Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sci-Fi Channel POLSKA!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#161 Pawel

Pawel

    Starszy chorąży sztabowy

  • VIP
  • 2048 postów
  • MiastoNysa

Napisano 03.05.2008 - |09:31|

Trochę więcej o majowych nowościach Sci Fi Channel tutaj.
  • 0
[ Sygnatura usunięta zgodnie z ACTA ]

#162 biku1

biku1

    BSG FREAK

  • Moderator
  • 6528 postów
  • MiastoSZCZECIN

Napisano 03.05.2008 - |20:40|

Poza wspomnianym powyżej Tin Manem to reszta w sumie żadna rewelacja.
Rzekłbym nawet odgrzewane kotlety w takim sensie , że albo to leci właśnie gdzie indziej albo właśnie leciało.

A to mnie "urzekło" ;) : ".......12 maja pojawi się długo oczekiwany 3 sezon Star Trek: Enterprise......" --- wałkowany już chyba po raz 4 na kolejnym AXNie a tu robią z tego sensację.

Nic to może się kiedyś wyrobią. :D
Głupiec narzeka na ciemność , mędrzec zapala świecę.
Dużo ludzi nie wie, co z czasem robić. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu .

RIP BSG, Caprica
RIP Farscape
RIP Babylon 5
RIP SG-1, SG-A, SG-U
RIP SAAB, Firefly
RIP ST: TOS, TNG, DS9, VOY, ENT

#163 Pawel

Pawel

    Starszy chorąży sztabowy

  • VIP
  • 2048 postów
  • MiastoNysa

Napisano 17.03.2009 - |14:26|

Już wkrótce Sci Fi Channel ma zmienić nazwę na SyFy (najpierw wersja amerykańska).

Więcej informacji: PrimeTime.blox.pl. Piszą też o tym serwisy medialne więc to raczej pewne.

Najbardziej zaciekawił mnie fragment: "Zmiana nazwy spowodowana jest tym, że kanał nie chce kojarzyć się już tylko z nurtem science fiction. Stacja chce otworzyć się na treści fantasy, paranormalne oraz akcję i przygodę."

Coś czuje że po tej zmianie Sci Fi Channel będzie miał tyle wspólnego z science fiction co obecnie MTV z muzyką albo Discovery z programami popularno-naukowymi.
  • 0
[ Sygnatura usunięta zgodnie z ACTA ]

#164 Magnes

Magnes

    Sierżant sztabowy

  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Miastowiocha na Śląsku

Napisano 18.03.2009 - |12:09|

Już wkrótce Sci Fi Channel ma zmienić nazwę na SyFy (najpierw wersja amerykańska).

Więcej informacji: PrimeTime.blox.pl. Piszą też o tym serwisy medialne więc to raczej pewne.

Najbardziej zaciekawił mnie fragment: "Zmiana nazwy spowodowana jest tym, że kanał nie chce kojarzyć się już tylko z nurtem science fiction. Stacja chce otworzyć się na treści fantasy, paranormalne oraz akcję i przygodę."

Coś czuje że po tej zmianie Sci Fi Channel będzie miał tyle wspólnego z science fiction co obecnie MTV z muzyką albo Discovery z programami popularno-naukowymi.


To będzie Syfy, nie SyFy.
Nazwa do polskiej wersji może pasować sądząc po wątku. :)
Nazwa została zresztą kupiona od syfyportal.com, właściciel strony się pewnie obłowił. :)
  • 0
http://magory.net - moja strona

#165 Tom_Logan

Tom_Logan

    Starszy chorąży sztabowy

  • Użytkownik
  • 2005 postów
  • MiastoGdynia

Napisano 18.03.2009 - |14:54|

Z nową nazwą czy starą polska wesja Sci Fi Channel dawno zeszła na psy. Przez pierwsze 6 miesięcy można się było nacieszyć ST:ENT, Zagubionym w Czasie, Firefly ale od dłuższego czasu te jak również inne seriale są powtarzane cyklicznie. Widać że szefowie stacji nie robią specjalnie nic w kierunku rozwoju, nowych seriali że już nie wspomnę o powtarzanej od 2 lat identycznej sekwencji reklamowej.
  • 0
don't try

#166 Pawel

Pawel

    Starszy chorąży sztabowy

  • VIP
  • 2048 postów
  • MiastoNysa

Napisano 18.03.2009 - |15:59|

Presserwis podał że w Polsce nie nastąpi zmiana nazwy.
  • 0
[ Sygnatura usunięta zgodnie z ACTA ]

#167 lovelypl

lovelypl

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • MiastoTarnów

Napisano 21.03.2009 - |23:18|

Bo nie musi - "syfy" lecą od jakiegoś czasu :) Cały ich program wygląda tak, jakby ktoś puścił te wszystkie filmy w pętli i poszedł do innej pracy.
Ostatnio zmieniłem kablówkę i w nowej nie ma "syfy" - jakoś nie odczuwam braku tego kanału.
  • 0

#168 Zetnktel

Zetnktel

    Starszy chorąży

  • Użytkownik
  • 1589 postów
  • MiastoLublin

Napisano 13.05.2009 - |02:50|

Biku a czy czasem nie doczytałeś ulotki... stacje mają być ponoć dostępne tylko w ofercie cyfrowej


Ja od dzisiaj mam z Multimedi telewizje cyfrowa, i ku memu zaskoczeniu znalazalem tam wlasnie Sci-Fi channel. W kazdym badz razie mnostwo kanalow poprostu nie dziala, a powinna, byc moze to przez podlaczenie SCART, juz zamowilem kabel HDMI na alledrogo moze pojda. Bo nie moge zmienic obrazu na 1080i etc tylko rbg <_< W kazdym badz razie przez podlaczenie SCART jakos obrazu jest gorsza niz TV analogowa. Np zaden AXN nie dziala. Discovery w FullHD nie ma sygnalu bo dzwiek "popiskuje". Daja tez dekoder wielkosci magnetowidu i jest napisane ze i h264 oddtwarza, ciekawe czy mkv poleca. (poleczenie tylko USB, ktory oczywiscie jest z tylu :angry: np przez czytnik kart pamieci na ktorej mamy odcinek serialu) Pisze jako informacja jakby ktos, chcial brac albo cos. Jako ciekawostke mozna dodac tez to, ze mozna... kupowac filmy. Wchodzi sie w jakies tam menu sa rozne kategorie gatunki i np jakis tytul filmu i obok cena np 5.00zl lub 8.00zl w zaleznosci od filmu i po kliknieciu ogladamy sobie dany film a cene dolicza do rachunku. Jeszcze jest cos takiego, ze niby mozna robic sobie pauze tudziez przewijac podczas ogladania zwyklego kanalu, ciekawe, jeszcze tego wszystkiego nie sprawdzalem.

Użytkownik Zetnktel edytował ten post 13.05.2009 - |02:53|

  • 0

#169 Pawel

Pawel

    Starszy chorąży sztabowy

  • VIP
  • 2048 postów
  • MiastoNysa

Napisano 15.05.2009 - |17:27|

W kazdym badz razie mnostwo kanalow poprostu nie dziala, a powinna, byc moze to przez podlaczenie SCART, juz zamowilem kabel HDMI na alledrogo moze pojda.

Kabel raczej nie ma nic do tego. Może jakiś mały pakiet sobie wziąłeś i masz tylko kilka wybranych programów, a może jeszcze wszystkiego nie włączyli. Przy platformach cyfrowych też uprawnienia do poszczególnych pakietów docierają stopniowo przy pierwszym uruchomieniu.

Daja tez dekoder wielkosci magnetowidu i jest napisane ze i h264 oddtwarza, ciekawe czy mkv poleca. (poleczenie tylko USB, ktory oczywiscie jest z tylu :angry: np przez czytnik kart pamieci na ktorej mamy odcinek serialu)

Wątpliwe aby mkv odtwarzało. A ten port USB zapewne jest nieaktywny (przynajmniej platformy cyfrowe go blokują).

Jako ciekawostke mozna dodac tez to, ze mozna... kupowac filmy. Wchodzi sie w jakies tam menu sa rozne kategorie gatunki i np jakis tytul filmu i obok cena np 5.00zl lub 8.00zl w zaleznosci od filmu i po kliknieciu ogladamy sobie dany film a cene dolicza do rachunku.

To się nazywa VOD (Video On Demand)...

Jeszcze jest cos takiego, ze niby mozna robic sobie pauze tudziez przewijac podczas ogladania zwyklego kanalu, ciekawe, jeszcze tego wszystkiego nie sprawdzalem.

... a to się nazywa PVR (Personal Video Recorder) bądź DVR (Digital Video Recorder) :).
W Cyfrze, bądź N możesz sobie także jeden program oglądać a drugi nagrywać. W UK czy w USA można nagrywać nawet kilka programów jednocześnie. Może za kilka lat w Polsce też tak będzie ;).

Użytkownik Pawel edytował ten post 15.05.2009 - |17:28|

  • 0
[ Sygnatura usunięta zgodnie z ACTA ]

#170 Zetnktel

Zetnktel

    Starszy chorąży

  • Użytkownik
  • 1589 postów
  • MiastoLublin

Napisano 15.05.2009 - |17:46|

W kazdym badz razie mnostwo kanalow poprostu nie dziala, a powinna, byc moze to przez podlaczenie SCART, juz zamowilem kabel HDMI na alledrogo moze pojda.

Kabel raczej nie ma nic do tego. Może jakiś mały pakiet sobie wziąłeś i masz tylko kilka wybranych programów, a może jeszcze wszystkiego nie włączyli. Przy platformach cyfrowych też uprawnienia do poszczególnych pakietów docierają stopniowo przy pierwszym uruchomieniu.


Mam kabel HDMI i odblokowaly sie wszystkie kanaly jakie tylko mozliwe. Wliczajac Canaly + zwykle i HD i HBO wszystkie i HBO HD i AXN-y itd. Chodz z dniem dzisiejszym znowu sa zablokowane. A dzialaly wszystkie te pare dni. W kazdym badz razie jednak rezygnuje bo daja 10 dni na to, ze mozna zrezygnowac. Rezygnuje gdyz jakosc obrazu jest GORSZA niz na TV analogowej mimo kabla HDMI i telewizora z Full HD. W tej chwili z HD jest tylko National Geografic i dla mnie to nie jest HD, zreszta mam porownanie na kompurze. Jak i obraz nie jest na caly ekran. A przy Full HD powinien byc. Jakosc jest tragiczna, sprawdzalem wszystkie tryby poczawszy od RBG konczac na 1080i wiec podziekuje za ta usluge. Jedynie dzwiek jest duzo lepszy, ale dzwiek mnie nie rajcuje

Użytkownik Zetnktel edytował ten post 15.05.2009 - |17:47|

  • 0

#171 Pawel

Pawel

    Starszy chorąży sztabowy

  • VIP
  • 2048 postów
  • MiastoNysa

Napisano 15.05.2009 - |18:07|

W kazdym badz razie jednak rezygnuje bo daja 10 dni na to, ze mozna zrezygnowac. Rezygnuje gdyz jakosc obrazu jest GORSZA niz na TV analogowej mimo kabla HDMI i telewizora z Full HD. W tej chwili z HD jest tylko National Geografic i dla mnie to nie jest HD, zreszta mam porownanie na kompurze. Jak i obraz nie jest na caly ekran. A przy Full HD powinien byc. Jakosc jest tragiczna, sprawdzalem wszystkie tryby poczawszy od RBG konczac na 1080i wiec podziekuje za ta usluge. Jedynie dzwiek jest duzo lepszy, ale dzwiek mnie nie rajcuje

W N też kanały SD są bez rewelacji ale taki TVN wygląda o niebo lepiej niż w analogowej kablówce. A to że obraz na NGC HD nie jest na pełny ekran to może w ustawieniach dekodera od Multimedii ustawiłeś że masz telewizor 4:3 a nie 16:9? W każdym razie dziwna sprawa.
  • 0
[ Sygnatura usunięta zgodnie z ACTA ]

#172 Zetnktel

Zetnktel

    Starszy chorąży

  • Użytkownik
  • 1589 postów
  • MiastoLublin

Napisano 21.05.2009 - |04:14|

Wyjasnilo sie. Otoz ten dekoder od multimedi daje sygnal... 50Hz :lol: Juz zrezygnowalem w kazdym badz razie. To jakis dowcip to 50Hz, ale to jest wlasnie multimedia. Ku przestrodze nie bierzcie.
  • 0

#173 Krusty

Krusty

    Sierżant

  • Użytkownik
  • 675 postów
  • MiastoKalisz

Napisano 21.05.2009 - |09:42|

Ja tam wziąłem 10 zł. za to płacę ale mam te kilka kanałów więcej no i zwiększyli mi prędkość internetu sumując wychodzi mi taniej niż bym zwiększał prędkość osobno.
  • 0

#174 Zetnktel

Zetnktel

    Starszy chorąży

  • Użytkownik
  • 1589 postów
  • MiastoLublin

Napisano 21.05.2009 - |16:07|

W takim wypadku sie Ci oplaca, bo ja i kanalow na tym mniej mam niz na analogu, a te co bym chcial ogladac trzeba dokupywac pakiet. Np SciFi Channel wszystkie AXN-y i Universal channel, to za to doplata 10zl miesiecznie. Teraz tylko jakas promocja jest ze SciFi za darmo leci przez miesiac chyba i HBO. Dziwne tylko, ze dyche placisz, bo najtaniej da sie 19zl podstawowy pakiet, chyba, ze mozesz masz jakas promocje na to ze 3 in 1.
  • 0

#175 Inuki

Inuki

    Sierżant

  • Użytkownik
  • 675 postów
  • MiastoLeszno

Napisano 26.08.2011 - |10:32|

Ja z takim pytankiem, czy ten program nadal wycina niektóre sceny z seriali tak, żeby było więcej czasu na reklamy? Kiedyś ś.p. Hallmark robił tak z "Czarodziejkami"; grrr! Odcinek po miał wtedy jakieś 27 minut :angry:

Użytkownik Inuki edytował ten post 26.08.2011 - |10:33|

  • 0

#176 rasdel

rasdel

    Orion-Tokra

  • Orion-Tokra
  • 339 postów

Napisano 26.08.2011 - |16:41|

Na Sci-Fi Universal nigdy nie było reklam. Nadawca tylko przerywa niektóre momenty na pokazanie swojego portfolio, zapowiedzi serialowe etc. Wycina jeśli są jakies super hot ekstra sceny, ale ja prócz pilotowego odcinka SGU nie spotkałem się z wycinaniem innych klatek z seriali/filmów na tymże kanale.
  • 0

#177 Inuki

Inuki

    Sierżant

  • Użytkownik
  • 675 postów
  • MiastoLeszno

Napisano 27.08.2011 - |14:02|

Dzięki; kiedyś czytałem, że niektóre seriale, jak np. "Buffy" mają właśnie powycinane sceny i że nie są to pełne wersje odcinków, a w miejsce brakujących fragmentów dają reklamy. Myślałem, że będzie tak samo jak z tymi "Czarodziejkami". Tutaj zresztą też była mowa o cenzurowaniu odcinków ale skoro mówisz, że czegoś takiego nie zauważyłeś, to może już z tym skończyli?

Użytkownik Inuki edytował ten post 27.08.2011 - |14:11|

  • 0

#178 sweetkicia

sweetkicia

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 27.12.2011 - |19:32|

Witam forumowiczów ;) Może ktoś z Was wie jaki jest tytuł kawałka który leci na SCi fi Channel w reklamie Warehouse 13 ;) Ta reklama jest bardzo bardzo czesto a nie moge jej znalezc w internecie ;(
  • 0

#179 rasdel

rasdel

    Orion-Tokra

  • Orion-Tokra
  • 339 postów

Napisano 27.12.2011 - |22:44|

Tzn jaka reklama dokładnie?
  • 0

#180 sweetkicia

sweetkicia

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 28.12.2011 - |11:37|

Własnie nie wiem czy to jest zapowiedz któregoś sezonu czy tylko reklama tego serialu Magazynu 13. Leci bardzo często i są w niej podpiski do aktorów z tego serialu a wlasnie tytułu piosenki tam nie zamiescili. I to jest taka dosyć długa reklama

Nie ma tej reklamy w internecie tak to bym zamiesciła linka ;(

A ona mi ciagle chodzi po głowie i własnie chciałabym sobie ją sciągnać. Moze własnie Ty Orion-Tokra bedziesz ja znał ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych