Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odcinek 047 - S03E03 - Fair Game


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Oceniamy odcinek: (52 użytkowników oddało głos)

Oceniamy odcinek:

  1. 10 (14 głosów [29.17%])

    Procent z głosów: 29.17%

  2. 9.5 (10 głosów [20.83%])

    Procent z głosów: 20.83%

  3. 9 (15 głosów [31.25%])

    Procent z głosów: 31.25%

  4. 8.5 (2 głosów [4.17%])

    Procent z głosów: 4.17%

  5. 8 (2 głosów [4.17%])

    Procent z głosów: 4.17%

  6. 7.5 (2 głosów [4.17%])

    Procent z głosów: 4.17%

  7. 7 (2 głosów [4.17%])

    Procent z głosów: 4.17%

  8. 6.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  9. 6 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  10. 5.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  11. 5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  12. 4.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  13. 4 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  14. 3.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  15. 3 (1 głosów [2.08%])

    Procent z głosów: 2.08%

  16. 2.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  17. 2 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  18. 1.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  19. 1 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  20. 0.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  21. 0 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 17.07.2004 - |15:21|

STRESZCZENIE WKRÓTCE
  • 0
Master of possimpible ;)

#2 jack

jack

    Chorąży

  • VIP
  • 1410 postów
  • MiastoPłock

Napisano 28.09.2005 - |19:54|

Streszczenie: Podczas oficjalnych uroczystości, w któych Sam została awansowana na majora, Jack został przeniesiony na okręt Asgardu. Dowódca - Thor - informuje Jacka, że Władcy Systemów chcą zniszczyć Ziemię, gdyż zaczynają dostrzegać ją jako zagrożenie. Jedynym wyjściem jest włączenie Ziemi do systemu planet chronionych. Dlatego na Ziemi mają się odbyć negocjacje. W tym celu przybywają trzej władcy: Yu, Cronos i Nirrti. Podczas negocjacji Cronos i Teal'c zostają ciężko ranni. Podejrzenie pada na Jaffa, gdyż jako jedyny miał osobosty powód. Dzięki staraniom Sam okazuje się, że jest jeszcze ktoś, kto chce ztorpedować nagocjacje i jednocześnie zniszczyć Cronosa. Tą istotą jest Nirrti. Dzięki rozpracowaniu jej planów udaje się zakończyć negocjacje i zachować wrota na Ziemi.


Krótko. Odcinek trzyma w napięciu. począwszy od pierwszego kontaktu z Thorem, aż do ostatnij sceny. 9.5
  • 0
"Nie mamy wpływu na czas, w którym się znaleźliśmy,
My tylko decydujemy, jak wykorzystać dany nam czas"

Gandalf - Drużyna Pierścienia


#3 Platon

Platon

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 06.10.2005 - |19:08|

Bardzo dobry odcienk, ale dochodze do wniosku że nie powinienem teraz głosować, tyle lat cezkałem na 3 sezon że nie potrafie być obiektywny i stawiałbym najwższe noty :)
  • 0
"Now tell me of home Lenier, I've been away far too long. - Pyromania is back." :D

#4 niko2003

niko2003

    Szeregowy

  • Email
  • 23 postów

Napisano 03.11.2005 - |15:56|

Wyśmienity odcinke, nie moge złego słowa powiedziec o nim. W końcu SGC dowiadują się, że jest ktoś potężniejszy od Goaldów. Teraz się chyba zacznie :)
  • 0

#5 Jedi

Jedi

    Kapral

  • Użytkownik
  • 160 postów
  • MiastoSosnowiec / Będzin

Napisano 26.12.2005 - |11:28|

Jak każdy odcinek, w którym jest Asgard ten też ma u mnie podwyższoną notę :)
Świetnie pokazane relacje między Goa'uld (gdzie dowiadujemy się, że jednak nie wszyscy byli tacy źli - np Yu)
Wzmianka o potężniejszym wrogu też jest intrygująca.

Żałuję jedynie, że nie wyjaśniono do końca na czym polega status Planety Chronionej...
  • 0
Pozdrawiam
"Jedi"

#6 dzigiel

dzigiel

    Szeregowy

  • Email
  • 41 postów
  • MiastoWęgorzewo

Napisano 15.02.2006 - |19:10|

No, nareszcie jakies ozywienie po nudnych dwoch odcinkach. Pierwszy powazny kontakt z Thorem i koles nie zrobil na mnie pozytywnego wraznia. I te wspomnienie jeszcze niebezpieczniejszego wroga niz Gould... ciekawo kto to:P

8 ode mnie
  • 0

#7 Dooku

Dooku

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 257 postów
  • MiastoPrzeźmierowo

Napisano 28.05.2006 - |20:44|

Do 10 trochę zabrakło, ale 9.5 należy się jak najbardziej. Poznajemy nowych Goa'uldów, robią wrażenie poza Cronosem, on powinien być najgroźniejszy, a wygląda jak chłopiec wypasający owce :P. Ale Odcinek nprawdę kapitalny, jeden z lepszych. Kapitalna scena początkowa: "Jak wiecie jestem małomówny..." cyk i już nic nie powiedział :P Swoją drogą fajny tek kodeks/status - ludzie są tylko niewolnikami i nosicielami, to ja już wolę naszą włądzę :P
  • 0
Don't tell me, what I can't do!

#8 Skaara

Skaara

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 28.05.2006 - |23:38|

Nie spodziewałem się takiego odcinka na początku sezonu.Myślałem , że tak jak w 2 sezonie tak i teraz nastąpi kilka odcinków zupełnie nic nie wnoszących do głównego wątku a tu pozytywna niespodzianka. Asgard - z odcinka dowiadujemy się ,że wcale nie są tacy potężni jak się wydawało i że mają dużo własnych problemów.No i wiadomośc o potężniejszym przeciwniku ;] Dziwie się tylko jakim cudem Goauldowie utrzymuja władzę nad galaktyka skoro sami mają takie problemy by sie między soba dogadać.Najchętniej sami by sie powybijali w imie własnych interesów.9/10
  • 0

#9 Badas

Badas

    Kapral

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • MiastoKraków

Napisano 25.06.2006 - |16:40|

Kapitalny odcinek! Poznajemy wkońcu Władców Galaktyki, oraz dowiadujemy się o polityce Asgardu. Cronos wyglądał bardziej na jakiegoś dzikusa, niż na "boga" który rządzi planetami. Asgard ma większych wrogów niż Goauldowie? No, no, no, zaczyna być coraz ciaśniej w tych galaktykach :) a jeszcze pare lat temu mieliśmy swój zakątek tylko dla siebie :P Ci wrogowie Asgardczyków muszą być naprawde potężni. Miejmy nadzieje że wkrótce się o nich dowiemy więcej :) (oczywiście czwórka naszych bohaterów i tak ich pokona :P )

Zastanawia mnie głupota zorganizowania apelu, tuż przy wrotach. A gdyby tak nagle, ktoś szybko wybrał współrzędne Ziemi? To zdmuchnełoby sekretarza obrony i pare innych osób :] Przecież Gwiezdne Wrota na Ziemi to pierwsza linia obrony, a tam raczej nie organizuje sie takich zebrań, żeby wręczyć medale. A propo medali Sam wkońcu dostałą awans :clap:

To że Jack nie nadaje sie na dyplomate wiedzieliśmy juz od dawna, no ale ten odcinek przebił wszystkie inne pod tym względem! Jack przecież negocjował życie wszystkich ludzi na Ziemi, mógł zachować choć odrobine powagi.

Tak czy owak, odcinek świetny, wnosi bardzo dużo do głównej fabuły serialu.
  • 0

#10 elam

elam

    Chorąży sztabowy

  • Użytkownik
  • 1757 postów
  • MiastoBielsko-Biala

Napisano 23.10.2006 - |21:55|

w sumie zgadzam sie z badasem (a tak chcialam napisac cos od siebie.. :) ) no to moze podsumuje:

minusy:
- apel na podescie przy wrotach to glupota.
- Kronos moglby wygladac nieco godniej
- ze ludzie maja byc niewolnikami i nosicielami, a asgard sie na to kiedys zgodzil... naciagane.

plusy:
- "malomowny" O'Neill
- "dobry" lord Yu (i cala dowcipna gra slow z Yu w wykonaniu Jacka)
- zostajemy planeta chroniona! :D
- goauldowie morduja sie nawzajem miedzy soba, co ulatwia nam robote :)
- awans Samanty
- watek Teal'ca i Kronosa

- wszystko podane w formie dobrej, trzymajacej w napieciu historii . 9.5/ 10 !
  • 0
lubisz science-fiction? na serialach sie nie konczy !
www.science-fiction.com.pl/forum

_________________________________________
oh my goddess Me !

#11 Kombain

Kombain

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 05.11.2006 - |22:50|

olewający ton Jacka w rozmowach z Thorem trochę mnie zniesmaczył.
Ziemianie nadal mają ograniczenia jeśli chodzi o dostęp do technologii i rozwój? Bo nie było to do końca wyjaśnione, powiedziano jedynie, że możemy korzystać z wrót. Reszta - same plusy. 9

Użytkownik Kombain edytował ten post 05.11.2006 - |22:52|

  • 0

#12 elam

elam

    Chorąży sztabowy

  • Użytkownik
  • 1757 postów
  • MiastoBielsko-Biala

Napisano 10.11.2006 - |19:16|

nie, nadal nie mamy dostepu do technologi Asgardu, na to trzeba bedzie jeszcze troche poczekac, chyba az do pierwszego pokonania replikatorow dzieki "glupim pomyslom" Carter :)
ten traktat mial jedynie zapewnic Ziemi status planety chronionej.
  • 0
lubisz science-fiction? na serialach sie nie konczy !
www.science-fiction.com.pl/forum

_________________________________________
oh my goddess Me !

#13 kefir

kefir

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Miastoz Łodzi

Napisano 11.02.2007 - |11:25|

Odcinek od początku trzymał w niesamowitym napięciu, poznaliśmy nowych Goa'uldów, no i powrócił Asgard. Jeszcze do tego informacja, że Asgardczycy mają wrogów potężniejszych od Goa'uldów. Co do nowopoznanych postaci, to Kronos faktycznie wyglądał jak jakiś pastuch. Yu ma nadal Chińczyka za nosiciela? Dziwne, trochę lat minęło.

Na plus zaliczam też dużo humoru, gry słowne z Yu były świetne, podobnie jak "Jestem dość małomówny" ^^

Co do tego apelu, to też mi się od razu w oczy rzuciło to, że zaraz nam z generała zostaną dymiące się buciki. Nie przyczepiłbym się, gdyby przesłona była zamknięta, ale jak widać, nikt o tym nie pomyślał... Bez sensu, no ale trudno ;)

Daję 9,5.

Użytkownik kefir edytował ten post 11.02.2007 - |11:26|

  • 0

#14 Zarrow

Zarrow

    ZBANOWANY

  • Zbanowany
  • 497 postów

Napisano 11.02.2007 - |12:01|

Heh, może trochę ci popsuję oglądanie, a może i nie-dla twojej informacji ta połówka sezonu jest raczej kiepska i choć bedą fajne odcinki, to dopiero od "Devil you know" zaczyna się niezła jazda... I to zakończenie sezonu... ale naprawdę, i mean-TO zakończnie sezonu. Ci, co mają za sobą ósmy sezon doskonale wiedzą, o czym ja mówię i co czeka naszych bohaterów :D Eech...też tak bym chciał mieć to przed sobą...Ty draniu! ;)
  • 0

#15 kefir

kefir

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Miastoz Łodzi

Napisano 11.02.2007 - |14:01|

Heh, może trochę ci popsuję oglądanie, a może i nie-dla twojej informacji ta połówka sezonu jest raczej kiepska i choć bedą fajne odcinki, to dopiero od "Devil you know" zaczyna się niezła jazda...


Jeśli wg Ciebie pierwsze 3 epy są kiepskie, to mi chyba przy drugiej połowie sezonu serce wysiądzie ;) Dla mnie, ten początek s3 jest genialny :)

Ale mi apetytu na pozostałe odcinki narobiłeś ;)
  • 0

#16 sunkmanitu

sunkmanitu

    Starszy szeregowy

  • Email
  • 143 postów

Napisano 14.03.2007 - |11:01|

@ elam - rozumiem, że większość z forumowiczów ogląda s10, ale dla nowych widzów twoja wypowiedź jest spojlerem, przecież nie musiałaś tego pisać, nie wniosło to nic do dyskusji o odcinku.

Co do odcinka, to w sumie był niezły, niestety w odniesieniu do sytuacji w jakiej znajduje się Ziemia, to nie było w nim zupełnie napięcia, nie tak zachowują się ludzie w przeddzień śmierci. Poza tym trochę irytujący w tym odcinku był "antropomorfizm" Goa'uldów. Rozumiem, że Yu lubi chodzić w chińskich ciuszkach, choć jest to trochę dziwne, ale Kronos w skórach, to już lekka przesada, dlaczego Goa'uldowie nadal mieliby zachowywać się jak wyobrażenia ludzi starożytnych o bogach?

Co do odprawy na podeście, to pamiętajcie, że mija kilka sekund od momentu zapalania się szewronów, do aktywacji wrót, więc jest czas na ucieczkę.

Ode mnie 7/10, za te irytujące momenty
  • 0

#17 Sharak

Sharak

    Kapral

  • Użytkownik
  • 176 postów
  • MiastoNasielsk

Napisano 13.02.2008 - |17:31|

Nareszcie mogłem zobaczyć jakiegoś władcę galaktyki, i powiem, szału nie zrobili. Chodzili w tych dziwnych ciuszkach :blink: ale zaraz..., teraz mi przyszło na myśl, że może po prostu ubrali się tak na pokojowe negocjacje, a normalnie na co dzień noszą się w stylu Apofis czy Heru-ur. Wciąż czekam żeby zobaczyć Sokara, ciekawe jak wygląda gostek z którym mają tyle zachodu.
Pojawienie się Thora jakoś temu odcinkowi skrzydeł nie dodało. Fajnie ze strony Asgardu że o nas pamiętają itp. Ale jaki mają interes żeby coś Goa'uldom za naszą nietykalność oddawać, nie widzę w tym sensu. Otworzą im nowy korytarz, Ziemia będzie miała spokój, ale kosztem innych planet, trochę nie ten tego. W sumie jako silniejsi od wężyków mogli by po prostu powiedzieć, że od dziś chronią Tauri i jak się tam jacyś Władcy zjawią, to Asgard zrobi im wjazd na chatę i po panowaniu pseudo bogów. Taki szantaż/blef miał by szansę powodzenia. Nie sądzę żeby jakiś Goa'uld miał pojęcie o problemach jakie ma Asgard w swojej galaktyce. Swoją drogą zastanawiam się co sobie o naszych Thor pomyślał po wypadku z Cronosem. Negocjacje od których zależy istnienie planety, a gospodarze nie potrafią nawet zadbać o bezpieczeństwo uczestników. Na miejscu Asgardu zapomniał bym o tej młodej i nie gotowej jeszcze absolutnie do miana piątej rasie.

Użytkownik Sharak edytował ten post 13.02.2008 - |17:34|

  • 0
Bursztyn & Perła

#18 baloo

baloo

    Plutonowy

  • Użytkownik
  • 350 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 13.02.2008 - |18:11|

Dlaczego Asgard jest zainteresowany naszą rasą oraz dlaczego w ogólne prowadzą negocjacje z wężykami zamiast ich tłuc zostanie wyjaśnione później. Chyba pod koniec tego sezonu będzie przedstawiona już większość wątków SG.
  • 0

#19 matlas

matlas

    Plutonowy

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 01.06.2008 - |00:36|

Dla mnie pierwsza 10 w tym sezonie. Odcinek trzyma napięcie od pierwsztych sekund az do konca. Dowiadujemy sie ze jest ktos gorszy od Goauldow....ciekawe.
  • 0
O serialach i nie tylko: matlas blog
--- > Mój ranking seriali < ---

#20 jurkow

jurkow

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 59 postów
  • MiastoLublin

Napisano 07.11.2009 - |00:44|

Cieakwy odcinek :-) Poznajemy Władców galaktyki, pojawia się Asgard, ciekawie( choć krótko) przedstawione negocjacje. 9/10
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych