wspomiał Kwiatek tez sądze że jest to cos w stylu ładowania sie statku energią planety. Napewno zostanie to rozwiniete bo inaczej by tego nie pokazali. Zwiad na planeci błyd druzgocacy wrzaski ludzi porywanych przez napastników .... kroche za bardzo się wkręciłem :>

Koniec tez był fajny nareszcie jakaś wiadomość wysłana na ziemie i pokazany ten gługi lot tunelem który daje do zrozumienia że bardzo daleko....
Odrazy wiedziałem że po drugiej stronie bedzie Carter :D

Odcinek dostaje 9,5 bo trzymał w napięciu :hyhy:

Użytkownik Thor edytował ten post 11.01.2005 - |21:29|

  • 0
Sg1 - Far - B5 Rulezzzzzzzzz !!!!!!!!!!!!!

Come to me play with me can't You see i'm just the sex mashine !!

#9 Castor Krieg

Castor Krieg

    Sierżant sztabowy

  • Użytkownik
  • 1092 postów
  • MiastoBerlin

Napisano 11.01.2005 - |22:21|

Odcinek bardzo fajny, trochę powspominali, ale dużo było też nowych rzeczy:

-Zelenka był boski
-Rodney na samym początku mnie rozwalił :clap:
-chyba teraz wszyscy zrozumieją, dlaczego to Weir jest dowódcą tej ekspedycji - jak dla mnie postać bardzo ciekawa, jeśli patrzeć na inne seriale sci-fi to prawdziwy unikat. Poza tym chyba zerwała z Simonem... -_-
-Goa'uld to przy Wraith patałachy, ta atmosfera i okrzyki podczas Żniw - atmosfera jest niesamowita

Dajemy 9/10, bardzo dobry odcinek.
  • 0

#10 _Neoo_

_Neoo_

    Lord of Kobol

  • Junior Administrator
  • 2929 postów
  • MiastoMysłowice

Napisano 11.01.2005 - |22:46|

Dobry, dobry :) 8,5

Wreszcie popatrzyliśmy sobie na statki Wraithów, całkiem mi siępodobają ciekawe co potrafią w walce :] Atak cholernie kilmatyczny, naprawdę sąo niebo lepsi od wężyków.

Po czym pytanie Forda: "Czy wszystko jest granicach bezpieczenstwa" (jak to ująć)


Wydaje mi się że ta kwestia powinna być przetłumaczona tak: "Nie powiedziałeś niczego co wymagało by upoważnienia?" Nie jestem tylko pewien mojego tłumaczenia security "klirens" (nawet nie wiem jak to się pisze :/
  • 0

->1019<-


#11 sledzik1984

sledzik1984

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • MiastoKraków

Napisano 11.01.2005 - |23:02|

Poza tym chyba zerwała z Simonem... -_-


E tam zerwała... doszła do wniosku, że pozwoli mu żyć własnym życiem... Ramy czasowe serialu nie są jakoś szczególnie ścisłe - nie możemy więc powiedzieć, że misja rozpoczęła się 17 tygodni (+/- kilka) temu... Co to za związek by był bez choćby jednego spotkania przez tyle czasu?? Musiała gościa puścić...

Użytkownik sledzik1984 edytował ten post 11.01.2005 - |23:02|

  • 0

#12 kobe

kobe

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • MiastoPoznań

Napisano 11.01.2005 - |23:12|

Security Clearance to chyba po prostu taka "przepustka" do informacji. Bez niej nie ma sie dostepu i tyle. ale jak to doslownie przetlumaczyc ? ...
  • 0

#13 koziu

koziu

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 141 postów
  • MiastoCzestochowa

Napisano 12.01.2005 - |00:40|

nio niezly niezly ja daje mu 8 za te fajne nagrania tylko czemu wszyscy sie tak zegnali przez chwile poczulem sie jakby serjal sie mial nagle skonczyc nio ale naszczescie wiemy ze bedzie jeszcz kilka odcineczkow :D wiedz tylko cierpliwie czekac sprawa pijawek sie rozkreca tylko zeby nieprzerwali w polowie i kazali czekac na kolejny sezon ale jak narazie w przyszlosc patrze optymistycznie oby tylko utrzymali obecny poziom serjalu
  • 0
"... jak nie ma tego tutaj, to jest gdzieś indziej i tam tego poszukam ..." K.Puchatek

#14 kobe

kobe

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • MiastoPoznań

Napisano 12.01.2005 - |01:49|

No a Ty bys sie nie zegnal ? wiesz teoretycznie za 2 tygodnie maja przeciez zginac bo nie maja poki co sposobu na wlasne ocalenie wiec skoro nadarzyla sie okazja to chcieli sie pozegnac z rodzinami ...
  • 0

#15 Thomass

Thomass

    Plutonowy

  • VIP
  • 424 postów
  • MiastoKraków

Napisano 12.01.2005 - |07:28|

Odcinek zasluguje na mocne 7.
Całość oparta na powtórkach. Ale teksty Rodneya wymiatają,... najbardziej mi się podobało jak opowiadał o kobiecie idealnej... No a jeszcze ten doktorek co opowiadał o wynurzeniu miasta.... No i ten kolo donosiciel.... Odcinek naprawde fajny,
  • 0
Nienawidze poniedzałku...

#16 koziu

koziu

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 141 postów
  • MiastoCzestochowa

Napisano 12.01.2005 - |07:40|

oczywiscie ze bym sie pozegnal gdyby tylko byla okazja ale sposob w jaki pokazali to ich pozegnanie wzbudzil wemnie jakis dziwny niepokoj o ciaglosc serjalu
  • 0
"... jak nie ma tego tutaj, to jest gdzieś indziej i tam tego poszukam ..." K.Puchatek

#17 kobe

kobe

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • MiastoPoznań

Napisano 12.01.2005 - |10:42|

Poki co przynajmniej martwic sie nie musimy bo niedlugo zaczynaja krecic 2 sezon :)
  • 0

#18 fantomik

fantomik

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 12.01.2005 - |14:07|

Odcinek na 8.
Dużo gadania, ale jak zawsze dużo też humoru i trochę akcji. Totalna mieszanka. Mam nadzieję, że w którymś odcinku SG zostanie poruszony wątek wiadomości z Atlantis. Ciekaw jestem jak zareaguje SGC, gdy się dowie o nowej rasie, groźniejszej od Goa'uld.
  • 0

#19 Amon_Ra

Amon_Ra

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • MiastoRadom

Napisano 12.01.2005 - |16:45|

Dalem 8.5.Odcinek ciekawy,wreszcie Ziemia dostala wiadomosc z Atlantis.Pokazane statki Wraith i ich zniwa.Wszystko poprzeplatane wspomnieniami z poprzednich odcinkow.Jest OK.
Pozdrawiam
  • 0

#20 Ogotai

Ogotai

    Plutonowy

  • VIP
  • 456 postów

Napisano 12.01.2005 - |19:40|

Plusiki:
+ humor (Zelenka mnie rozwalił :D ; Rodney jak zwykle wyjechałz jednym ze swoich tekstów :> )
+ eskadra okrętów Wraith wchodząca na orbitę... to robi wrażenie
+ atmosfera podczas żniw - tak jak wspomniano wcześniej - nie to co Goa'uldowie
+ za piekny uśmiech Teyli, którego było duuużo w tym odcinku :)

Minusiki:
- liczyłem na jakieś inne zakończenie odcinka w stylu Carter oglądającej nagranie Rodneya, w którym znalazł się jednak fragment o ogniu w sercu Rodneya :)

Ocenka: 8.5

Uwagi:
- ciekawe, że wcześniej nie zauważyłem jak Teyli ładnie z uśmiechem - powinna częściej tak robić ^_^
- co do tego promienia, to rozwiązanie może być prostsze - mógł np. służyć do podpalania domostw by ludzie się rozproszyli i zapewnili Wraithom rozrywkę a'la polowanko...
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych