Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odcinek 082 - S04E16 - 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Oceniamy odcinek: (59 użytkowników oddało głos)

Oceniamy odcinek:

  1. 10 (13 głosów [23.64%])

    Procent z głosów: 23.64%

  2. 9.5 (10 głosów [18.18%])

    Procent z głosów: 18.18%

  3. 9 (9 głosów [16.36%])

    Procent z głosów: 16.36%

  4. 8.5 (4 głosów [7.27%])

    Procent z głosów: 7.27%

  5. 8 (5 głosów [9.09%])

    Procent z głosów: 9.09%

  6. 7.5 (1 głosów [1.82%])

    Procent z głosów: 1.82%

  7. 7 (7 głosów [12.73%])

    Procent z głosów: 12.73%

  8. 6.5 (1 głosów [1.82%])

    Procent z głosów: 1.82%

  9. 6 (3 głosów [5.45%])

    Procent z głosów: 5.45%

  10. 5.5 (1 głosów [1.82%])

    Procent z głosów: 1.82%

  11. 5 (1 głosów [1.82%])

    Procent z głosów: 1.82%

  12. 4.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  13. 4 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  14. 3.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  15. 3 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  16. 2.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  17. 2 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  18. 1.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  19. 1 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  20. 0.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  21. 0 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 19.07.2004 - |12:49|

STRESZCZENIE WKRÓTCE
  • 0
Master of possimpible ;)

#2 szymcio

szymcio

    Sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1145 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 19.02.2005 - |18:13|

odcinek srednio ciekawy ale za sama technologie (komputer i dzialka Aschenow) oraz za "wycieczke" po SGC daje 7 :)
wykastrowac ponad 90% ludzkosci to dopiero sztuka :P
podobalo mi sie jak Jack powiedzial do tego Aschena "Melon" - caly Jack :P
ciekaw jestem czy kupi se tego pieska :>
  • 0

#3 MacGyver

MacGyver

    Chorąży

  • VIP
  • 1361 postów
  • MiastoWieliszew

Napisano 21.02.2005 - |12:28|

Uwielbiam tego typu fabułę :) Kiedy to się wędruje w czasie i zostawia ważne informacje :) Szkoda,że takich odcinków jest stosunkowo mało,ale przecież faktycznie to nie serial typu "Back To The Future" :P Na sam koniec odcinka trochę smutno się zrobiło,gdy nasze "gwiazdy" gineły :) No,ale przecież to tylko inny czas :)

Nota ogólna:10
  • 0
" PAMIĘTAJCIE , STARGATE ISTNIEJE !!! KTO NIE WIERZY NIECH ZAJRZY W SWÓJ UMYSŁ "

#4 szymcio

szymcio

    Sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1145 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 21.02.2005 - |14:50|

no wlasnie pierwszy raz sie zdarzylo ze ktorys czlonek SG-1 zginal i nie zmartwychwstal :P
to bylo nawet fajne - pokazane bylo ze pomimo rozwiazana calej SGC oni wciaz pamietaja jak to jest walczyc w slusznej sprawie :)
  • 0

#5 Bonastick

Bonastick

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 11.02.2006 - |17:29|

Lubie takie odcinki. Ciekawa wizja przyszlosci SGC. :)
Jedynie koncowka wydala sie nieco sztywna, gen. jakos tak od razu bez zastanowienia zrezygnowal z tej planety, scena ta wydawala mi sie nieco sztuczna.
W jednej sprawie natomiast nie zgadzałem sie z Danielem. Stwierdzil, ze im prostsza forma notki, tym lepiej i napisal jedynie, aby nie isc na dana planete. Ja dodalbym jeszcze jedna informacje o tym, jaka rasa stanowila niebezpieczenstwo, gdyz notka w obecnej formie zostawia furtke na ponowne doprowadzenie do wydarzen z 2010, jesli ta rasa sama doprowadzi do kontaktu z Zemia nie podajac swojej planety macierzystej. A moze ta furtka zostala wprowadzona celowo i jeszcze jakis odcinek o tym bedzie? Jak ja nie lubie byc tyle odcinkow w plecy ;) ale nadrabiam.

I cos na zastanowienie. A moze ten 2010 bedzie trwac dalej jako jeden ze swiatow rownoleglych, a w nim SG-1 posmiertnie zostaje uznanymi za terrorystów. To raczej kiepska dla nich wersja - Jack nie sprawi sobie psa ;)
  • 0

#6 Jedi

Jedi

    Kapral

  • Użytkownik
  • 160 postów
  • MiastoSosnowiec / Będzin

Napisano 24.03.2006 - |14:49|

Odcinek średni , ale wycieczka po SGC po prostu genialna :)
  • 0
Pozdrawiam
"Jedi"

#7 Dooku

Dooku

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 257 postów
  • MiastoPrzeźmierowo

Napisano 06.06.2006 - |12:29|

Pomysł na odcinek był fajny. Pokazanie przyszłości, zwycięstwo nad Goa'uldami, wreszcie jakaś rasa, która chce się dzielić swoją technologią, pokazanie jak to wszystko będzie wyglądać za 10 lat. Niby fajnie, ale nie podobał mi się ten odcinek. Jakoś tak się go oglądało nudnie.

Na plus:
-strój Teal'ca
-piękny obraz słońca
-piękne budynki
-podróże turystyczne(?) przez wrota
-sposób zagłady ziemian

Zastanawia mnie dlaczego O'Neill był przeciwny zawiązaniu sojuszu ziemi i obcej rasy.

Tylko 6.
  • 0
Don't tell me, what I can't do!

#8 ETPlayer

ETPlayer

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 18.08.2006 - |14:07|

Nie jednokrotnie już w tym serialu udowodniono, że ziemska cywilizacja nie jest gotowa na taki przeskok do przodu bez problemów. I myśle, że jest to bardzo realne. Wszędzie są jakieś kruczki, każdy chce na czymś skorzystać i jak to Daniel mówił w odcinku 9 sezonu, w którym Vale sądzono: "Nie dzielenie się osiągnięciami cywilizacji może i jest złe, a może i nie jest. Może samodzielne ich odkrywanie jest naszą drogą do oświecenia."
Dobrze, że odcinek doczekał się kontynuacji.
  • 0

#9 DonBolano

DonBolano

    Starszy plutonowy

  • Użytkownik
  • 505 postów
  • MiastoOstrów Wlkp/Wrocław

Napisano 20.08.2006 - |09:13|

Melon :P

A oto słynna drużyna SG-1, ale nie moja ulubiona.. niezla ta pani przewodnik.. No i Walter jakis taki [beeep] :D
  • 0

#10 Hausdorff

Hausdorff

    Szeregowy

  • Email
  • 13 postów

Napisano 06.09.2006 - |18:13|

Tylko jedno zastrzeżenia, ostatnio jak się cofali w czasie to przy powrocie nie przeszli przez wrota w odpowiedniej chwili (kilka sekund za późno) i nie trafili do "swoich czasów" a teraz wiadomość bezproblemowo doszła pomimo że wysłanie wiadomości cały czas się opóźniała. Mieli chyba cholerne szczęście ;)
  • 0

#11 elam

elam

    Chorąży sztabowy

  • Użytkownik
  • 1757 postów
  • MiastoBielsko-Biala

Napisano 28.10.2006 - |23:09|

Ach, jaki fajny odcinek !!!
Kobiety w akcji !!! :D
Carter i Frazier odkrywaja straszny spisek naszych kochanych sojusznikow Aschenow.
Akcja rozgrywa sie w 2010 roku, 10 lat po nawiazaniu kontaktu z ta obca cywilizacja. Achenowie podzielili sie z nami swoja technologia, pomogli pokonac goauldow, wprowadzili pokoj i szczescie... hmm, a jednak nie wszystko jest takie "cacy", jakby moglo sie wydawac. Jedyna osoba, jaka podejrzewala cos od poczatku, byl O'Neill.
Dlaczego Jack byl przeciwny? - Mowi o tym (nie bezposrednio, trzeba czytac miedzy wierszami raportu Jacka) prezydent na poczatku filmu. Jack stwierdzil, ze "ci ludzie sa zbyt mili, zeby to bylo prawdziwe" czy jakos tak. No po prostu wyczul, ze cos knuja.
A teraz Samanta ma dowody. I ekipa SG-1 znowu musi uratowac ziemie... :)
Odcinek jak dla mnie - 9.5.
  • 0
lubisz science-fiction? na serialach sie nie konczy !
www.science-fiction.com.pl/forum

_________________________________________
oh my goddess Me !

#12 Pawel

Pawel

    Starszy chorąży sztabowy

  • VIP
  • 2048 postów
  • MiastoNysa

Napisano 24.12.2006 - |12:34|

Świetny odcinek, mógłbym pisać same peany na jego temat. Uwielbiam tematykę podróży w czasie, tutaj trochę tego było, do tego jak już zostało wspomniane SG-1 ginęli pod koniec odcinka (na szczęście tylko w tym 2010 roku).

I cos na zastanowienie. A moze ten 2010 bedzie trwac dalej jako jeden ze swiatow rownoleglych, a w nim SG-1 posmiertnie zostaje uznanymi za terrorystów. To raczej kiepska dla nich wersja - Jack nie sprawi sobie psa

Pewnie aż do czasu kiedy reszta cywilizacji nie zda sobie sprawy z tego że została oszukana i SG-1 w sumie powinni być bohaterami. No ale co nas teraz interesuje ten świat równoległy ;).

Ocena nie może być inna jak 10/10.
  • 0
[ Sygnatura usunięta zgodnie z ACTA ]

#13 kefir

kefir

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Miastoz Łodzi

Napisano 26.02.2007 - |22:01|

Jak dla mnie odcinek genialny - z tych 'czasowych' ( ;) ) zdecydowanie lepszy od "1969". Pani przewodnik, jej teksty i sztuczny uśmiech a la sprzedawca w McDonaldzie - po prostu świetne :) Ogólnie - dużo humoru, dużo akcji, ani trochę nudy.

Daję 9,5.
  • 0

#14 sunkmanitu

sunkmanitu

    Starszy szeregowy

  • Email
  • 143 postów

Napisano 05.04.2007 - |11:25|

Niestety duże rozczarowanie, pierwszy odcinek SG poruszający problem podróży w czasie, który mi się nie podobał. Na podstawie tego co mieliśmy przedstawione w 1969 paradoks dziadka nie istnieje, bo cała linia czasowa jest określona włącznie z podróżami w czasie, które nic nie zmieniają, bo już się wydarzyły, ten odcinek zaprzecza temu - można zmieniać przeszłość, a wg naszych bohaterów - nawet trzeba.

Wizja swiata w 2010 trochę niespójna, motywy działania Aschenów mało prawdopodobne, klapki na oczach całej ludzkości mało realne :buu:

Plusy wymienili przedmówcy, fajnie oglądało się niektóre sceny, ale ogólnie odcinek pozostawił u mnie niesmak - 4/10
  • 0

#15 Atlantis

Atlantis

    Plutonowy

  • Użytkownik
  • 481 postów
  • MiastoKraków

Napisano 14.04.2007 - |09:03|

Dziwi mnie, że nikt nie napisał. Przecież ten odcinek zawierał genialne nawiązanie do Odysei Kosmicznej Clarke'a. Nikt tego nie zauważył?
Odcinek nosi tytuł "2010" jak druga część cyklu, a żeby było pewne, że to nie przypadek wprowadzono jeszcze wątek z planami przeprowadzenia procesu zapadanięcia się Jowisza i stworzenia w ten sposób gwiazdy - jak to zrobili "obcy" od monolitu w finale Odysei 2010. ;)
  • 0
Dołączona grafika
"Władza to nie środek do celu; władza to cel"
/George Orwell - Rok 1984/

#16 ppaatt1

ppaatt1

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 286 postów
  • MiastoŻary

Napisano 20.11.2007 - |16:26|

Odcinek nie podobał mi się. Według mnie zamiast opowieści o SG-1 z 2010, powinni dać opowieść SG-1 z dzisiejszych czasów. Ten odcinek powinien zaczynać się od sceny wylatującej kartki z wrót gdyż scenariusz tej pierwszej był chuba robiony na przerwie w podstawówce. Wszystko naciąganie (zmiana decyzji Hammonda, metoda zniszczenia ziemi, najpilniej strzeżona "stacja" zdobyta przez SG-1 itp) .
  • 0

#17 Angouleme

Angouleme

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 30.06.2008 - |16:18|

Na plus:
-strój Teal'ca
-piękny obraz słońca
-piękne budynki
-podróże turystyczne(?) przez wrota
-sposób zagłady ziemian


Mam takie samo odczucie! Wyobraźcie sobie tylko gwiezdne wrota na dworcu :o
Nie podobała mi się treść wiadomości dla SG1. Mogli równie dobrze napisać coś więcej o rasie Aszenów, albo w ogóle o nich wspomnieć.

Użytkownik Angouleme edytował ten post 30.06.2008 - |17:17|

  • 0
C: Sir, I've been thinking...
O'N: I'd be shocked if you ever stopped, Carter.
Dołączona grafika

#18 pinks

pinks

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 19.12.2008 - |09:53|

odnajduję silne podobieństwo do Ziemia- ostatnie starcie :)
  • 0

#19 Alice17

Alice17

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 108 postów
  • MiastoSzczawno-Zdrój

Napisano 14.01.2009 - |20:07|

6/10

Odcinek średni. Początek mnie troszke zdziwił aczkolwiek zobaczyc Teal'ca bez sławnego znaku na czole to nowośc xD
Na plus zaliczam:
-Fraiser xD Fajnie wyglądała :D
- strój Teal'ca
- Daniel: " Sam, słońce pika " xD
-Jack: zamiast Malon wyszedeł Melon xD
- babka-przewodnik xD "podobno jedna z najlepszych druzyn SG-1 ale niemoja ulubiona" a Sam z Danielem taki zonk xD xD

Na minus:
-jak dobrze mi sie wydawało to jak oni rozmawiali o tej wiadomosci to wychodziło z tego, że to Daniel napisał tę kartkę, a jak już wrócili do "starych" czasów to wyszo na to, że Jack ją pisał :blink:
  • 0

#20 Tom_Logan

Tom_Logan

    Starszy chorąży sztabowy

  • Użytkownik
  • 2005 postów
  • MiastoGdynia

Napisano 14.01.2009 - |21:22|

Nie pamiętam dokładnie ale chyba każdy miał swoją kartkę żeby zwiększyć szanse.
  • 0
don't try




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych