Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odcinek 10 - S01E10 - The Storm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Oceniamy odcinek: (114 użytkowników oddało głos)

Oceniamy odcinek:

  1. 10 (24 głosów [23.30%])

    Procent z głosów: 23.30%

  2. 9.5 (14 głosów [13.59%])

    Procent z głosów: 13.59%

  3. 9 (29 głosów [28.16%])

    Procent z głosów: 28.16%

  4. 8.5 (16 głosów [15.53%])

    Procent z głosów: 15.53%

  5. 8 (13 głosów [12.62%])

    Procent z głosów: 12.62%

  6. 7.5 (2 głosów [1.94%])

    Procent z głosów: 1.94%

  7. 7 (3 głosów [2.91%])

    Procent z głosów: 2.91%

  8. 6.5 (1 głosów [0.97%])

    Procent z głosów: 0.97%

  9. 6 (1 głosów [0.97%])

    Procent z głosów: 0.97%

  10. 5.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  11. 5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  12. 4.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  13. 4 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  14. 3.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  15. 3 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  16. 2.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  17. 2 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  18. 1.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  19. 1 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  20. 0.5 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  21. 0 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 kwiatek

kwiatek

    FLOWER POWER

  • VIP
  • 2530 postów
  • MiastoOpole

Napisano 17.07.2004 - |13:08|

SPOILER

Atlantis jest w wielkim niebezpieczeństwie, ogromny huragan przesuwa się w jego kierunku. W obawie o życie członków ekspedycji grupa wraz dr Weir postanawia tymczasowo ewakuować mieszkańców miasta. Na miejscu zostaje tylko kilka osób, które czekają na zakończenie całej akcji, wśród nich są Elizabeth, dr McKay i major Sheppard.
Okazuje się jednak, że burza nie jest największym problemem. Genii (pierwszy raz widzimy ich w S01E08 "Underground") dowiedzieli się od rasy zwanej Manarians o ewakuacji, planują przejąć Atlantis i wszystkie jego zasoby. Cowen nakazuje infiltrację bazy, oprócz zapasów i broni chce też odzyskać urządzenie Wraith, które zabrał im Sheppard.
Atakującym przewodzi bezlitosny Acastus Kolya, wojownik wielkiej postury. Mimo, iż mówi dowódcy, że jego ludzie, młodzi rekruci, nie są przygotowani na taką misję, Cowen naciska, twierdzi, że wojna z Wraith wymaga ponoszenia ryzyka.
Genii udaje się uzyskać kontrolę nad Atlantis i pojmać dr Weir i dr McKay'a. Major Sheppard unika jednak schwytania, zmuszając Kolya do "niebezpiecznej gry w kotka i myszkę".

Zdjęcia: 01, 02, 03.
  • 0
Master of possimpible ;)

#2 Castor Krieg

Castor Krieg

    Sierżant sztabowy

  • Użytkownik
  • 1092 postów
  • MiastoBerlin

Napisano 18.09.2004 - |04:13|

Dobrze jest, odcinek świetny. I do tego dramatycznie się kończy.

Wszyscy znają fabułę, więc lecą tylko moje odczucia:

Niska blondyneczka (znana wcześniej) - GORĄCA! Nowy Osiris, dziękujemy ci Brad! Panienka jest konkretna i nawet ma coś do powiedzenia. Miejmy nadzieję, że jej nie zabiją. Albo jeszcze lepiej - wziąść ją na stałe do Atlantis.

Mocny Badass - ja skądś tego faceta znam, grywa on złe charaktery regularnie. Czy to nie aby Scaramanga z filmu "Człowiek ze złotym pistoletem"? Tak czy inaczej facet jest o wiele bardziej niebezpieczny i przerażający niż Wraith.

McKay i Zelenka - dream-team! Dać im batoniki i kto potrzebuje Pradawnych? Pomysł na uratowanie miasta ciekawy i logiczny. Za to plus.

Kod przesłony - właśnie miałem się do tego przyczepić, kiedy to wyjaśnili. Mają za to plus, bo inaczej byłby straszny bug. Z drugiej strony Atlantis ma żołnierzy-idiotów, to przecież jawne złamanie protokołu, mieli się zapytać Weir!

No i przejmujące urwanie w połowie, ciekawe jak McKay wybrnie z tego...

Jest bardzo dobrze. 9/10 i czekamy na drugi odcinek.
  • 0

#3 Tomciak

Tomciak

    Organizator

  • VIP
  • 398 postów
  • MiastoWszechświat - Nasza galaktyka - Układ słoneczny - Ziemia - Europa - Polska - Śląsk - Gliwice - mój fotel

Napisano 19.09.2004 - |01:38|

Mi zdecydowanie bardziej podobał się tegotygodniowy SG1. Owszem sporo się dzieje, jest kilka fajnych haseł (McKay jak zwykle, tym razem razem z Zelenką). Genii mieszają aż miło (jeśli się nie mylę to po raz 1 od śmierci pułkownika w pilocie zginął ktoś z załogi Atlantis). Na minus liczę to, że na rozwiązanie trzeba będzie sporo poczekać. Trochę się działo w trakcie ogladania tego odcinka (zlot) i muszę stwierdzić, że nie wszystko do końca zrozumiałem, ale na pewno oglądnę go raz jeszcze. Moja ocena 8.
  • 0
Tom

T.O.M.C.I.A.K.: Transforming Obedient Machine Calibrated for Infiltration and Accurate Killing

Czuję, że budzi się we mnie zwierzę... Ale obawiam się, że to leniwiec...

#4 Castor Krieg

Castor Krieg

    Sierżant sztabowy

  • Użytkownik
  • 1092 postów
  • MiastoBerlin

Napisano 19.09.2004 - |01:48|

[Spoiler do 1x11 i postaci Sory]Jak wynika ze zdjęcia na Gateworld, które można zobaczyć TUTAJ, to Sora w końcu okaże się dobrą osobą i nam pomoże. Brawo![koniec spoilera]
  • 0

#5 radzior

radzior

    Wielki Podpalacz

  • VIP
  • 176 postów
  • MiastoWawa

Napisano 19.09.2004 - |05:25|

ode mnie 8,5. Nie lubie jak ktoś postępuje w ten sposób z naszymi ludźmi, wiec oczekuję, że Sheppard wymyśli coś ekstra. W miarę możliwości cofnie ich o 200 lat w rozwoju. BTW, czy ten [beeep]drący (głównodowodzący) genii nie grał w ST?
  • 0
Peace through superior firepower

#6 marcinssdd

marcinssdd

    Plutonowy

  • Email
  • 496 postów
  • MiastoJawornik

Napisano 19.09.2004 - |07:59|

BTW, czy ten [beeep]drący (głównodowodzący) genii nie grał w ST?

Owszem Colm Meaney grał w Star Trek.
TUTAJ masz info.
  • 0

Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć: digart.pl
Dołączona grafika


#7 gmerek

gmerek

    Starszy plutonowy

  • VIP
  • 571 postów
  • MiastoŁódź

Napisano 19.09.2004 - |09:25|

Mnie się tam odcinek podobał dużo bardziej niż poprzedni.
McKay i Zelenka fajnie się uzupełniają a nawet dr. Weir nie wypadła tak blado jak 1x09.
No i wreszcie przerwany wysyp standalonów, a myślałem że to będzie niekończące się pasmo pojedyńczych odcinków poświęconych kolejnym uczesnikom. :D
Ale z tym w Atlantisie i tak jest dużo lepiej niż w serii 8 :(

@Radzior
Grał O'Briena w DS9 i w TNG, tyle z pamięci.

Pozdrawiam

Update: dałem 9 :)

Użytkownik gmerek edytował ten post 19.09.2004 - |09:27|

  • 0
"...Gdyby Pinokio wiedział jakie jest życie - nigdy nie chciałby zostać chłopcem..."

#8 Katharn

Katharn

    Ostatni Smok

  • Moderator
  • 1341 postów
  • MiastoWarszawa / Częstochowa

Napisano 19.09.2004 - |09:42|

Hmm... Oglądaliśmy go sobie wspólnie na zlociku.

To był nawet dobry odcinek, jednak gorszy od SG1, jeśli mam porównywać. Mnie jak zwykle odrzucała dr Weir. Pod sam koniec odcinka - cała sala napełniła się krzykiem, moim krzykiem:
- Kill her, kill her!!!
Co poniektórzy się dołączyli :D

Daję:
8/10
Gdybym mial niebios haftowane szaty,
Zlotym i srebrnym przetykane swiatlem,
Blekitne, ciemne, przydymione szaty
Nocy i swiatla, i polswiatla,
Rozpostarlbym je pod twoje stopy.
Lecz biedny jestem: me skarby -- w marzeniach,
Wiec ci rzucilem marzenia pod stopy;
Stapaj ostroznie, stapasz po marzeniach...

#9 ujemny

ujemny

    Starszy plutonowy

  • VIP
  • 556 postów

Napisano 19.09.2004 - |10:09|

Pod sam koniec odcinka - cała sala napełniła się krzykiem, moim krzykiem:
- Kill her, kill her!!!
Co poniektórzy się dołączyli :D

Serio :ph34r: kurde nie pamietam tego :P
W sumie to musze ten odcienk obejrzec jeszcze raz :unsure: po pierwzse to byl RIP Lola i w tym tygodniu dali .... na calej lini nie dośc ze sie spóżnili z wydaniem to jeszcze był czarno-biały.

PEACE :P
  • 0

#10 gmerek

gmerek

    Starszy plutonowy

  • VIP
  • 571 postów
  • MiastoŁódź

Napisano 19.09.2004 - |10:19|

po pierwzse to byl RIP Lola i w tym tygodniu dali .... na calej lini nie dośc ze sie spóżnili z wydaniem to jeszcze był czarno-biały.

PEACE :P

Też oglądałem dsrip lola i jakoś był kolorowy :D
No to ostro było na tym zlocie
Pozdrawiam

Użytkownik gmerek edytował ten post 19.09.2004 - |10:21|

  • 0
"...Gdyby Pinokio wiedział jakie jest życie - nigdy nie chciałby zostać chłopcem..."

#11 Aces

Aces

    Organizator

  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 19.09.2004 - |13:59|

Słuchajcie to jest koszmar nie mogą nam kazać czekać do grudnia na zakończenie tego odcinka proponuje jekąś petycję napisać do producentów ogólnie odcinek super tylko strasznie denerwujący :-)
  • 0

#12 Ogotai

Ogotai

    Plutonowy

  • VIP
  • 456 postów

Napisano 19.09.2004 - |14:47|

Wbrew moim wczorajszym obawom, dorwałem nowy odcinek SGA. A oto moje wrażenia:

Co mi się podobało:
+ kontynuacja wątku Genii
+ motyw z zagrożeniem ze strony natury (jaka mila odmiana...)
+ McKay i młodszy McKay (Zelenka) - fajny team :D
+ fajna scena walki na początku
+ znowu pokazali "magiczne pudełko" pradawnych :] Strasznie mi się ten patent spodobał, więc mnie ucieszyło, że Sheppard je wykorzystał
+ za Sorę - fajna z niej laseczka :hyhy:
+ humor - zwłaszcza gadka Shepparda do McKaya :hyhy:

Co mi się nie podobało
- miałem nadzieję, że Teyla zostanie wykorzystana (bez głupawych skojarzeń :> ) i będzie miała większy udział w odcinku... cóż, pogoniła swoich ludzi i zamknęła się w Skoczku :/
- te głupawe stroje Genii :blink:
- i tak nie zastrzeli dr Weir... Gdyby szef oddziału pociągnął za spust, to były by emocje czy Elizabeth przeżyje (nieeee! - zakrzyknie większość forumowiczów). A tak - to raczej na 99% pewne, że tak.
Uwagi
- przyznaję bez bicia, że omyliłem się w sprawie Genii - to jednak społeczeństwo mające spory posłuch w galaktyce. Jednak ta cała konfederacja musiała być o wiele silniejsza niż przypuszczałem.

Ogólnie jestem zadowolony. O ile wczorajszy odcinek SG1 był raczej liniowy i przewidywalny, o tyle SGA był bardziej nieprzewidywalny. W dodatku ciekawe efekty specjalne i wrzeszczący do radia Sheppard na zakończenie... Niom, jestem ciekaw jak to się zakończy. A zatem - 8.5. W tym tygodniu SGA lepszy!

Użytkownik Ogotai edytował ten post 19.09.2004 - |14:49|

  • 0

#13 Cholek

Cholek

    Sokole Oko

  • VIP
  • 494 postów
  • MiastoGrudziądz / Doncaster

Napisano 19.09.2004 - |16:40|

Witam,

Mnie również odcinek bardzo się podobał. Nieczego sobie. Argumenty ogólnie jak wyżej, więc nie będę więcej dodawał. Oglądałem go aż dwa razy (drugi raz zajęło mi to aż 7 godzin. :D ). Niestety nie mogę porównać do SG-1, bo jeszcze nie ogladałem.
[quote name='Castor Krieg' date='18.09.2004 |05:13|']Mocny Badass - ja skądś tego faceta znam, grywa on złe charaktery regularnie. Czy to nie aby Scaramanga z filmu "Człowiek ze złotym pistoletem"? Tak czy inaczej facet jest o wiele bardziej niebezpieczny i przerażający niż Wraith.
Facet nazywa się Robert Davi i rzeczywiśćie większość jego ról to czarne typki, ale niestety nie grał Scaramangi (grał go bodajże Christopher Lee) ale dobrze kojarzysz, bo też grał w Bondzie, tyle że w tym z Daltonem "Licencja na zabijanie". Grał handlarza narkotykami Franza Sancheza.

Pozdrawiam.
  • 0
Name:Cholek
Height/Weight:Unknown
Last seen:Wojnówko 2007, Poland
Whereabouts: Duty on Deadalus, Mission to England

Member of SG-NORTH TEAM?

#14 marcinssdd

marcinssdd

    Plutonowy

  • Email
  • 496 postów
  • MiastoJawornik

Napisano 19.09.2004 - |20:20|

1. Sheppard - jak zwykle gra pierwsze skrzypce i ciągnie akcje do przodu. W tym odcniku nie wydawał mi się połączeniem cech Daniela i Jacka, ale był całkowicie nową postacią. W tym epizodzie pokazał swoje umiejętności i zdolność do szybkiej reakcji na zmieniające się warunki. Odcinek ten sprawił, że trochę inaczej patrzę na Majora i jeżeli ten trend zostanie utrzymany w następnych odcinkach będę bardzo zadowolony.
2. McKey - w duecie z Zelenką wypadł fantastycznie i dzięki temu mamy nową jakość. Konkretna dawka technobełkotu nie była straszna właśnie dzięki temu zespołowi.
3. Zelenka - ta postać powinna się częściej pojawiać, a nie tylko od święta i to w szczególności razem z Rodney'em.
4. Weir - do odstrzału...
5. Teyla - dalej tylko się pokazuje, choć widać ruchy ze strony scenarzystów aby wciągnąć ją do jakieś poważniejszej akcji. Mam nadzieję, że to się w najbliższym odcinku uda i Teyla odegra poważniejszą rolę.
6. Ford - jego postać zyskuje w moich oczach. Jest to kolejny odcinek, w którym widzimy Forda jako żołnierza a nie zgrywusa. W takiej formie ta postać powinna odgrywać większą rolę kosztem Weir, która według mnie jest niczym.
7. Beckett - doktor w akcji i to dzięki swoim uzdolnieniom, tylko szkoda, że tak krótko.
8. Acastus Kolya - postać ciekawa i fantastycznie pasująca do klimatu tego odcinka. Może nawet nie tyle pasująca, co tworząca ten klimat. Dużą role odgrywa tu Robert Davi - aktor z którym mam tylko dobre skojarzenia, choć dobrych (w rozumieniu charakteru) postaci w jego dorobku jest mało (prawie zawsze był tym złym).
9. Sora - hmmm... ładna buzia :D i w tym momencie tylko tyle mogę powiedzieć - poczekamy zobaczymy.
10. Burza pokrywająca 20% powierzchni planety, dziwnie kojarzy mi się z takim mało znanym filmem, którego tytuł to chyba "Pojutrze". Jednakże pomimo skojarzeń muszę stwierdzić, że ten pomysł podobał się i zaliczam go do plusów tego odcnika.
11. Genii - pokazali swoją siłę i to, że nie można ich lekceważyć. Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki również dlatego, że chcę zobaczyć jak się potoczą sprawy z nimi związane. Kolejny plus odcinka.
Na koniec stwierdzam: jest to najlepszy jak do tej pory odcinek Atlantis.
Ocena: 8,5
  • 0

Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć: digart.pl
Dołączona grafika


#15 Loco

Loco

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 20.09.2004 - |18:15|

Co wy sie tak czepiacie Weir, ona jest taka slodka jak mruzy te swoje łoczka*

Odcinek b. dobry. Jeeez no nie wytrzymam do grudnia na kontynułacje, na szczescie juz w pazdzierniku rusza enterprise ;-)

Ja chce wiecej McKeya i Zelenki, oni sa tacy pocieszni, zwlaszcza poirytowanie McKeya ze nie jest jedynym smartass'em w okolicy ;-) Szkoda ze zamiast czecha nie dali polaka do druzyny... chlip chlip

Ladnie tam popiliscie na tym zlocie skoro mieliscie czasowa utrate kolorow LOL ;-D

ps Colm Meaney oporcz DS9 gral tez oficera transportowego na TNG ;-)

* a mruzy je caly czas hehe
  • 0

#16 VeeDee

VeeDee

    Starszy sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1338 postów

Napisano 20.09.2004 - |20:15|

Jak na Atlantisa, wypadło świetnie. Odcinek przyciągnął moją uwagę, chociaż z początku miałem inne odczucia.


+Jak zwykle McKay i wszystko co go tyczy i otacza.
+McKay+Zelenka, to tak jakby poddać toluen trinitrifikacji. (wybuchowy produkt)
+tekst z Supermenem

-muszę czekać 2 miesiące na ciąg dalszy.
  • 0
VeeDee

#17 Michał

Michał

    Sierżant

  • VIP
  • 765 postów
  • Miastoz Wormhole (Kraków)

Napisano 20.09.2004 - |20:21|

Jako ,że napisy tak szybko wyszły :clap: ,obejrzałem odcinek !!!
Moja ocena hmmm 8.5 lub 9
Dopiero ciekawie sie zaczeło jak te ludki wkroczyły do Atlantis,wczeniej wiało lekko nuda.W tym odcinku prym głównie wiód Mckay i Shepard i nawet Wier miala dobre kwestie :) .
Plusy:
-Emocje po wtargnieciu "Genosian"(chyba tak sie nazywaja)
i to na tyle plusow jest to + wielki :D
Minusy:
-za bardzo nie uświadczyłem

Spostrzerzenia:
-Ten Koya przypomina mi przywódce Libii :hyhy:

Mam nadzieje ze nasi sie zemszcza na nich :evil: .....ale pewnie tak bedzie ze sie pogodza czy cuś bo to serial poprawny politycznie :buu: .
Kurcze jest teraz wrzesneij to nie fair ,że trzeba czekac AŻ do końca grudnia czy do poczatku stycznia :(

Pozdrawiam
  • 0
WISŁA KRAKÓW

Dołączona grafika


NIE dla Spoilerów !!!!

Piszesz Spoilery???? Od Dziś używaj :
[spoiler]	Text  [/spoiler]

#18 marcinssdd

marcinssdd

    Plutonowy

  • Email
  • 496 postów
  • MiastoJawornik

Napisano 20.09.2004 - |20:41|

"Genosian"(chyba tak sie nazywaja)

Nie tak :P

Podaję za Gateworld: GENII
TUTAJ jest link do opisu odcinka na GateWorld
  • 0

Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć: digart.pl
Dołączona grafika


#19 gmerek

gmerek

    Starszy plutonowy

  • VIP
  • 571 postów
  • MiastoŁódź

Napisano 20.09.2004 - |21:14|

Po ponownym obejrzeniu z tekstem, (szalone tempo, zaiste :clap: ) muszę stwierdzić że przesadziłem z tą 9. Może 8- 8,5 byłoby bardziej na miejscu.
Jednak Acatus Kolya dużo traci jak się te jego pompatyczne dialogi dokładnie wysłucha.
Ale chyba będę miał ze 3 miechy, żeby sobie tego Atlantisa podoglądać, niestety :(
Czyli aby do Świąt.
Pozdrawiam
  • 0
"...Gdyby Pinokio wiedział jakie jest życie - nigdy nie chciałby zostać chłopcem..."

#20 ulan

ulan

    Kapral

  • VIP
  • 241 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 20.09.2004 - |23:40|

hmmmmmmm bardzo dobry odcinek, po ataku tych s..synów, mam tylko nadzieję, że będą umierać powo;o i w wielkich mekach ;-)))))) Wzbudzili we mnie instynkt mordercy ;-)
Nie wiem dlaczego ale miałem skojarzenia do "Szklanej pułapki", a ta banda, te niby super komando wypisz wymaluj terroryści. A ostatnioo dobry terrorysta to martwy terrorysta :-))))))))))))))))))))))
ło matko jak ja dotrwam do grudnia.........

Użytkownik ulan edytował ten post 20.09.2004 - |23:41|

  • 0
"Uwielbiam zapach napalmu
o poranku..."

Cytat z filmu "Apocalypse Now"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych