Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karty płatnicze akceptowane przez zagraniczne sklepy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 SliderOh

SliderOh

    Sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1101 postów
  • MiastoNeverland

Napisano 04.01.2010 - |20:41|

Ostatnio trochę się pozmieniało z tymi kartami, banki wprowadzają nowe systemy i dodają nowe opcje do swoich kart, ale na swoich stronach jakoś mało czytelnie się z tym reklamują, czasami człowiek (np. ja :lol:) nie jest nawet świadomy, że nagle jego karta zaczyna działać w zagranicznych sklepach internetowych. Pomyślałam, że może warto zebrać informacje na temat kart, które zostały przez nas sprawdzone w boju i które umożliwiają, lub nie, płacenie za zakupy w zagranicznych sklepach internetowych.

Odpowiadając na ten post wpisujcie nazwę banku i nazwę użytej karty (Visa, Visa Electron, Mastercard, itd...) oraz sklep, w którym karta została zaakceptowana bądź odrzucona (np. amazon.com, app store, ezydvd, itp.), a my będziemy podpinać info pod ten post :)
-----------------------------------------

KARTY, KTÓRYMI MOŻNA/NIE MOŻNA PŁACIĆ W ZAGRANICZNYCH SKLEPACH INTERNETOWYCH

BPH Mastercard - wydawana za pośrednictwem MediaMarkt przy zakupach na raty

Inteligo Visa Electron - tzw. "guzik" Inteligo, w sumie jedna z pierwszych kart, które oferowały płatności internetowe, potwierdzona płatność na rzecz PayPal

Lukas Bank Visa Silver - karta kredytowa, amazon.co.uk
Lukas Bank Mastercard Onet - karta kredytowa, amazon.com
Lukas Bank Mastercard Furora - karta debetowa

mBank Visa Electron - standardowa karta dodawana do konta, potwierdzona płatność na rzecz amazon.com, amazon.co.uk, PayPal (jeśli nie ma w sklepie opcji Visa Electron, wystarczy wybrać samo Visa)
mBank Mastercard Debit/Debit Gold - alternatywa dla Visy Electron, dodawana do konta, potwierdzona płatność na rzecz amazon.com
mBank Visa wirtualna - karta specjalnie do zakupów internetowych, potwierdzona płatność na rzecz amazon.co.uk, amazon.com, amazon.de, ezydvd.com.au, PayPal
mBank Visa Classic - karta kredytowa, potwierdzona płatność na rzecz amazon.com, amazon.co.uk, PayPal, SwitchEasy Europe, App Store

Millennium Bank Visa Classic - karta kredytowa

Multibank Visa Classic - karta kredytowa, amazon.com
Multibank Visa Gold Credit - karta kredytowa, amazon.com
Multibank Visa Electron - czekam na potwierdzenie, kumpela mówi, że w parametrach karty są wyszczególnione płatności internetowe, więc powinno działać

PKO Express Visa Electron - karta dodawana do konta w banku PKO BP, jak na razie nie udało mi się zapłacić tą kartą za zakupy na amazonach

Użytkownik SliderOh edytował ten post 12.03.2010 - |13:43|

  • 0
Dołączona grafika

#2 Obi

Obi

    Moderator

  • Moderator
  • 3264 postów
  • MiastoWawa

Napisano 04.01.2010 - |21:41|

Visa - Milennium bank
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#3 wergora

wergora

    Starszy plutonowy

  • Użytkownik
  • 650 postów
  • Miasto3miasto

Napisano 04.01.2010 - |23:52|

Visa Silver - Lucas Bank
Master Card - Lucas Bank

Użytkownik wergora edytował ten post 04.01.2010 - |23:52|

  • 0

#4 SliderOh

SliderOh

    Sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1101 postów
  • MiastoNeverland

Napisano 05.01.2010 - |07:15|

Master Card - Lucas Bank


Mastercard debetowy czy kredytowy?? :D Bo to zasadnicza różnica :D
  • 0
Dołączona grafika

#5 Tanith

Tanith

    The Queen

  • Grupa Hatak
  • 160 postów

Napisano 05.01.2010 - |20:45|

Master Card - Lucas Bank


Mastercard debetowy czy kredytowy?? :D Bo to zasadnicza różnica :D


U mnie działa Mastercard Onet kredytowa z Lukasa - w amazon.com

Poza tym też w amazon.com przetestowane:
Visa Classic - Multibank
Visa Gold Credit - Multibank
  • 0
"People are stupid; given proper motivation, almost anyone will believe almost anything. Because people are stupid, they will believe a lie because they want to believe it’s true, or because they are afraid it might be true."

#6 SliderOh

SliderOh

    Sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1101 postów
  • MiastoNeverland

Napisano 05.01.2010 - |21:31|

chyba większość kredytowych działa bez problemu, ale i tak weryfikacja nie zaszkodzi, bo np. w PKO BP część klredytowych nie pozwala na płacenie w Necie, więc lepiej nie generalizować. Dopisane :D
  • 0
Dołączona grafika

#7 wergora

wergora

    Starszy plutonowy

  • Użytkownik
  • 650 postów
  • Miasto3miasto

Napisano 05.01.2010 - |22:19|

Poprawiam się:

Master Card debetowa inna jej nazwa to Furora - Lucas Bank

Użytkownik wergora edytował ten post 05.01.2010 - |22:20|

  • 0

#8 blitzer

blitzer

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 12.03.2010 - |11:31|

A czy ktoś z Was posiada konto walutowe w mBanku eMax?
Dodają do niego kartę debetową rozliczaną w GBN bądź w Euro. Chyba przy zakupach na brytyjskim Amazonie troszkę się da oszczędzić w takim razie.

Jeśli ktoś taki zestawik karta plus konto posiada i dokonuje transakcji w Ł niech da znać czy to działa ;)

Pozdrawiam!
  • 0

#9 wergora

wergora

    Starszy plutonowy

  • Użytkownik
  • 650 postów
  • Miasto3miasto

Napisano 12.03.2010 - |11:37|

Master Card od BPH którą dostałem po zrobieniu zakupu na raty w Media Markt.
  • 0

#10 Superior72

Superior72

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 04.04.2010 - |14:38|

mBank Visa Electron - standardowa karta dodawana do konta, potwierdzona płatność na rzecz amazon.com, amazon.co.uk, PayPal (jeśli nie ma w sklepie opcji Visa Electron, wystarczy wybrać samo Visa)
mBank Mastercard Debit/Debit Gold - alternatywa dla Visy Electron, dodawana do konta, potwierdzona płatność na rzecz amazon.com
mBank Visa wirtualna - karta specjalnie do zakupów internetowych, potwierdzona płatność na rzecz amazon.co.uk, amazon.com, amazon.de, ezydvd.com.au, PayPal
mBank Visa Classic - karta kredytowa, potwierdzona płatność na rzecz amazon.com, amazon.co.uk, PayPal, SwitchEasy Europe, App Store


Witam forumowiczów. Mam pytanie odnośnie kart mBanku. Próbowałem dodać standardową kartę mBanku do amazon.co.uk i udało się bez problemów. Jednakże gdy próbuję dodać standardową kartę do paypala, do którego mam jak na razie przypisaną kartę wirtualną mBanku, ukazuje się taka informacja:

"Ta karta kredytowa została odrzucona przez bank, który ją wystawił. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat powodów odrzucenia karty, skontaktuj się z działem obsługi klienta wystawcy karty kredytowej. Możesz ewentualnie spróbować dodać inną kartę kredytową."

W czym tkwi problem? Jak dotąd do paypala starczała mi karta wirtualna ale gdyby można było używać wyłącznie jednej standardowej karty mBanku do obu serwisów - Amazona i eBay, mógłbym się pozbyć karty wirtualnej, której posiadanie kosztuje mnie co roku niewielką sumę pieniędzy. Nadmienię że na sprawdzenie zwykłej karty mBanku w przypadku paypala wpadłem po przeczytaniu tego tematu, gdyż myślałem że coś się u nich pozmieniało - miałem nadzieję że zaczęli również przyjmować zwykłe karty. Kartę wirtualną wyrobiłem tylko po to aby założyć sobie konto w paypalu.

Do paypala ciągle należy używać karty wirtualnej czy to wina mojej karty standardowej?
  • 0

#11 SliderOh

SliderOh

    Sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1101 postów
  • MiastoNeverland

Napisano 04.04.2010 - |23:27|

Zakładam, że sytuacja wygląda następująco:

1. przy dodawaniu kart do amazona sklep nie przeprowadza żadnej weryfikacji, ewentualny zonk pojawia się w momencie robienia zakupów, jeśli karta nie jest zjadliwa dla sklepu, to pojawia się info, że karta nie przeszła;

2. w przypadku Paypal jest nieco inaczej, ponieważ Paypal od razu sprawdza dodawaną kartę i ściąga z niej coś koło 6 zł, następnie na wyciągu pojawia się 4-cyfrowy kod, który należy wpisać na stronie Paypal, aby zakończyć procedurę dodawania karty, te 6 zł oddają przy pierwszych zakupach dokonanych dodaną kartą. Tak więc w momencie dodawania karty trzeba zapewnić środki na niej, czyli to 6 zł, oraz ustawić odpowiednio limity,aby możliwe było pobranie tych 6 zł.

Zaloguj się do mBanku, po lewej kliknij w menu KARTY, zlokalizuj swoją standardową i od razu pod jej nazwą i numerem masz link ZMIANA LIMITÓW, i tam zmień limit, np. daj dzienny 200, a miesięczny 300, a następnie spróbuj ponownie dodać kartę do Paypala. Zapewniam Cię, że karty śmigają, ponieważ sama dodałam swoje do Paypala i dokonywałam już nimi zakupów :)
  • 0
Dołączona grafika

#12 Superior72

Superior72

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 10.04.2010 - |16:25|

Stosując się Twoich rad właśnie pozmieniałem limity na karcie i została ona zaakceptowana przez paypal. Teraz muszę poczekać 2-3 dni na cyfry z wydruku. Dzięki za wyjaśnienie. Wszędzie gdzie się o to pytałem zapewniano mnie że do paypala jest potrzebna karta wirtualna. Okazuje się że mogłem zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych przez dwa lata używania tej niepotrzebnej wirtualnej mbanku. W takim razie skoro podstawowa karta służy do wszystkich liczących się serwisów internetowych, do czego jest przydatna karta wirtualna? I drugie pytanie, od jakiego czasu paypal przyjmuje również podstawowe karty?

Użytkownik Superior72 edytował ten post 10.04.2010 - |16:27|

  • 0

#13 SliderOh

SliderOh

    Sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1101 postów
  • MiastoNeverland

Napisano 10.04.2010 - |19:45|

Na kod nie musisz czekać 2-3 dni, tyle trzeba czekać w przypadku kart wirtualnych i chyba kredytowych (już nie pamiętam dokładnie), w przypadku płatniczej mBanku kod masz od razu, wystarczy kliknąć w menu KARTY i pod odpowiednią kartą masz link Blokady i tam znajdziesz ten kod, po przetrawieniu operacja znika z Blokad i pojawia się na karcie Bieżące operacje... no ale po co czekać :D

Karty wirtualne były jedyną formą płatności, dopiero jakiś czas temu mBank wprowadził możliwość płacenia w Internecie swoimi podstawowymi kartami płatniczymi... ja również jeszcze posiadam kartę wirtualną, dopiero teraz po wygaśnięciu terminu ważności nie będę jej odnawiać.

Sam Paypal raczej nie ma nic do kart płatniczych, z założenia przyjmuje wsio spod szyldu Visa czy Mastercard, a czy dana karta jest zjadliwa zależy od banku, który ją wydał... w PKO BP znaleźć można nawet wypukłe karty kredytowe, którymi nie można płacić w necie, bo bank tak sobie ustalił :)
  • 0
Dołączona grafika

#14 tasiu

tasiu

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 05.12.2010 - |20:12|

Amazon.co.uk - MasterCard Debit z mBanku działa bez problemu.
  • 0

#15 bobo123

bobo123

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 29.04.2012 - |18:51|

Witam czy zwykłą kartą kredytową "MasterCard Standard" mbanku dokonam płatności na amazon co uk??
z góry dziękuje i pozdrawiam
  • 0

#16 budy

budy

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 29.09.2013 - |12:43|

ja polecam kartę kredytową, zamówiłem, żeby móc rezerwować i kupować bilety lotnicze przez internet. ogólnie to przy wyborze karty kredytowej uczulam was by zwracać uwagę przede wszystkim na cenę. :) wiadomo, pierwszy wyznacznik. Ogólnie przeciętny roczny koszt takiej karty może sięgać ok. kilkadziesiąt złotych, choć w większości banków można być z tej opłaty zwolnionych. Warto pytać o te warunki w bankach. Szczególnie gdy się ubiegacie o kartę w waszym (że tak powiem) rodzimym banku :)

 

fajnie jest jak karta kredytowa jest powiązana z możliwością spłaty ratalnej. Jest możliwość wtedy zamienić zadłużenie karty na tańszy kredyt ratalny, fajna opcja, kiedy chcemy się zadłużać w dłuższym czasie. 

 

 
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych