Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odcinek 036 - S02E14 - Touchstone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Oceniamy odcinek: (48 użytkowników oddało głos)

Oceniamy odcinek:

  1. 10 (4 głosów [9.09%])

    Procent z głosów: 9.09%

  2. 9.5 (5 głosów [11.36%])

    Procent z głosów: 11.36%

  3. 9 (6 głosów [13.64%])

    Procent z głosów: 13.64%

  4. 8.5 (7 głosów [15.91%])

    Procent z głosów: 15.91%

  5. 8 (9 głosów [20.45%])

    Procent z głosów: 20.45%

  6. 7.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  7. 7 (4 głosów [9.09%])

    Procent z głosów: 9.09%

  8. 6.5 (4 głosów [9.09%])

    Procent z głosów: 9.09%

  9. 6 (2 głosów [4.55%])

    Procent z głosów: 4.55%

  10. 5.5 (1 głosów [2.27%])

    Procent z głosów: 2.27%

  11. 5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  12. 4.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  13. 4 (1 głosów [2.27%])

    Procent z głosów: 2.27%

  14. 3.5 (1 głosów [2.27%])

    Procent z głosów: 2.27%

  15. 3 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  16. 2.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  17. 2 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  18. 1.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  19. 1 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  20. 0.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  21. 0 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 17.07.2004 - |14:37|

STRESZCZENIE WKRÓTCE
  • 0
Master of possimpible ;)

#2 Arcusman

Arcusman

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • MiastoChechło

Napisano 08.03.2005 - |13:39|

Kim byli ci koleśe co zwiali przez wrota w tej skrzyni ??? bardzo mnie to ciekawi. Tak sie zastanawiałem czy to może CIA

Użytkownik Arcusman edytował ten post 08.03.2005 - |13:40|

  • 0
スターゲイト

#3 bimberek

bimberek

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 08.03.2005 - |14:52|

Jeśli zechce Ci się oglądać dalej, to się wyjaśni.
  • 0

#4 Chavo

Chavo

    Kapral

  • Użytkownik
  • 162 postów
  • MiastoMazowieckie

Napisano 15.03.2005 - |21:31|

Blisko, to też organizacja na trzy litery (można powiedzieć o nich czarne charaktery) ale jak wspomniał bimberek oglądaj dalej , a wszystko się wyjaśni.
  • 0
Jeśli nie będziecie używać oczu waszych po to, aby widzieć, to będziecie używać ich po to, aby płakać.

#5 Platon

Platon

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 21.09.2005 - |14:09|

Z grupy SG1 zrobić oddział udeżeniowy? Troche mi się ten pomysł nie podoba, chyba nie wystawia się swoich najlepszych zwiadowców do takich akcji. Ciekawe też czemu nie zamontują w bazie działającego DHD, przyśpieszyłoby to wybieranie adresów. Ekipa powinna zaopatrzyć się w zaty i ogłuszyć tych z NID. Poza tymi rzeczami wszystko mi się podobało, odcinek udany. 6.5
  • 0
"Now tell me of home Lenier, I've been away far too long. - Pyromania is back." :D

#6 jack

jack

    Chorąży

  • VIP
  • 1410 postów
  • MiastoPłock

Napisano 28.09.2005 - |14:34|

Ciekawy odcinek Choćby dlatego, ze pokazuje różne oblicza ludzi. Poza tym okazuje się, że jest także inny oddział podróżujący po planetach. Niestety nie zawsze z dobrymi zamiarami. A akcja SG1 pokazuje, że ciągle są tą jednostką uderzeniową. Nawet na ziemi.
  • 0
"Nie mamy wpływu na czas, w którym się znaleźliśmy,
My tylko decydujemy, jak wykorzystać dany nam czas"

Gandalf - Drużyna Pierścienia


#7 Jedi

Jedi

    Kapral

  • Użytkownik
  • 160 postów
  • MiastoSosnowiec / Będzin

Napisano 18.12.2005 - |11:32|

Jak dla mnie odcinek średni.
Ci źli to NID (o czym mówi się kilka razy w odcinku). Też się zastanawiałem czemu nie użyli ZAT-ów do ogłuszenia.
A co do zamontowania DHD - może by to było ciut szybsze (chociaż nie wiem) ale nie pozwoliło by monitorować wybieranych adresów i odkrywać aktywacji drugich wrót, co zrobiono m.in. w tym własnie odcinku.
  • 0
Pozdrawiam
"Jedi"

#8 Bonastick

Bonastick

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 18.12.2005 - |22:27|

No i skoro już zaimponowali Tok'Ra tym, że potrafią skonstruować własne "dialing device", to warto utrzymać wysoki poziom ;)
Moja ocena - mocna 7
  • 0

#9 Skaara

Skaara

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 20.05.2006 - |11:55|

Odcinek jak najbardziej powyżej średniej :) No mam nadzieję,że Ci co oglądali dalej mówią prawdę i wszystko się wyjaśni gdzie uciekli i kim są ci ludzie.9,5/10 to wg mnie zasłużona ocena,oby więcej takich odcinków a mniej w stylu ,,Bane''.
  • 0

#10 Dooku

Dooku

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 257 postów
  • MiastoPrzeźmierowo

Napisano 27.05.2006 - |16:08|

Odcinek zaskakujący. Ciekawie się go oglądało. Przychylam się do opini, że bez sensowane było wysłanie SG-1 w celu... odbicia wrót? O'Neill - ok, Carter - ok, Teal'c - ok, ale co tam robił Daniel? Przecież on nawet żołnierzem nie jest, a nie sądzę aby spodziewali się znaleść w Utah jakieś obce cywilizacje. Ucieszył mnie fakt, że akurat przed tym odcinkiem zastanawiałem się co zrobili z drugimi wrotami, i prosze, dostałem od razu odpowiedź.
Ogólnie 9
  • 0
Don't tell me, what I can't do!

#11 JakubC

JakubC

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 15.08.2006 - |07:50|

Ciekawy odcinek 8.5/10. Szkoda tylko, że nie powiedziano więcej o kulturze na PX7-941, ale wątek spiskowy chyba to wyrównał... :police:
  • 0

#12 elam

elam

    Chorąży sztabowy

  • Użytkownik
  • 1757 postów
  • MiastoBielsko-Biala

Napisano 31.10.2006 - |16:29|

odcinek ciekawey, okazuje sie ze NID bedzie kolejnym wrogiem do pokonania, i to paskudnym, bo nie dosc, ze na ziemi, to wlasciwie wewnetrznym... no i to be continued. to dobrze.
co do odbijania wrot przez SG-1 moznaby to tlumaczyc checia zachowania akcji w jak najwiekszej tajemnicy. przecieki do mediow bylyby rownie niebezpieczne, co kontrolowanie drugich wrot przez NID. ale faktycznie, jest to troche naciagane.
mnie najbardziej drazni, bawiac jednoczesnie, jak w roznego tego typu akcjach (nie mowie tylko o tym konkretnie odcinku) bierze udzial Daniel. Cywil, bez przeszkolenia specjalnego... no niby ma doswiadczenie, nabyte na misjach, ale....
dla mnie odcinek na 6.5
  • 0
lubisz science-fiction? na serialach sie nie konczy !
www.science-fiction.com.pl/forum

_________________________________________
oh my goddess Me !

#13 kefir

kefir

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Miastoz Łodzi

Napisano 09.02.2007 - |17:59|

7/10.

Ta akcja z Danielem to faktycznie głupota. Ogólnie, powinni tam wysłać kogoś innego niż SG-1, ale to jeszcze przetrawię. Jednak wysłanie Daniela jako części grupy uderzeniowej... Ech, bez sensu. Poza tym, odcinek był dość dobry (tak akurat na siódemkę). Podoba mi się pomysł z wprowadzeniem ziemskiego wroga.

BTW. Wiecie, że księżniczka z tego epa to Hybryda z BSG? :D
  • 0

#14 Zarrow

Zarrow

    ZBANOWANY

  • Zbanowany
  • 497 postów

Napisano 10.02.2007 - |12:26|

Rzadze raczej zapamiętać tego dziadygę. Koleś potem pojawi się w bardzo kontrastującej roli :-D Co prawda musisz poczekać kilka sezonów, ale wryj sobie go w pamięć :)
  • 0

#15 sunkmanitu

sunkmanitu

    Starszy szeregowy

  • Email
  • 143 postów

Napisano 26.02.2007 - |13:02|

Jednak wysłanie Daniela jako części grupy uderzeniowej... Ech, bez sensu. Poza tym, odcinek był dość dobry (tak akurat na siódemkę). Podoba mi się pomysł z wprowadzeniem ziemskiego wroga.


Co do Daniela, to również się zastanawiałem, co on tam do robi, wysyłanie go nie miało żadnego sensu, oprócz zarobienia na gażę za odcinek. Co do użycia zapów, to sorry, ale ujawnianie obcej technologii w takiej "błachostce" jest raczej bez sensu. (ale to już nie do ciebie kefir ;))

Ogólnie odcinek miał potencjał, niestety scenarzyści i reżyser nie stanęli na wysokości zadania i nie potrafili poprowadzić akcji z odpowiednią dawką napięcia - podsumowując, kolejne rozczarowanie, 4/10

PS Swietna scena ze skokiem we wrota w dół, chciałbym zobaczyć ich upadek po drugiej stronie ;)
  • 0

#16 Darth Paula

Darth Paula

    Kapral

  • Użytkownik
  • 179 postów
  • MiastoKraków

Napisano 16.08.2007 - |11:38|

+ Stargate: SG-1 i Stargate: Atlantis od nowa +

Za pewne aż nazbyt rzucające się w oczy błędy 8. A mogło być więcej.

Oj, mogło być. Bo temat naprawdę ciekawy. Pomieszanie z poplątaniem, jak to się mówi. Akcja zarówno na Ziemi, jak i na obcej planecie. Trochę śniegu, trochę słońca. No i Maybourne. Jak ja kocham tego człowieka z jego uroczymi krzywymi zębami... :) NID zaczyna mieszać w sprawach Gwiezdnych Wrót i zbiera pamiątki z innych planet, Hammond toczy pogawędki ze starymi przyjaciółmi, którzy są mu coś winni. Wreszcie scenarzyści przypomnieli sobie o drugich Wrotach i postanowili coś z nimi zrobić. A mianowicie wmieszali je w sprawę potajemnego i nielegalnego użycia tunelu do przejścia na inną planetę bez żadnego pozwolenia.

Odcinki z NID zwykle mnie nudzą. Ten przynajmniej był o tyle od innych lepszy, że nie rozgrywał się całkowicie na Ziemi, ale także offworld. Jeśli już o tym mowa, to naprawdę żałuję, że twórcy nie przybliżyli nam bardziej tej planety, bo tak naprawdę mało o niej wiemy. Właściwie to tylko tyle jest pewne, że przywódcą ludu ją zamieszkującego jest stryj uroczej dziewuszki, są to ludzie dosyć prymitywni, a o klimacie pogody decyduje tytułowy touchstone, przyrząd skonstruowany prawdopodobnie przez jakąś obcą rasę niegdyś mieszkającą na tej planecie. I nagle jacyś napuszeni faceci w strojach drużyny SG kradną owy klucz pogody. I zaczyna się cała afera.

Zawsze śmieszyły mnie interakcje pomiędzy O'Neillem a Maybournem. Dwóch inteligentnych i pewnych siebie mężczyzn, jednak to Jack zazwyczaj wychodzi w tych zmaganiach zwycięsko. Może to przez swój cięty język i ironiczny humor, którego w Touchstone nie ma zbyt wiele, ale jednak jest i tyle mi wystarczy. Podobała mi się w tym odcinku rzecz, której nie spotkaliśmy jeszcze nigdy wcześniej w SG-1, a mianowicie ukazane zostało nam oddziaływanie przedmiotu spoza Ziemi na jej mieszkańców (mam tu na myśli wiadomości pogodowe z całej planety). Podczas gdy epidemii, chorób i oddziaływań różnych rzeczy na SCG było sporo, nic jeszcze nie wychodziło poza bazę. W tym epizodzie jednak wyszło. I za to ogromny plus.

Plus też za tajemnicze zniknięcie "facetów od drugich Wrót", którzy majestatycznie skoczyli po wybraniu niewiadomego adresu przez Wrota. No i plastikowa podróbka tychże Wrót! :D Myśleli że Carter się nabierze. Oj, jak srogo się mylili. Maybourne jak zwykle przejawia wyjątkową zdolność do przystosowywania się do nowych sytuacji. Tak więc czemu nie 10? Z kilku powodów. Po pierwsze odcinek ten nie należy do moich ulubionych perełek, nie jest aż tak ciekawy i wciągający. Najważniejszym jednak minusem jest oczywiście Daniel (nie, nie oznacza to, że go nie lubię, bo to przecież moja ulubiona postać serialu), a dokładniej - zwerbowanie go do grupy uderzeniowej. Ten pomysł był tak chybiony, że chyba każdy zauważył tą rażącą po oczach głupotę scenarzystów.

Ale czas na podsumowanie odcinka. Gra aktorska w porządku (właściwie nigdy nie jest zła, czasami wręcz nawet wspaniała), fabuła ciekawa, poruszenie wątku drugich Wrót, powrót Maybourne'a, oddziaływanie na całą Ziemię przedmiotu z innej planety, fajne stroje, scenografia piękna (widoki na słoneczną krainę klucza pogody aż zapierają dech w piersiach), trochę humoru, interakcje O'Neill - Maybourne, plastikowe Wrota (xD), i zakończenie tym razem nie do końca szczęśliwe, bo przecież zbrodniarze uciekli już przez Wrota nie wiadomo gdzie. Niestety brak interesującej muzyki i katastrofalna gafa z zabraniem Daniela na akcję odzyskania touchstone'a przesądziły o obniżeniu oceny (choć i tak więcej niż 9 by ode mnie nie dostał).
  • 0

#17 Defiler

Defiler

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • MiastoOstrołęka

Napisano 17.08.2007 - |09:18|

Ta akcja z Danielem tez mnie wlasnie wkurza. W koncu to jakis badacz a na kazda misje dostaje broń (karabin bo pistolet do obrony to podstawa) i jest liczony jako żołnierz na akcjach takich jak w tym odcinku. Jeszcze nie dawno nie potrafił strzelac z pistoletu a teraz biega z ladnym karabinem i radzi sobie ze szkolonymi ludźmi :P .

Ja oceniam go na 6,5
  • 0

#18 DonBolano

DonBolano

    Starszy plutonowy

  • Użytkownik
  • 505 postów
  • MiastoOstrów Wlkp/Wrocław

Napisano 17.08.2007 - |13:16|

O matko. Znowu o Danielu i jego umiejetnosciach. Juz dawno zostalo powiedziane, stwierdzone, ustalone, ze kazdy czlonek zespolu przechodzi podstawowe, a zapewne w miare czasu i zaawansowane szkolenia taktyczno-bojowe.. Dlatego posluguja sie bronia na misjach :)
Poza tym jakby to wygladalo, jakby nie wzieli Daniela na taka misje.. W koncu stanowi stala czesc zespolu ;)
  • 0

#19 Darth Paula

Darth Paula

    Kapral

  • Użytkownik
  • 179 postów
  • MiastoKraków

Napisano 17.08.2007 - |16:44|

+ Stargate: SG-1 i Stargate: Atlantis od nowa +

No ja nie mówię, że nie (nawet wolę Daniela uzbrojonego od nieuzbrojonego :P ), tylko w sezonie 2 nie posiadał jeszcze aż takiego wprawienia w boju (co innego, gdyby taka grupa uderzeniowa była w 10 sezonie - wtedy bez problemu), poza tym powinni wziąć kogoś mniej niezastąpionego (w końcu gdyby zginął to któż byłby naczelnym archeologiem i znawcą Goa'uldów, jeśli nie on?).
  • 0

#20 DonBolano

DonBolano

    Starszy plutonowy

  • Użytkownik
  • 505 postów
  • MiastoOstrów Wlkp/Wrocław

Napisano 24.08.2007 - |16:31|

Głowni bohaterowie w serialach nie umieraja.. Noo.. Chyba, ze za duzo aktor rzada od producentow :D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych