Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odcinek 16 - S01E16 - The Brotherhood


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Oceniamy odcinek: (103 użytkowników oddało głos)

Oceniamy odcinek:

  1. 10 (5 głosów [5.68%])

    Procent z głosów: 5.68%

  2. 9.5 (9 głosów [10.23%])

    Procent z głosów: 10.23%

  3. 9 (25 głosów [28.41%])

    Procent z głosów: 28.41%

  4. 8.5 (10 głosów [11.36%])

    Procent z głosów: 11.36%

  5. 8 (19 głosów [21.59%])

    Procent z głosów: 21.59%

  6. 7.5 (5 głosów [5.68%])

    Procent z głosów: 5.68%

  7. 7 (7 głosów [7.95%])

    Procent z głosów: 7.95%

  8. 6.5 (4 głosów [4.55%])

    Procent z głosów: 4.55%

  9. 6 (2 głosów [2.27%])

    Procent z głosów: 2.27%

  10. 5.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  11. 5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  12. 4.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  13. 4 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  14. 3.5 (1 głosów [1.14%])

    Procent z głosów: 1.14%

  15. 3 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  16. 2.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  17. 2 (1 głosów [1.14%])

    Procent z głosów: 1.14%

  18. 1.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  19. 1 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  20. 0.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  21. 0 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 09.12.2004 - |23:44|

SPOILER

Grupa z Atlantis przybywa na planetę Dagan, gdzie poznają przyjaznych tubylców. W szczególności Allina wydaje się zainteresowana Rodney'em, on sam jednak nie zdaje sobie z tego sprawy, dopiero kompani McKay'a mu to uświadamiają. Allina jest zachwycona faktem, iż grupa przybyła z miasta Przodków.
Ekspedycja z Atlantis przybyła na tą planetę w poszukiwaniu ZPM, który Daganie nazywają Potentia, mógły on bez problemu dostarczyć miastu Pradawnych dość mocy na uruchomienie wszystkich systemów, z osłoną, która ochroniłaby ich przed Wraith, włącznie.
Czym jest Braterstwo, o którym mówią Daganie? I jak poznali Genii, rasę wrogą obecnym mieszkańcom Atlantis?

Zdjęcia: 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16.
  • 0
Master of possimpible ;)

#2 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 04.01.2005 - |09:19|

Po czterech tygodniach czekania jest kolejny odcinek Atlantis. Trzeba przyznać, że sytuacja nabiera tempa.
Ostro szukamy ZPM, w prawdzie tym razem się nie udało, ale było blisko naprawdę blisko, może kiedyś uda się jeszcze przekonać Dagan do oddania tego nowiutkiego ZPM. Cała akcja z poszukiwaniem też nieźle została zaprezentowana, powoli do celu no i trzeba się było trochę nakopać.
Znowu też pojawili się Geni, widać obrali sobie nas za proirytet jeżeli chodzi o szpiegowanie naszych poczynań, Kolya to postać, którą z przyjemnością znowu zobaczę, mimo, iż to on na ogół miesza nam szyki.
Do tego chyba najmocniejszy akcent, czyli za mniejwiecej 2 tygodnie przylecą na Atlantis 3 Hive Ship'y Wraith, a to na pewno będzie mocna sprawa. Teraz już można być praktycznie pewnym co zobaczymy w S01E19-20 The Siege (tłum. Obleżenie). Samo pojawienie się togo Skauta Wraith pokazało, że nie stoimy najlepiej z obroną i obsługą Puddle Jumper'ów. Trzeba też przyzanć, że akcja przyleć, zbadaj i eksploduj jest dość rozsądna, poza tym może to nie był załogowy statek.
Do tego jak zwykle kilka humorystycznych akcentów, na przykład kiedy Rodney się plątał jak już mu powiedzieli, że Allina jest nim zainteresowana. Do tego jak Sheppard wpadł na rozwiaząnie problemu z układem elementów i okazało się, że pisał test Mensy.

Jak dla mnie odcinek na 9.5, to na tyle tak na gorąco :)
  • 0
Master of possimpible ;)

#3 ujemny

ujemny

    Starszy plutonowy

  • VIP
  • 556 postów

Napisano 04.01.2005 - |12:14|

A mi sie tak troche podobalo, że tak powiem nie byłem przygotowany na odcinek a tu rano wstaje i dowiaduje się, że jest no to oglądam ;)
Chyba byłem nie wyspany bo miałem wieeeeelki problem ze zrozumieniem McKeya :/
Co do odcinka to daje mu az 8.
Wiadomo było, że team shepparda nie poniesie klęski z Koylą. I kiedy już tak się cieszyli, że mają ZPM ktoś ich no ten teges wy..... zrobił w jajo :P
Standardowa akcja monco przewidywalna.
Fajna zagadka do rozwiązania i fajnie ukryte ZPM :]
To chyba wszystko.....

PEACE :P
  • 0

#4 VolKhen

VolKhen

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 04.01.2005 - |16:59|

Mnie te poszukiwania ZPM juz powoli nudza... niech juz to znajda w koncu. A koncowka mnie rozwalila - typowe zakonczenie maksymalnie przewidywalne. dla mnie 7/10
  • 0

#5 Jarek

Jarek

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 04.01.2005 - |23:27|

Zgadzam się mogliby go już znaleźć przynajmniej mieli by już spokój nikt by im nie podskoczył, lecz z drugiej strony nie znalezienie go dodaje trochę dramatyzmu serialowi, co to będzie oni się zbliżają wysłali nawet zwiadowcę, co gorsza będą za 2 tygodnie. Koyla jak ja lubię tego gościa mam nadzieje, że będzie w kolejnych odcinkach taki sam jak do tej pory. Koniec był najlepszy nie spodziewałem się, że ta laska wywinie taki numer.

Daje mocne 8.
  • 0

#6 Ogotai

Ogotai

    Plutonowy

  • VIP
  • 456 postów

Napisano 04.01.2005 - |23:30|

Veni, vidi i skomentowałem :D
Plusiki:
+ nowe scenki; scout Wraithów latający nad Atlantis
+ powrót Genii; znowu była okazja ujrzeć wredną gębę Koyli :)
+ humor; zwłaszcza motyw z Sheppardem oznajmiającym, że rozwiązywał test Mensy :lol:
+ nowa technologia została odkryta; co ważniejsze - Atlantis grozi atak ze strony Wraith

Minusiki:
- tak jak to było niestety do przewidzenia, ZPM został utracony zaraz po tym jak został odzyskany ;)
- a gdzie Sora??

Ogólnie odcinek o wiele bardziej mi się podobał od "Before I sleep". Daję ocenę: 9. Oby jutro SG1 był równie dobry ;)

Uwagi:
- ponieważ nie czytuję spojlerów, pozwolę sobie na uwagę, że znając przewidywalność większości odcinków, do odcinka "Siege" nie zostanie znaleziony żaden sprawnie działający ZPM, a dopiero w ostatniej chwili nasza dzielna załoga zdobędzie go z narażeniem życia - obym się mylił i został czymś innym zaskoczony...
- Koyla ma jednak twarde nerwy; Sheppard go postrzelił a ten nawet nie nakopał mu za to - od razu posłał na pewną śmierć :lol:
  • 0

#7 Castor Krieg

Castor Krieg

    Sierżant sztabowy

  • Użytkownik
  • 1092 postów
  • MiastoBerlin

Napisano 04.01.2005 - |23:35|

pozwolę sobie na uwagę, że znając przewidywalność większości odcinków, do odcinka "Siege" nie zostanie znaleziony żaden sprawnie działający ZPM, a dopiero w ostatniej chwili nasza dzielna załoga zdobędzie go z narażeniem życia - obym się mylił i został czymś innym zaskoczony...

Znając spoilery, mogę powiedzieć, żę będziesz zaskoczony - z tego jak sytuacja będzie wyglądać ZPM może wcale nie być potrzebny (co więcej - moim zdaniem wątek wskazuje na to, że nie uda im się go zdobyć do przylotu statków Wraith)
  • 0

#8 _Neoo_

_Neoo_

    Lord of Kobol

  • Junior Administrator
  • 2929 postów
  • MiastoMysłowice

Napisano 05.01.2005 - |00:20|

Odcinek obejrzany :) Jestem pod wrażeniem :D 9 jak nic :]

Wydaje się, że pozostawienie przy życiu Coli na pewno zaprocentuje kiedyś (jak zresztą Shepard powiedział). Szkoda, że nie chcieli nam oddać ZPM, no ale są jeszcze inne, będzie co robić :). Podobała mi się reakcja McKaya na wiadomość o sensorach miasta. No i w przyszłości chyba możemy liczyć na jakieś fajne fajerwerki w pobliżu miasta :D

PS. Małe OT. Jeśli SG1 będzie tak dobre jak SGA plus BSG, da mi to świetny serialowy tydzień :]
  • 0

->1019<-


#9 Castor Krieg

Castor Krieg

    Sierżant sztabowy

  • Użytkownik
  • 1092 postów
  • MiastoBerlin

Napisano 05.01.2005 - |06:23|

Ten odcinek mi się bardzo podobał, z wyjątkiem końcówki - debilizm totalny. Po tym wszystkim co zobaczyli i usłyszeli wieśniacy nadal wierzą w bajanie z legend i bawią się w nowe Bractwo, sheesh. Chyba nie było widza, który by się na nich nie wkurzył. Mam nadzieję, że Wraith odwiedzą "przyjaciół" :angry:
  • 0

#10 koziu

koziu

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 141 postów
  • MiastoCzestochowa

Napisano 05.01.2005 - |14:31|

nio ja jestem zadowolony z poziomu odcineczka choc byl troche do przewidzenia szczegulnie to ze utraca ZPM nio ale robi sie ciekawie juz leca :D i bedzie niezla akcja (mam nadzieje)
ja daje 8.5
  • 0
"... jak nie ma tego tutaj, to jest gdzieś indziej i tam tego poszukam ..." K.Puchatek

#11 Loco

Loco

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 06.01.2005 - |15:46|

Trzeba przyznac ze serial trzyma poziom, zasluzone 8,5 ;-)
Dawno nie moglem tego powiedziec ale chyba SG1 wypadl w tym tygodniu jeszcze lepiej ;-)
Nawiazujac do wypowiedzi _Neoo_ mozna powiedziec ze byl to wyjatkowo dobry tydzien ;-D BSG tez ponadprzecietnie. Ech jak dobrze ze jest przerwa w emisji Entka, nic mi nie psuje humoru LOL ;-)
No dobra odbieglem od tematu ;-)

Sadze (przynajmniej sadzilem zanim jeden [cenzured] nam nie pospoilerowal, sorry Castor ale przesadziles, nawet nie dales warningu, jestem zly :angry:) ze wiesniaki dadza sie przekonac w drugim podejsciu do oddania potencji i wraith rozbija sie na polu silowym miasta.

Kolya jakby troche oglady nabral, cos czuje ze jeszcze bedzie "dobrym gosciem" i bedziemy wspolpracowac. Caly czas jest podkreslane ze robi dobrze dla swoich ludzi, a to cecha pozytywna zwlaszcza jak sie potrafi podejmowac trudne decyzje w zwiazku z tym w obliczu zagrozenia.

No i ta sprawa ze zdaniem testu mensy, ci co podchodzili to wiedza, hmmm to nie jest kolokwium do zaliczenia, tego sie nie zalicza po prostu sie go pisze. Jak jestes dobry i uzyskales wynik taki sam lub lepszy jak gorne 2% rozkladu populacji to cie przyjmuja tyle.
Inna sprawa ze Sheppard pewnie zyskal z oczach McKeya, widzieliscie jak sie podniecil ;-P
  • 0

#12 Castor Krieg

Castor Krieg

    Sierżant sztabowy

  • Użytkownik
  • 1092 postów
  • MiastoBerlin

Napisano 06.01.2005 - |16:04|

Sadze (przynajmniej sadzilem zanim jeden [cenzured] nam nie pospoilerowal, sorry Castor ale przesadziles, nawet nie dales warningu, jestem zly :angry:) ze wiesniaki dadza  sie przekonac w drugim podejsciu do oddania potencji i wraith rozbija sie na polu silowym miasta.

Nigdzie tak nie twierdziłem. Co więcej, ze spoilerów nic nie wynika - scenariusz przedstawia się tak, że moim zdaniem mogą sobie poradzić z lub bez ZPM. Wszystko zależy od kierunku obranego przez twórców. Moja wypowiedź nie była żadnym spoilerem.
  • 0

#13 Thor

Thor

    Starszy szeregowy

  • VIP
  • 112 postów
  • MiastoCiechanów

Napisano 06.01.2005 - |16:53|

Troche dziwne jest że statki Wraith leca tak wolno <_< nawet Azgardczycy pokonywali galaktyki w mgnieniu oka. A że ZPM bedzie stracony było widac już na początku odcinka tyle konspieracji bylo w tym wszystkim :angry:
Poza tymi szczegułami odcinek byl fajny taki zagadkowy :hyhy:
  • 0
Sg1 - Far - B5 Rulezzzzzzzzz !!!!!!!!!!!!!

Come to me play with me can't You see i'm just the sex mashine !!

#14 VeeDee

VeeDee

    Starszy sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1338 postów

Napisano 07.01.2005 - |15:04|

Mi się podobało, w porównaniu do większości odcinków, ten miał bardzo ciekawą fabułę. Oglądałem z przyjemnością i czas mi się nie dłużył.

+ Wraith leci i za dwa tygodnie...(chociaż przypomina to trochę historię z SG1)
+ Pierwszy ZPM -- odbiją go? znajdą inny? a może poradzą sobie bez niego??
+ McKay i jego podryw
+ Zachowanie McKay jak go oślepili
+ Starzy przyjaciele szpiegują i przeszkadzają...
+ Sheppard + Mensa = sprzeczność.
+ jeden Skoczek

+/- zawsze jak czegoś będzie brakować do odcinka, to scenarzyści sprawią, że to się znajdzie w mieście Atlantis...

- Znowu dali się wycyckać.
- Coś łatwo im poszło to kopanie... ja myślałem, że przywiozą skoczka i porobią skany...

Użytkownik VeeDee edytował ten post 07.01.2005 - |15:06|

  • 0
VeeDee

#15 Gecco

Gecco

    Redaktor

  • Użytkownik
  • 54 postów
  • MiastoWarszawa&gt;&gt;Łomianki

Napisano 07.01.2005 - |15:19|

odcinek calkiekiem fajny, ale jak wszyscy mowia byl przewidywalny... Inna sprawa, ze ja jednak wolalbym zaboczyc Sore niz Koyle:) Co do Koyli to mam wrazenie, ze on podpadl przelozonym (moze nieudana akcja na atlantis?) i zdobycie ZPM mialo mu poprawic notowania u Gemini. Sadze ze niedlugo go zobaczymy w troche innym wcieleniu. A ZPM i tak pewnie znajda na ostatnia chwile...:)
  • 0
Dołączona grafika

#16 Obi

Obi

    Moderator

  • Moderator
  • 3264 postów
  • MiastoWawa

Napisano 07.01.2005 - |15:45|

Obejżałem

5 na start
+2 za Geni
+1 za Rodneya i jego spostrzegawczość
+1 za Zwiad Wraith
+0,5 za to że nadal niewiedzą co mają do dyspozycji w Atlantis

-0,5 za brak wyczucia militarnego u Geni .

Razem 9 .
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#17 Zar-an

Zar-an

    Kapral

  • Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 07.01.2005 - |17:59|

Troche dziwne jest że statki Wraith leca tak wolno  <_<  nawet Azgardczycy pokonywali galaktyki w mgnieniu oka.

Wyświetl post


Zgadza się, tu troche z tymi statkami przesadzili. 2 tygodnie lotu na planete w tej samej galaktyce, to nie nawet statki Asgardu a nawet statki Gouldów lecą szybciej. A ten myśliwiec zwiadowczy Wraith musiał lecieć szybciej niż statki ule. ( też troche dziwne) W ogółe co za poświecenie tego Wraith;P Dałem ocene 7 za to, że fabuła posuneła sie troche do przodu i za odkrywczość w odcinku coś a la z Indiany Jonsa:p jednak Sg-1 o wiele badziej mi się podobało w tym tygodniu.

Pozdrawiam
  • 0

#18 Gecco

Gecco

    Redaktor

  • Użytkownik
  • 54 postów
  • MiastoWarszawa&gt;&gt;Łomianki

Napisano 07.01.2005 - |18:41|

jak dobrze pamietam to tam jest powiedziane ze ten statek najprawdopodobniej pokonal ta odleglosc przez gwiezdne wrota
  • 0
Dołączona grafika

#19 Nom

Nom

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 335 postów
  • MiastoSzczecin

Napisano 07.01.2005 - |21:20|

z tego co czytalem na forum, asgardczycy na swoich statkach maja naped nadswietlny - moze wiec wraith go nie maja? albo maja jakis slabszy, w kazdym razie sadze, ze ich mysliwce raczej na pewno nie posiadaja hipernapedu. w odcinku byla mowa, ze byc moze wraith dart uzyl najblizszych wrot by sie do nich dostac, jednak to nic pewnego.

mnie zastanawia inna sprawa - dlaczego piloci skoczkow lecacy przechwycic mysliwiec wraith nie wlaczyli pola maskujacego? gdyby to zrobili, moze jumper nie zostalby zestrzelony (to ze dart mogl sie w niego wbic to inna sprawa :P).

i troche szkoda, ze nie rozwineli watku daganka-mckay. mogloby byc ciekawie :hyhy:

odcinek oceniam na 9 - za wraith lecacych na atlantis, za poszukiwanie zpma (chociaz nie wiem czy plus czy minus za jego utrate na kilka minut przed koncem odcinka :P) i za lot darta i jumperow nad miastem.

Użytkownik Nom edytował ten post 07.01.2005 - |21:26|

  • 0
om bhur bhuvah svah
tát savitúr váreniyam
bhárgo devásya dhimahi
dhíyo yó nah pracodáyat

#20 Michał

Michał

    Sierżant

  • VIP
  • 765 postów
  • Miastoz Wormhole (Kraków)

Napisano 07.01.2005 - |23:23|

AAAAAAA :censored: To tyle tytułem wstepu :P
Daje 9.5
Chcialem dac 10 tylko mnie koncówka wku :censored: i musialem odjac
Odcinek super,brakowało mi misji na innej planecie z poszukiwaniem skarbu-tego dawno juz nie bylo :)
Własciwie było wszystko co powinno byc tzn. wrota,akcja,humor,troche dramatu.
Co do humoru piekne były wyrazy twarzy Sheparda gdy widzial rozmawiajacego McKaya z Allija(?)
Teraz co do najwazniejszej kwestii....czyli ataku Wraith za 2 tyg :o .....nie wiem co wymysla scenarzysci...ale gdybym ja tam był jako dowódca,zrobiłbym tak:
Zbieramy wszystkich żołniezy...bierzemy skoczki i robimy wjazd tym parszywca co zabrali naszego ZPM...bez patyczkowania....szybka akcja i albo ich odrazu wybic...albo zmusic do oddania i zostawic ich przy życiu :hyhy:
  • 0
WISŁA KRAKÓW

Dołączona grafika


NIE dla Spoilerów !!!!

Piszesz Spoilery???? Od Dziś używaj :
[spoiler]	Text  [/spoiler]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych