Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kolejność oglądania: serialu, dokumentów itp.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 _Neoo_

_Neoo_

    Lord of Kobol

  • Junior Administrator
  • 2929 postów
  • MiastoMysłowice

Napisano 26.03.2008 - |15:24|

W sumie temat powstaje z nudów, ale przy pilocie Capriki oraz kilku już powstałych dokumentach może się przydać nowym użytkownikom. Starym w sumie też, bo mam przykład, że u niektórych z tym też jest problem :] Jeden temat w sumie już powstał tutaj, ale doszedłem do wniosku, że przyda się coś lepszego Dołączona grafika Oczywiście planuję uzupełniać to na bieżąco.

LEGENDA:
ŻÓŁTY - Odcinki serialowe/filmy, które trzeba zobaczyć.
ZIELONY - Odcinki/serie internetowe, uzupełniające wiadomości z serialu.
CZERWONY - Odcinki dokumentalne, których oglądać nie trzeba, aczkolwiek mogą zawierać informacje o produkcji, lub jakieś ciekawostki z planu.
SZARY - Odcinki pierwotnego serialu BSG mającego premierę w 1978 oraz 1980 roku.

Linki prowadzą do odpowiednich działów/tematów na Forum. No chyba, że takowych nie ma lub ich nie znalazłem Dołączona grafika

KOLEJNOŚĆ OLĄDANIA:

BATTLESTAR GALACTICA


Battlestar Galactica: Classic - Pierwowzór serialu z 2003 roku. Jak ktoś lubi starsze produkcje, ewentualnie chce zobaczyć jak to było kiedyś, może obejrzeć. W innym przypadku nie ma co się męczyć Dołączona grafika Można zacząć oglądanie w dowolnie wybranym przez siebie momencie. S01: 24 odcinki, S02: 10 odcinków. KLIK

Lowdown - Wyświetlony przed miniserią, opisuje kulisy powstania tej produkcji. Zawiera ujęcia z miniserii oraz wypowiedzi producentów i aktorów. Istnieją dwie wersje: ~20 i ~40 minutowa.
Miniseria/Pilot - Dwuczęściowa/y, w Polsce wyświetlana/y w 4 kawałkach. KLIK
Sezon 1 - 1x01-13. KLIK
Sci-Fi Channel Special Sci-Fi Friday Preview - Dokument opisujący 3 seriale stacji Sci-Fi (SG-1, SGA oraz BSG). Można tutaj zobaczyć sceny z pierwszego sezonu BSG, oraz urywki z drugiego (coś na kształt trailera) plus rozmowy z aktorami. KLIK
Sezon 2 - 2x01-2x10. KLIK
SciFi Inside: Battlestar Galactica Season 2 Special - Dodatek wyświetlony po pierwszych dziesięciu odcinkach drugiego sezonu.
Sezon 2 - 2x11-2x20. KLIK
Story So Far - Dokument podsumowujący wydarzenia 2 pierwszych sezonów. KLIK
Webisode: Resistance - 10 odcinkowa seria internetowa, opisująca wydarzenia pomiędzy 2, a 3 sezonem serialu. Nie można ich zobaczyć potem w serialu. KLIK
Sezon 3 - 20 odcinków. KLIK
Flashbacks: Razor - Seria internetowa (7 odcinków) stanowiąca preludium do filmu. Części z nich nie można zobaczyć w filmie.
Razor - Pełnometrażowy film cofający się do wydarzeń z pierwszej wojny z Cylonami, oraz pomiędzy odcinkami 2x17-18. Mimo wszystko najlepiej obejrzeć go po zakończeniu 3 sezonu serialu, czyli tak jak został wydany. KLIK
Revealed (Revisited) & The Phenomenon - dwa półgodzinne dokumenty wyświetlone jednocześnie. Revisited zawiera streszczenie 3 sezonów, a The Phenomenon traktuje o fenomenie jakim stał się serial. KLIK
Sezon 4 - 4x01 - 4x10. KLIK
Webisode: The Face of the Enemy - 10 odcinkowa seria internetowa, opisująca wydarzenia między 4x10, a 4x11. Nie można ich zobaczyć potem w serialu. KLIK
The Top 10 Things You Need To Know - "10 rzeczy które musisz wiedzieć". W zasadzie przypomnienie co się działo w serialu do tej pory w 20 minut. KLIK
Sezon 4 - 4x11 - 4x19. KLIK
The Last Frakkin Special - przedfinałowy dodatek. KLIK
Sezon 4 - 4x20 - podwójny finał serialu. KLIK
The Plan - Drugi pełnometrażowy film ze świata BSG. Mimo tytułu, należy go obejrzeć tylko i wyłącznie PO obejrzeniu serialu. Zawiera informacje z całego serialu. KLIK



CAPRICA - PREQUEL SERIALU BATTLESTAR GALACTICA


Serial w zasadzie można obejrzeć w dowolnie wybranym przez siebie momencie, aczkolwiek zalecałbym obejrzenie już po BSG. Będzie wtedy "po Bożemu" ;)

Pilot - 1,5 godzinny pilot wydany na DVD 21 kwietnia 2009. KLIK
Sezon 1 - Po pilocie wydano 17 odcinków sezonu, po czym serial skasowano. KLIK



BLOOD AND CHROME - PREQUEL #2 SERIALU BATTLESTAR GALACTICA


Serial miał opowiadać o pierwszej wojnie ludzi z Cylonami. Wyprodukowano tylko pilota, po czym serial skasowano. KLIK

Użytkownik _Neoo_ edytował ten post 16.12.2012 - |20:52|
aktualizacja; B&Ch

  • 3

->1019<-


#2 MidMad

MidMad

    Starszy kapral

  • Użytkownik
  • 257 postów
  • MiastoSomewhereOverTheRainbow

Napisano 26.03.2008 - |15:29|

No, no - kawał dobrej roboty, na pewno się przyda każdemu, kto jeszcze nie do końca jest BSGowo uświadomiony :)
  • 0

#3 tystax

tystax

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 26.03.2008 - |20:46|

Flashbacks: Razor - Seria internetowa (7 odcinków) stanowiąca preludium do filmu. Wszystkie te miniodcinki można potem zobaczyć w Razorze



Nie wszystkie, pierwszych 2 nie ma w Razorze nawet w wersji rozszerzonej
  • 0

#4 _Neoo_

_Neoo_

    Lord of Kobol

  • Junior Administrator
  • 2929 postów
  • MiastoMysłowice

Napisano 26.03.2008 - |20:55|

Mój błąd, poprawiłem.
  • 0

->1019<-


#5 malin

malin

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 23.06.2008 - |11:08|

Jestem w trakcie oglądania 2 sezonu i zastanawiam się czy Razora lepiej obejrzeć między 17 a 18 odcinkiem 2 Sezonu (bo jak zrozumiałem z opisu wtedy dzieje się akcja) czy tak jak był wydany - między 3 a 4 sezonem.
  • 0

#6 Magnes

Magnes

    Sierżant sztabowy

  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Miastowiocha na Śląsku

Napisano 23.06.2008 - |13:35|

Bezpieczniej moim zdaniem między 3, a 4 sezonem, mniej obaw, że trafią się jakieś spoilery. Niestety nie pamiętam dokładnie tamtego okresu, żeby powiedzieć, co jest lepsze.
  • 0
http://magory.net - moja strona

#7 Jonasz

Jonasz

    Generał

  • Użytkownik
  • 4028 postów
  • MiastoWroclaw

Napisano 23.06.2008 - |14:38|

Jestem w trakcie oglądania 2 sezonu i zastanawiam się czy Razora lepiej obejrzeć między 17 a 18 odcinkiem 2 Sezonu (bo jak zrozumiałem z opisu wtedy dzieje się akcja) czy tak jak był wydany - między 3 a 4 sezonem.

Zdecydowanie po zakonczeniu trzeciego.
  • 0
I know what I like, and I like what I know.
Genesis

#8 Gość_Lowrey23_*

Gość_Lowrey23_*
  • Gość

Napisano 18.03.2009 - |18:02|

Tak z ciekawości chce zobaczyć Batllestar Galactica, tylko jest problem na filmweb.pl w sezonach jest jakaś mini seria i przy tym jest zaznaczone pilot więc moje pytanie, czy to wstęp do serialu tzn pilot czy to jakieś wywiady z aktorami i można to ominąć ?

Lowrey co z Tobą ? W dziale SG-1 pytasz o BSG , jak jest ten temat ?
//biku

Użytkownik biku1 edytował ten post 18.03.2009 - |18:30|

  • 0

#9 Tom_Logan

Tom_Logan

    Starszy chorąży sztabowy

  • Użytkownik
  • 2005 postów
  • MiastoGdynia

Napisano 18.03.2009 - |18:25|

Miniserię trzeba koniecznie obejrzeć. Bez tego będziesz pół sezonu dochodził do tego o co w tym wszystkim chodzi.
  • 0
don't try

#10 panjandrum

panjandrum

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 23.04.2009 - |13:30|

A mogę zacząć oglądać Caprica, gdy jestem dopiero pod koniec 2 sezonu w BSG, czy lepiej obejrzeć w pierwszej kolejności BSG do końca? Chodzi mi głównie, czy w Caprica są objaśniane jakieś wątki, które mogłyby zepsuć oglądanie BSG?
  • 0

#11 Modes

Modes

    Podpułkownik

  • Użytkownik
  • 2784 postów
  • MiastoPoznań/Chojnice

Napisano 23.04.2009 - |14:39|

A mogę zacząć oglądać Caprica, gdy jestem dopiero pod koniec 2 sezonu w BSG, czy lepiej obejrzeć w pierwszej kolejności BSG do końca? Chodzi mi głównie, czy w Caprica są objaśniane jakieś wątki, które mogłyby zepsuć oglądanie BSG?

Mozesz smialo ogladac.
  • 0

#12 biku1

biku1

    BSG FREAK

  • Moderator
  • 6528 postów
  • MiastoSZCZECIN

Napisano 23.04.2009 - |16:55|

Pytanie tylko po co ? :huh:
Po co się tak spieszyć z tym pilotem skoro zanim w 2010 puszczą serial to do tego czasu spokojnie sobie obejrzysz BSG. :)
Głupiec narzeka na ciemność , mędrzec zapala świecę.
Dużo ludzi nie wie, co z czasem robić. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu .

RIP BSG, Caprica
RIP Farscape
RIP Babylon 5
RIP SG-1, SG-A, SG-U
RIP SAAB, Firefly
RIP ST: TOS, TNG, DS9, VOY, ENT

#13 panjandrum

panjandrum

    Szeregowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 23.04.2009 - |19:15|

Co? Myślałem, że skoro wyszedł pilot to góra 2-3 miesiące, a to dopiero w 2010? Dzięki za info @biku1. Nie pomyślałem wcześniej, żeby sprawdzić datę premiery.
  • 0

#14 delta1908

delta1908

    Chorąży sztabowy

  • VIP
  • 1682 postów
  • MiastoŁódź

Napisano 12.09.2010 - |15:49|

Bardzo pomocny temat przynajmniej dla mnie. Nie wiedziałem np. o pilocie i zacząłem oglądać i dopiero po 3 odcinku jak przeczytałem ten temat to dowiedziałem się o pilocie bez którego chyba ciążko by było ze zrozumieniem o co tak do końca chodzi.
No i te webisody też o nich nie wiedziałem. Duży plus dla autora tematu.
  • 0

#15 xetnoinu

xetnoinu

    Sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1185 postów
  • MiastoPraga, a za rzeką Warszawa

Napisano 11.01.2012 - |02:49|

Co do serialu Caprica. Nie zgadzam się z Modesem.

Jak już się ktoś zdecydował na przyswojenie uniwersum BSG to zdecydowanie odradzam zabieranie się za Capricę przed zaliczeniem wszystkiego co przed nią nakręcono. Kilka spraw i pomysłowych rozwiązań fabularnych zawartych w Caprice można docenić tylko w kontekście fabularnych cudów na kiju jakie zapodano w BSG w ostatnim sezonie. I że dało się niektóre wątki "naprostować".

Oczywiście - świat się nie zawali jak ktoś widział wcześniej, ale "produkcyjna" kolejność pozwala docenić pewne pomysły scenariuszowe.
  • 0

Zapraszam http://trek.pl/discord

Wbijajcie :) 

 


#16 xetnoinu

xetnoinu

    Sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1185 postów
  • MiastoPraga, a za rzeką Warszawa

Napisano 23.03.2012 - |20:34|

_Neoo_ :

Razor - Pełnometrażowy film cofający się do wydarzeń z pierwszej wojny z Cylonami, oraz pomiędzy odcinkami 2x17-18. Mimo wszystko najlepiej obejrzeć go po zakończeniu 3 sezonu serialu, czyli tak jak został wydany. KLIK


Razor istnieje w wersji krótszej i dłuższej. Pierwszą można "na siłę" obejrzeć nieco wcześniej (dla bardzo niecierpliwych). Jednak dłuższą, ze względu na dodaną profetyczną scenę, należy bezwzględnie obejrzeć po finale trzeciego sezonu - inaczej będzie całkowicie niezrozumiała.

A w kwestii formalnej warto też, dla porządku, dodać "klik" dla pierwszego i jedynego sezonu serialu Caprica.
Pozdrawiam.

Użytkownik xetnoinu edytował ten post 23.03.2012 - |20:34|

  • 0

Zapraszam http://trek.pl/discord

Wbijajcie :) 

 


#17 _Neoo_

_Neoo_

    Lord of Kobol

  • Junior Administrator
  • 2929 postów
  • MiastoMysłowice

Napisano 24.03.2012 - |17:37|

Dodałem Caprica 1 sezon. Dzięki za zwrócenie uwagi :)
  • 0

->1019<-


#18 xetnoinu

xetnoinu

    Sierżant sztabowy

  • VIP
  • 1185 postów
  • MiastoPraga, a za rzeką Warszawa

Napisano 24.03.2012 - |17:56|

To ja dziękuję za świetną listę. Dzięki niej mogłem sobie teraz, gdy zapuściłem się w ponowne ogarnięcie uniwersum BSG, prawidłowo odpalić wszelkie dodatki w ich logicznej kolejności względem serialu.
Bardzo, bardzo pomocne.
  • 0

Zapraszam http://trek.pl/discord

Wbijajcie :) 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych