Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opowieści z Meekhanskiego Pogranicza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Lobo

Lobo

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 256 postów

Napisano 24.01.2012 - |14:25|

Cykl z gatunku fantasy. Opisuje to co ma w tytule ( :) ). Akcja toczy się jak to można się domyślić w świecie rządzonym mieczem i magią. Na jakimś kontynencie gdzie jego sporą część zajmuje wielkie Meekhanskie Imperium. Do tej pory ukazały się 2 tomy. Każdy jest podzielony na 2 części. Pierwszy na Północ-Południe, drugi Wschód-Zachód. Każda część składa się z 4 opowiadań.

Każda część opisuje wydarzenia z danego pogranicza imperium z perspektywy bohatera, który tak się składa, że znajduje się w ich centrum. A na pograniczach imperium dzieje się całkiem sporo. Oprócz tego przez wszystkie części wplatane są informacje o wojnie bogów, która miała miejsce 3 tysiące lat temu.

Musze przyznać, że dawno nie czytałem tak dobrych opowiadań. Główny bohater z każdego pogranicza jest przedstawiany naprawdę ciekawie i aż nie chce się przeskakiwać do kolejnej części i kolejnego bohatera, a potem okazuje się, że opowiadania o następnym bohaterze są równie wciągające i ... zupełnie inne od poprzednich. Świat jest opisany z rozmachem, akcja jest cały czas wartka i wciągająca. Opowiadania są dopracowane i często zaskakujące.

na koniec mały cytat z wiki

laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla za opowiadanie "Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami" zamieszczone w zbiorze Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe oraz Sfinksa za opowiadanie "Najlepsze, jakie można kupić" zamieszczone w zbiorze Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód


Notabene oba można ściągnąć ze strony wydawnictwa (Powergraph) i sobie przeczytać.

Cykl gorąco polecam. Jeśli komuś podobała się saga o wiedźminie to myślę że ta też mu się spodoba (może nawet bardziej ).

Użytkownik Lobo edytował ten post 24.01.2012 - |14:37|

  • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych