Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ksiazka Stargate SG-1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kirkor

Kirkor

    Kapral

  • Użytkownik
  • 184 postów
  • MiastoGdansk

Napisano 11.09.2003 - |12:55|

Nie wiem czy ktos z was sie zpodkal z ksiazka o Sg1. Ja mialem to szczescie. Kiedy bylem w U siostry w Norwegii w jednej z ksiegarni w dziale fantastyka znalazlym ksiaszke o Gwieznych wrotach. Jej bohaterami bylo oczywiscie SG1. Byla to ksiazka oczywiscie po angielsku. Teraz rozgladam sie po polskich ksiegarniach moze znajde u nas ta ksiazke. Najlepsze ze w Norwegii nie bylo tego serialu w tv.
  • 0

#2 mathix

mathix

    Sierżant

  • VIP
  • 686 postów
  • MiastoGdańsk

Napisano 11.09.2003 - |13:27|

Kiedyś na starym forum był już o tym topic. W Polsce chyba nic nie ma.
  • 0
There are 10 types of people in this world.
Those who understand binary and those who don't.


#3 kimera

kimera

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 274 postów
  • MiastoŁódź

Napisano 11.09.2003 - |14:02|

Po polsku nic się nie ukazało. Na książki angielskie raczej też nie ma co liczyć w księgarniach, chyba że na specjalne zamówienie. Natomiast można znaleźć w księgarniach językowych uproszczoną i skróconą wersję nowelizacji "Stargate". Wydał ją Penguin jako pomoc dla uczących się języka angielskiego.
  • 0

#4 Loki

Loki

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 141 postów
  • MiastoCiechanów/Płock

Napisano 11.09.2003 - |17:47|

W sumie, możemy zanieść, do jakiejść oficyny wydawniczej cały dział "Fan Fic". Autorów będzie kilku, opowiadań pare, ale za to pokarzemy, że polak potrafi!
  • 0
ISTNIEJĄ TRZY STRONY KAŻDEJ KWESTII:
-TWÓJ PUNKT WIDZENIA,
-JEGO PUNKT WIDZENIA i
-DO DIABŁA Z TYM WSZYSTKIM

#5 Katharn

Katharn

    Ostatni Smok

  • Moderator
  • 1341 postów
  • MiastoWarszawa / Częstochowa

Napisano 11.09.2003 - |17:56|

Hmm... Fajnie byloby poczytac w wolnej chwili gdzies w ostepach na kocyku :D
Ale niestety zyjemy w Polsce - nie tak latwo tu wydac ksiazke (chyba ze w internecie :D). Najpierw trzeba przedstawic wydawcy niezbite namacalne dowody ze sie sprzeda i przyniesie jakis zysk. No chyba ze znajdziemy sponsora :D
Gdybym mial niebios haftowane szaty,
Zlotym i srebrnym przetykane swiatlem,
Blekitne, ciemne, przydymione szaty
Nocy i swiatla, i polswiatla,
Rozpostarlbym je pod twoje stopy.
Lecz biedny jestem: me skarby -- w marzeniach,
Wiec ci rzucilem marzenia pod stopy;
Stapaj ostroznie, stapasz po marzeniach...

#6 mathix

mathix

    Sierżant

  • VIP
  • 686 postów
  • MiastoGdańsk

Napisano 12.09.2003 - |06:32|

Natomiast można znaleźć w księgarniach językowych uproszczoną i skróconą wersję nowelizacji "Stargate". Wydał ją Penguin jako pomoc dla uczących się języka angielskiego.

Dobre i to. Możesz podać jakiegoś linka?
  • 0
There are 10 types of people in this world.
Those who understand binary and those who don't.


#7 ceta

ceta

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 58 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 12.09.2003 - |09:39|

własnie macie jakiegod linka gdzie by mozna jakąś ksiazke przeczytac z SG??

Ja raz kiedyś widziałam w niemczech i do dzis załuje ze nie kumpiłam wted- ooszczędność !! :angry: grrrr...!
  • 0
There is no weakness, there is the Dark Side

#8 hathor

hathor

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 89 postów
  • MiastoTarnobrzeg

Napisano 12.09.2003 - |13:40|

Jak rok temu byłam w Świnoujściu to była jedna książka Gwiezdne wrota: Dzieci bogów. Tylko w tedy to ja Harrego Pottera czytałam i nie kupiłam powieści o SG1.
A teraz to kurde można sie zabić za taką książke. specjalnie na wakacjach pojade do tego Świnoujścia i kupie tą książke!!! :P Może potem przepisze ją na WORDzie i wyśle w internet. B)
  • 0
Grzechem jest nie grzeszyć...

#9 Katharn

Katharn

    Ostatni Smok

  • Moderator
  • 1341 postów
  • MiastoWarszawa / Częstochowa

Napisano 12.09.2003 - |13:47|

Może potem przepisze ją na WORDzie i wyśle w internet. B)

Jak masz skaner to nie trzeba jej wstukiwac :) Skanujesz potem uzywasz OCRa (program do rozpoznawania pisma) i juz masz w wordzie :D
Swoja droga pisze sie na kopie - jak zeskanujesz chetnie ci pomoge rozpoznawac :D
Gdybym mial niebios haftowane szaty,
Zlotym i srebrnym przetykane swiatlem,
Blekitne, ciemne, przydymione szaty
Nocy i swiatla, i polswiatla,
Rozpostarlbym je pod twoje stopy.
Lecz biedny jestem: me skarby -- w marzeniach,
Wiec ci rzucilem marzenia pod stopy;
Stapaj ostroznie, stapasz po marzeniach...

#10 kimera

kimera

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 274 postów
  • MiastoŁódź

Napisano 12.09.2003 - |16:47|

Natomiast można znaleźć w księgarniach językowych uproszczoną i skróconą wersję nowelizacji "Stargate". Wydał ją Penguin jako pomoc dla uczących się języka angielskiego.

Dobre i to. Możesz podać jakiegoś linka?

O jakich linkach mówisz? Miałam na myśli "papierową" wersję książki w normalnej księgarni :D . Natomiast w "amazonie" można całkiem legalnie przeczytać po kilka stron oferowanych przez nich książek z serii "Stargate SG-1".

Mam w PDF-ie podręcznik do gier GURPS "Stargate SG-13", ale nie ma tam niczego szczególnie ciekawego. Jesli ktoś chce, mogę mu wysłać ten plik, nie jest duży - 120 kB.
  • 0

#11 ulan

ulan

    Kapral

  • VIP
  • 241 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 12.09.2003 - |22:40|

Ciekawe czy te książki to powielenie puszczanych już odcinków, czy zópełnie nowe historie (bo teraz taka moda przyszla z zachodu co by filmy na książki przepisywać, swoją drogą dziwne). wie ktos cos na ten temat lub czytał te "książkowe sg1"?
  • 0
"Uwielbiam zapach napalmu
o poranku..."

Cytat z filmu "Apocalypse Now"

#12 Kowalsky

Kowalsky

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 13.09.2003 - |12:57|

Po polsku nic się nie ukazało. Na książki angielskie raczej też nie ma co liczyć w księgarniach, chyba że na specjalne zamówienie. Natomiast można znaleźć w księgarniach językowych uproszczoną i skróconą wersję nowelizacji "Stargate". Wydał ją Penguin jako pomoc dla uczących się języka angielskiego.

Mogłabyś podać w której księgarni widziałaś tę książkę?
Mam nadzieję, że w Wa-wie bo w Łodzi bywam bardzo rzadko.
/Kowalsky
  • 0

#13 MariuszL

MariuszL

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 19.09.2003 - |13:43|

Dobrze by było gdyby ukazał się cały serial w wersji książkowej.
Oprócz tego jak to już bywa z innymi filmami s.f. mogłaby też znacznie rozwinąć temat.
Wydaje mi się, że SG-1 jest w Polsce bardzo popularne lecz nie liczę na to, że ukaże się kiedyś w wersji DVD - zbyt wysoki koszt dla końcowego odbiorcy.
Z książką może być jednak inaczej.
Trzymam kciuki za to żeby jednak książka ujrzała światło dzienne...
  • 0

#14 kimera

kimera

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 274 postów
  • MiastoŁódź

Napisano 24.09.2003 - |19:40|

Mogłabyś podać w której księgarni widziałaś tę książkę?
Mam nadzieję, że w Wa-wie bo w Łodzi bywam bardzo rzadko.
/Kowalsky

Książkę, a właściwie broszurkę "Stargate the Movie" widziałam dość dawno temu, i rzeczywiście w Łodzi, ale to niczego nie zmienia. Filmowe książeczki Penguina do nauki angielskiego można znaleźć w każdej księgarni językowej albo w dziale podręczników do angielskiego w zwykłej większej księgarni. Nie gwarantuję natomiast, że w chwili odwiedzin będzie wśród nich akurat "Stargate".

Powieści o drużynie SG-1 napisano zaledwie kilka, drobiazg w porównaniu z setkami książek o StarTreku albo Gwiezdnych Wojnach. Są to oryginalne, ale podobno słabiutkie opowiastki.

Tak, jak jest film "Stargate" i serial, istnieją też dwie rzeczywistości, w których rozgrywają się książki o Gwiezdnych Wrotach. Dłuższy i podobno lepszy (niestety nie czytałam) cykl kontynuuje wydarzenia z filmu pełnometrażowego tak, jakby serial niegdy nie powstał. Napisano je zresztą przed nakręceniem "Stargate SG-1". Akcja skupia się w związku z tym na postaci Daniela i życiu Abydończyków. Po Ra pojawia się kolejny Goa'uld - Hathor - ale oczywiście, jest to inna Hathor niż w serialu.
  • 0

#15 _V_

_V_

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 24.09.2003 - |21:02|

Natomiast można znaleźć w księgarniach językowych uproszczoną i skróconą wersję nowelizacji "Stargate". Wydał ją Penguin jako pomoc dla uczących się języka angielskiego.

Dobre i to. Możesz podać jakiegoś linka?

Zajrzyj do pierwszej lepszej ksiegarni jezykowej - ksiazka powinna tam byc latwo dostepna..

Pozdro
V.
  • 0

#16 SGTokar

SGTokar

    Abstynent

  • Moderator
  • 2270 postów
  • MiastoWrocław

Napisano 01.04.2004 - |16:20|

Notatka USAF-SGC-0104020041717-SGT
Temat: Książka scenariuszy
Źródło: Opis książki

Najlepiej przetłumaczyć to co tam pisze:
"To więcej niż zbiór scenariusz, to niezbędnik "Stargate SG-1" z przewodnikiem po serialu oraz dodatkami do których sie zalicza dokładne przedstawienie zespołu piszącego dla serialu, nigdy nie widziane sceny, komentarze i tło. Oraz ekslusywne wywiady z scenarzystami, reżyserami i aktorami. Książka zawiera następujące kompletne scenariusze ktore zostały specjalnie wybrane dla tego dodatku: "2010", "Abyss", "The Fifth Race", "The Torment of Tantalus", "Window of Opportunity" i "Wormhole X-treme" "

CENA: 17 $
Log65: Happy camper

#17 Promethe

Promethe

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 267 postów
  • Miasto.italy

Napisano 03.07.2004 - |20:09|

Dziś po wizycie w Bibliotece Obcojęzycznej w Katowicach, oprócz kilku interesujących książek w języku Shakespeare'a przypadkiem znalazłem... książkową wersję Gwiezdnych Wrót - została ona wydana nakładem wydawnictwa Macmillan w serii Penguin Readers (czyli coś w rodzaju książek "dla początkujących). Jest ona oparta na scenariuszu oryginalnego SG: The Movie. Oczywiście, jak każdy szanujący się SGmaniak, natychmiast ją wypożyczyłem. W formie rozrywki przeczytałem ją sobie (ok. 30 stron prostym słownictwem, w dodatku z rysunkami). Film przedstawiony średnio wiernie, ale obiecuję, że wkrótce podrzucę skany każdej strony, abyście uwierzyli, że SG objawiło się w formie książki :)

Użytkownik SGTokar edytował ten post 03.07.2004 - |20:18|

  • 0
Dołączona grafika

#18 Bodzio

Bodzio

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 04.07.2004 - |13:02|

Promethe, byle szybko, tu juz czekaja glodne literek sepy :D Wszyscy by bardzo chetnie to zobaczyli, a niktorzy nawet sobie wydrukowali (np. ja :)) Czekamy z niecierpliwoscia
  • 0
<span style='font-size:21pt;line-height:100%'>Trzeba robić tak, żeby się nie narobić </span>

#19 Katharn

Katharn

    Ostatni Smok

  • Moderator
  • 1341 postów
  • MiastoWarszawa / Częstochowa

Napisano 05.07.2004 - |11:47|

daj jakies linki to to rozpoznam i wrzuce w *.doc albo w *.pdf.
Gdybym mial niebios haftowane szaty,
Zlotym i srebrnym przetykane swiatlem,
Blekitne, ciemne, przydymione szaty
Nocy i swiatla, i polswiatla,
Rozpostarlbym je pod twoje stopy.
Lecz biedny jestem: me skarby -- w marzeniach,
Wiec ci rzucilem marzenia pod stopy;
Stapaj ostroznie, stapasz po marzeniach...

#20 Marx red

Marx red

    Starszy szeregowy

  • Użytkownik
  • 141 postów
  • MiastoOstrówki

Napisano 11.07.2004 - |18:16|

Ja słyszałem o 7 książkach ale i też o tym że akcja tylko w części się pokrywa z filmem/serialem. ale taka ksiązeczka to świetna rzecz by była bo jak wyłączę komputer to nie mam kontaktu z wrotami -_-
  • 0
Dołączona grafika
fanatyczny wyznawca SGU




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych