Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odcinek 034 - S02E12 - The Tok'ra (Part Two)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Oceniamy odcinek: (50 użytkowników oddało głos)

Oceniamy odcinek:

  1. 10 (13 głosów [27.66%])

    Procent z głosów: 27.66%

  2. 9.5 (12 głosów [25.53%])

    Procent z głosów: 25.53%

  3. 9 (8 głosów [17.02%])

    Procent z głosów: 17.02%

  4. 8.5 (3 głosów [6.38%])

    Procent z głosów: 6.38%

  5. 8 (6 głosów [12.77%])

    Procent z głosów: 12.77%

  6. 7.5 (3 głosów [6.38%])

    Procent z głosów: 6.38%

  7. 7 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  8. 6.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  9. 6 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  10. 5.5 (1 głosów [2.13%])

    Procent z głosów: 2.13%

  11. 5 (1 głosów [2.13%])

    Procent z głosów: 2.13%

  12. 4.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  13. 4 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  14. 3.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  15. 3 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  16. 2.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  17. 2 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  18. 1.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  19. 1 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  20. 0.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  21. 0 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 17.07.2004 - |14:31|

STRESZCZENIE WKRÓTCE
  • 0
Master of possimpible ;)

#2 Platon

Platon

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 10.09.2005 - |19:05|

Odcinek całkiem fajny, nareszcie silny sprzymierzenieć. Nie podobało mi się tylko to, że szpieg był w tej pazie conajmniej parenaście dni, a wróg zaatakował tak późno i do tego nie próbował blokować wrót.

Ciekawe czy dalej będzie wykorzystywany wątek dostarczania 'towaru' dla Tok'Ra ;)
  • 0
"Now tell me of home Lenier, I've been away far too long. - Pyromania is back." :D

#3 jack

jack

    Chorąży

  • VIP
  • 1410 postów
  • MiastoPłock

Napisano 12.09.2005 - |23:05|

Z [perspektywy wiem, że będzie :) Ale ja nie o tym. Otóż w całej batalii z Goauldami oakzuje się, że wśród nich są i ci dobrzy i Ci źli. To tak jak ludzie. Chyba gdzieś podświadomie czekałem na coś takiego i cieszę się, że pomyślano o tym także w scenariuszu. Dobrze też się stało, że Tok'ra nie są podobni charakterowo do ludzi, że rządzą się własnymi prawami i sądami, co daje większą perspektywę i osąd goaul'dów
  • 0
"Nie mamy wpływu na czas, w którym się znaleźliśmy,
My tylko decydujemy, jak wykorzystać dany nam czas"

Gandalf - Drużyna Pierścienia


#4 Platon

Platon

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 20.09.2005 - |09:18|

To teraz nasuwa się inne pytanie, jak oni walczą z Goauldami, w koncu jest ich mało i ciągle uciekają, a dywersją za wiele nie zdziałają. Myśle, że jeszcze zostanie to pokazana, a teraz jak dobrze pójdzie znajde w tym miesiącu czas na dokończenie sezonu drugiego ;)
  • 0
"Now tell me of home Lenier, I've been away far too long. - Pyromania is back." :D

#5 jack

jack

    Chorąży

  • VIP
  • 1410 postów
  • MiastoPłock

Napisano 21.09.2005 - |14:30|

Tok'ra okazują się całkiem całkiem. Trochę zadziwili mnie tym aresztowaniem, ale jak widać wszystko okazało się OK. No to mamy przyjaciół w walce. Oby tak dalej.
  • 0
"Nie mamy wpływu na czas, w którym się znaleźliśmy,
My tylko decydujemy, jak wykorzystać dany nam czas"

Gandalf - Drużyna Pierścienia


#6 Jedi

Jedi

    Kapral

  • Użytkownik
  • 160 postów
  • MiastoSosnowiec / Będzin

Napisano 18.12.2005 - |09:06|

Odcinek całkiem całkiem, ale nie podobały mi się dwie rzeczy.

Na początku jest przypomnienie poprzedniego odcinka. Jest tak zmontowane że każdy musi się domyślić, iż generał Carter zostanie nosicielem, przez co zepsuli niespodziankę z oglądania.

Druga sprawa to właśnie bierność Tok'ra. Zamiast w jakiś sposób zaczaić się na atakujących, zostawić pułapki itp to oni po prostu się zwinęli. Zresztą niespecjalnie widać było, by mieli jakieś technologie.
Czyżby ich walka to były tylko infiltracja i sabotaż ? Zresztą - przekonam się wkrótce :)
  • 0
Pozdrawiam
"Jedi"

#7 elam

elam

    Chorąży sztabowy

  • Użytkownik
  • 1757 postów
  • MiastoBielsko-Biala

Napisano 14.05.2006 - |23:50|

fakt, psuja niespodzianke z Jacobem Carterem
ale rozbrajajacy usmiech Martoufa naprawia wszystko :) heh, Tok'ra sa zdolni do milosci - i to jeszcze takiej skomplikowanej, symbiot symbiota, nosiciel nosiciela, symbiot innego nosiciela symbiota, nosiciel nosiciela symbiota nosiciela ;) ... ojejku.. lepiej, niz w "modzie na sukces " ;) :) :) :)
oceniam na 9,5 oba odcinki
  • 1
lubisz science-fiction? na serialach sie nie konczy !
www.science-fiction.com.pl/forum

_________________________________________
oh my goddess Me !

#8 Dooku

Dooku

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 257 postów
  • MiastoPrzeźmierowo

Napisano 27.05.2006 - |12:31|

Wszystko ok, tylko jedna sprawa na minus: zawiązany zostaje sojusz między ludźmi a Tok'ra, są na ziemi, to nie można pogadać chwilę? Nie można wymienić się informacjami? Jasne, musieli uciekać, ale chyba mogli zostawić jedną osobę? Przecież ani ta babka, ani ojciec Sam nie zajmowali się ewakuacją, czyli budowaniem tuneli też zajmować się nie będą, będą tylko stać i czekać. W takim razie mogli poczekać na ziemi i poopowiadać co z tymi Goa'uldami. Na jakich planetach są, jaką mają technologię, gdzie tok'ra planują sabotaż żeby Tauri znowu nie rozpieprzyli statku z nimi, cokolwiek. A tu nic - mamy nowego sojusznika i koniec, koniec kontaktu idźcie w cholerę... ehhh... Dlatego tylko 8.

Użytkownik Dooku edytował ten post 27.05.2006 - |12:33|

  • 0
Don't tell me, what I can't do!

#9 jack

jack

    Chorąży

  • VIP
  • 1410 postów
  • MiastoPłock

Napisano 27.05.2006 - |13:50|

Odpowiedź jest bardzo prosta. Chodziło o kolejną ewakuację, bo Wężyki poprzez zdradę poznały kolejną lokalizację nowej siedziby Tok'ra. A przecież zawiązanie sojuszu tak naprawdę nastąpi w innym czasie :D .
  • 0
"Nie mamy wpływu na czas, w którym się znaleźliśmy,
My tylko decydujemy, jak wykorzystać dany nam czas"

Gandalf - Drużyna Pierścienia


#10 Dooku

Dooku

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 257 postów
  • MiastoPrzeźmierowo

Napisano 27.05.2006 - |14:50|

W porządku - ewakuacja, ale ta trójka (dwoje z nich na pewno) nie brałoby udziału w pakowaniu klamotów itp. Tylko wybraliby planetę, na którą się przenieść, z resztą może już ją mieli ustaloną, więc nie widzę problemu w pozostaniu na ziemi trochę dłużej i przenieść się na tą nową planete, jak już będzie na niej wszystko gotowe, bezpośrednio z ziemi.
  • 0
Don't tell me, what I can't do!

#11 Pawel

Pawel

    Starszy chorąży sztabowy

  • VIP
  • 2048 postów
  • MiastoNysa

Napisano 08.08.2006 - |17:40|

Bo ja wiem czy psują niespodziankę z Jacobem Carterem. Ja już oglądając część 1 The Tok'ra byłem pewien że tak to właśnie ma być :D. Część 1 oceniłem na 9,5 tutaj dam tak samo.
  • 0
[ Sygnatura usunięta zgodnie z ACTA ]

#12 JakubC

JakubC

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 14.08.2006 - |23:24|

Najważniejsze dla mnie było pokazanie procesu zawiązania symbiozy z Tok'ra i różnicy między nimi a Goa'uld. Poza tym jak to mówią, to jest początek pięknej przyjaźni... ^_^
  • 0

#13 elam

elam

    Chorąży sztabowy

  • Użytkownik
  • 1757 postów
  • MiastoBielsko-Biala

Napisano 10.11.2006 - |19:26|

ech ta przyjazn nie zawsze im wychodzi :)
Tok'ra maja zwyczaj trzymac sie w kupie, a moim zdaniem ewakuowali sie wszyscy z Ziemi dlatego, ze nie wiedzieli, dokad beda przenosic swoja baze.
(troche spojleruje :) ):
poniewaz wsrod Tok'ra tez sa zdracjy i szpiedzy goauldow (o czym bedzie w pozniejszych odcinkach, ale chyba z tego zdaja sobie sprawe :) ) to ich Rada trzyma w tajemnicy adresy innych planet, na ktore moga sie udac (o tym tez bedzie duzo pozniej :) )
  • 0
lubisz science-fiction? na serialach sie nie konczy !
www.science-fiction.com.pl/forum

_________________________________________
oh my goddess Me !

#14 kefir

kefir

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Miastoz Łodzi

Napisano 09.02.2007 - |14:15|

Część druga dużo lepsza od pierwszej. Daje dziewiątkę ;) Faktycznie, to streszczenie poprzedniego odcinka od razu pokazało, co ma się stać z Carterem. Bez sensu, możnaby było rozegrać to inaczej - nie psując niespodzianki. Żeby jeszcze się do czegoś przyczepić, trochę zbyt cukierkowo to wszystko wyszło. Selmak żyje, Papa Carter żyje, Tok'Ra zmieniają siedzibę, zdrajca wykryty, nikt nie ucierpiał podczas ataku Goa'uldów... Mała przesada jak dla mnie ;)
  • 0

#15 Zarrow

Zarrow

    ZBANOWANY

  • Zbanowany
  • 497 postów

Napisano 09.02.2007 - |14:21|

Spoko, tak zrobili, żebyśmy w końcu jakichkolwiek sojuszników podłapali, co mogą nam w sensowny sposób pomóc.

Btw- w takim tempie to dzisiaj skończysz sezon 2 ;)
  • 0

#16 kefir

kefir

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Miastoz Łodzi

Napisano 09.02.2007 - |14:55|

Hehe, no chyba aż taki szybki nie będę i zrobię to jutro ;) Ale przyznaję, z każdym odcinkiem, coraz bardziej się wciągam i mam coraz większą ochotę na kolejny ;) Serial mnie 'złapał' ;)
  • 0

#17 Zarrow

Zarrow

    ZBANOWANY

  • Zbanowany
  • 497 postów

Napisano 09.02.2007 - |16:31|

To zobaczysz jak będziesz płakał przy ostatnich odcinkach 10 sezonu :P mniej więcej będzie to tak leciało: "Nieee! Jak oni mogli tak dobry serial anulować" <szloch> ;)
  • 0

#18 dr Danielle Jackson

dr Danielle Jackson

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 335 postów
  • MiastoŹwirek

Napisano 09.02.2007 - |19:35|

nie no kefir, dajesz dajesz nie przestajesz ;)
no pewnie, że serial wciąga - inaczej nie dociągnąłby do 10 sezonu. a to co teraz widzisz, czyli sezon drugi, to, że tak to ujmę, dopiero preludium :)
a wg mnie tok'ra to i tak nadętne dupki (jakby to powiedział O'Neill)
:D
  • 0
- And a hug is just like a public dry hump.
- I think you're hugging wrong.

#19 kefir

kefir

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Miastoz Łodzi

Napisano 09.02.2007 - |20:43|

To zobaczysz jak będziesz płakał przy ostatnich odcinkach 10 sezonu :P mniej więcej będzie to tak leciało: "Nieee! Jak oni mogli tak dobry serial anulować" <szloch> ;)


Chyba tak będzie ;) Nie spodziewałem się, że tak pokocham Stargate'a :) Wiedziałem, że serial będzie dobry, ale żeby aż tak... :)

nie no kefir, dajesz dajesz nie przestajesz ;)


Hehe, staram się ^^

no pewnie, że serial wciąga - inaczej nie dociągnąłby do 10 sezonu. a to co teraz widzisz, czyli sezon drugi, to, że tak to ujmę, dopiero preludium :)


Ciągle to słyszę (czytam ;)) i jakoś po tych odcinkach, co dziś widziałem, nie mogę sobie wyobrazić, że najlepsze dopiero nastąpi ;)
  • 0

#20 sunkmanitu

sunkmanitu

    Starszy szeregowy

  • Email
  • 143 postów

Napisano 26.02.2007 - |12:46|

nie zauważyłem w odcinku nic, co miałoby przemawiać za jego wyższością nad part 1, więc tym razem nie podzielę zdania kefira, oglądałem obydwa odcinki na raz, więc trudno mi jest je rozdzielać, ale powtórzę, totalnie skopany ciekawy wątek, a mogło być tak pięknie!
O ile w sezonie 1 odcinki wpisujące się w wątek główny były ciekawsze od reszty, to w sezonie 2 jest odwrotnie. Nie wiem czy to przez oczekiwania, ale jak dotej pory w s2 najbardziej rozczarowały mnie Rydwan Thora i Tok'ra
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych