Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJK SCENARZYSTÓW - wielka afera w świecie seriali


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
153 odpowiedzi w tym temacie

#41 Lucas_Alfa

Lucas_Alfa

    Sierżant sztabowy

  • Użytkownik
  • 1027 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 09.11.2007 - |10:20|

Piszą o tym w Onecie.
  • 0
Dołączona grafika

- I straszna FOTA, co śmierdzi ziemiom wpatła do tłumaczy, krzyczonc UAaaaaa!
Ale że poniewarz wszystkie bajki dobże sie kończom, nie opowiem, co się stało potem.
*


* sparafrazowane słowa Czesia - oryginał "Włatcy Móch"

#42 elam

elam

    Chorąży sztabowy

  • Użytkownik
  • 1757 postów
  • MiastoBielsko-Biala

Napisano 09.11.2007 - |18:44|

ach Lucas, czytujesz onet?? dla mnie onet jest ostatnim ze zrodel informacji, i w ogole, to taka kaszanka... a juz najlepsze sa tam komentarze : /

kwiatku, dziekuje :) a skad ty masz takie informacje? bo o tych 4 dodatkowych odcinkach to pisali na TVtome, kiedy bylo ich 7, wiec wydawalo mi sie, ze w sumie ma byc 11 (tyle zreszta na tvtome jest przedstawionych) ?? fajnie, jesli bedzie ich wiecej (... tylko kiedy? :( )
  • 0
lubisz science-fiction? na serialach sie nie konczy !
www.science-fiction.com.pl/forum

_________________________________________
oh my goddess Me !

#43 Lucas_Alfa

Lucas_Alfa

    Sierżant sztabowy

  • Użytkownik
  • 1027 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 09.11.2007 - |19:29|

Elam: Zaczynam dzień w pracy od zerknięcia na to, co znowu wymyślili nasi kochani politycy. Lubię sobie poprawić humor z rana. Może ucieszy cię to, że ta informacja była umieszczona w najważniejszych wiadomościach na głównej stronie. Jak widać stanem amerykańskich produkcji są też żywo zainteresowane nasze media. W końcu w Polsce też oglądamy zagraniczne seriale, a tu nagle chcą pozbawić polskich widzów Gotowych na wszystko, toż to tragedia i jeden z powodów żeby dostać depresji :P.
Szkoda tylko, że to nasi scenarzyści nie strajkują. Zrobiłoby się luźniej w ramówce, może puściliby coś wartościowego. Eh, M jak marzenia ściętej głowy.
  • 0
Dołączona grafika

- I straszna FOTA, co śmierdzi ziemiom wpatła do tłumaczy, krzyczonc UAaaaaa!
Ale że poniewarz wszystkie bajki dobże sie kończom, nie opowiem, co się stało potem.
*


* sparafrazowane słowa Czesia - oryginał "Włatcy Móch"

#44 wergora

wergora

    Starszy plutonowy

  • Użytkownik
  • 650 postów
  • Miasto3miasto

Napisano 09.11.2007 - |22:06|

Lucas ma rację. Dziwne że nie strajkują artyści plastycy. Tacy na przykład potomkowie Michała Anioła albo Picassa powinni domagać się tantiem za wszystkie wystawy w jakich brały udział dzieła ich przodków. A że wcześniej zostały sprzedane muzem albo prywatnym kolekcjonerom to szczegół.
Paranoja. Jako producent wykładam ciężką kasę na film i do końca życia bulę tantiemy praktycznie wszystkim. No może poza scenografom.

Użytkownik wergora edytował ten post 11.11.2007 - |10:15|

  • 0

#45 Toudi

Toudi

    Ogr

  • Moderator
  • 5296 postów
  • MiastoTychy

Napisano 09.11.2007 - |22:12|

przodkowie

chyba potomkowie... ale ci zdaje sie zarabiają procenty z aukcji...

#46 biku1

biku1

    BSG FREAK

  • Moderator
  • 6528 postów
  • MiastoSZCZECIN

Napisano 10.11.2007 - |16:21|

How Long Before Your Shows Go Dark? ;) :P

Czas na małe podsumowanie stanu obecnego w epizodach seriali.

-- 30 Rock: Wyprodukowane będzie [albo już zostało <-- i dalsze seriale pisane na tej samej zasadzie] 10 epizodów , 5 wyemitowano - zostało 5.

-- Back to You: Wyprodukowane będzie 9 epizodów , 6 wyemitowano - zostały 3.

-- Bionic Woman: Wyprodukowane będzie 9 epizodów , 6 wyemitowano - zostały 3.

-- Bones: Wyprodukowane będzie 12 epizodów , 6 wyemitowano - zostało 6.

-- Boston Legal: Wyprodukowane będzie 15 epizodów , 6 wyemitowano - zostało 9.

-- Brothers & Sisters: Wyprodukowane będzie 12 epizodów , 6 wyemitowano - zostało 6.

-- Chuck: Wyprodukowane będzie 13 epizodów , 7 wyemitowano - zostało 6.

-- CSI: NY: Wyprodukowane będzie 14 epizodów , 7 wyemitowano - zostało 7.

-- Desperate Housewives: Wyprodukowane będzie 10 epizodów , 6 wyemitowano - zostały 4.

-- Dirty Sexy Money: Wyprodukowane będzie 11 epizodów , 6 wyemitowano - zostało 5.

-- Friday Night Lights: Wyprodukowane będzie 15 epizodów , 6 wyemitowano - zostało 9.

-- Gossip Girl: Wyprodukowane będzie 13 epizodów , 7 wyemitowano - zostało 6.

-- Grey's Anatomy: Wyprodukowane będzie 11 epizodów , 7 wyemitowano - zostały 4.

-- Heroes: Wyprodukowane będzie 12 epizodów , 7 wyemitowano - zostało 5.

-- House: Wyprodukowane będzie 12 epizodów , 6 wyemitowano - zostało 6.

-- Jericho: Wyprodukowane będzie 7 epizodów , żadnego jeszcze nie wyemitowano.

-- Law & Order: SVU: Wyprodukowane będzie 14 epizodów , 6 wyemitowano - zostało 8.

-- Lost: Wyprodukowane będzie 8 epizodów , żadnego jeszcze nie wyemitowano.

-- Medium: Wyprodukowane będzie 9 epizodów , żadnego jeszcze nie wyemitowano.

-- Men in Trees: Wyprodukowane będzie 19 epizodów , 5 wyemitowano - zostało 14.

-- Numbers: Wyprodukowane będzie 12 epizodów , 7 wyemitowano - zostało 5.

-- One Tree Hill: Wyprodukowane będzie 12 epizodów , żadnego jeszcze nie wyemitowano.

-- The Office: Wyprodukowane będzie 12 epizodów , 11 wyemitowano - został 1.

-- Prison Break: Wyprodukowane będzie 13 epizodów , 7 wyemitowano - zostało 6.

-- Private Practice: Wyprodukowane będzie 10 lub 11 epizodów , 6 wyemitowano - zostało 4- 5.

-- Pushing Daisies: Wyprodukowane będzie 9 epizodów , 5 wyemitowano - zostały 4.

-- Reaper: Wyprodukowane będzie 10 do 12 epizodów , 7 wyemitowano - zostały 3-5.

-- Samantha Who?: Wyprodukowane będzie 12 epizodów , 4 wyemitowano - zostały 8.

-- Scrubs: Wyprodukowane będzie 12 epizodów , 3 wyemitowano - zostało 9.

-- Shark: Wyprodukowane będzie 11 epizodów , 6 wyemitowano - zostało 5.

-- Smallville: Wyprodukowane będzie 15 epizodów , 7 wyemitowano - zostało 8.

-- Supernatural: Wyprodukowane będzie 10 do 12 epizodów , 6 wyemitowano - zostały 4 lub 6.

-- Ugly Betty: Wyprodukowane będzie 12 lub 13 epizodów , 7 wyemitowano - zostało 5 lub 6.

Nie wymieniono wszystkich pozycji ale tylko dlatego ,że na chwilę obecną ich stan nie jest w 100% pewny. :D

źródło Michael Ausiello -Tv Guide
Głupiec narzeka na ciemność , mędrzec zapala świecę.
Dużo ludzi nie wie, co z czasem robić. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu .

RIP BSG, Caprica
RIP Farscape
RIP Babylon 5
RIP SG-1, SG-A, SG-U
RIP SAAB, Firefly
RIP ST: TOS, TNG, DS9, VOY, ENT

#47 leviathan

leviathan

    Starszy kapral

  • VIP
  • 282 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 10.11.2007 - |17:40|

Dla tych, ktorzy nie ogladali, wrzucam kilka filmikow z frontu





http://youtube.com/watch?v=Cdm6V08w530

http://youtube.com/watch?v=SnLdS6pP2-g
  • 0

#48 inwe

inwe

    Starszy chorąży sztabowy

  • Użytkownik
  • 1968 postów
  • MiastoŻory(Śląsk)/Wrocław

Napisano 10.11.2007 - |19:28|

A ja się pytam, po co w ogóle istnieje taki wynalazek jak tantiemy? Człowiek pisze scenariusz, książkę, kręci film na podstawie umowy o dzieło. Zrobił swoje, zapłacili mu, niech spada. Taka powinna być kolej rzeczy. Tantiemy to nic innego jak pasożytnictwo. Przez taki idiotyczny wynalazek marny aktorzyna, który od 30 lat nie zagrał w filmie dostaje kasę za to, że jego film puszczają po raz 50 w telewizji.


hehehe;[sarkazm] ja jestem za tantiemami, ale nie tylko dla twórców; dla mojej działki również; jeśli zaprojektuje jakiś układ to chce mieć działkę, od każdej sprzedanej sztuki; ludzie będą się zabijali o pracę dajmy na to w Intelu, AMD, Atmelu, Xilinx-ie etc.; [/sarkazm]

w każdym razie cała afera zaczyna przypominać niezły serial; na razie dramaturgia jest, widzę potencjał w tym pomyśle :lol: ;

Użytkownik inwe edytował ten post 10.11.2007 - |19:32|

  • 0
Najciemniej jest pod jabłonią.

Est modus in rebus

Horacy

Prawda ma charakter bezwzględny.

Kartezjusz

Przyjaźń, tak samo jak filozofia czy sztuka, nie jest niezbędna do życia. . . Nie ma żadnej wartości potrzebnej do przetrwania; jest natomiast jedną z tych rzeczy, dzięki którym samo przetrwania nabiera wartości.

C.S. Lewis

#49 elam

elam

    Chorąży sztabowy

  • Użytkownik
  • 1757 postów
  • MiastoBielsko-Biala

Napisano 10.11.2007 - |21:46|

powinni to krecic i wyswietlac non stop, jak big brothrea...
i widzowie powinni smsami decydowac, "dzisiaj spelniamy 1 postulat scenarzystow" lub "dzisiaj wykreslamy z listy postulatow do zrealizowania.." albo "ten pan / producent nie ma juz glosu" .... :D
  • 0
lubisz science-fiction? na serialach sie nie konczy !
www.science-fiction.com.pl/forum

_________________________________________
oh my goddess Me !

#50 biku1

biku1

    BSG FREAK

  • Moderator
  • 6528 postów
  • MiastoSZCZECIN

Napisano 10.11.2007 - |21:48|

Powstała już nawet specjalna strona dla tych którzy chcą "......Support The Writers...." --> http://fans4writers.com/

A tu hi hi hi można się dołączyć do pikietowania wytwórni --> http://www.wga.org/s...er.aspx?id=2536

Użytkownik biku1 edytował ten post 10.11.2007 - |21:52|

Głupiec narzeka na ciemność , mędrzec zapala świecę.
Dużo ludzi nie wie, co z czasem robić. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu .

RIP BSG, Caprica
RIP Farscape
RIP Babylon 5
RIP SG-1, SG-A, SG-U
RIP SAAB, Firefly
RIP ST: TOS, TNG, DS9, VOY, ENT

#51 Pawel

Pawel

    Starszy chorąży sztabowy

  • VIP
  • 2048 postów
  • MiastoNysa

Napisano 11.11.2007 - |13:21|

Gubernator Arnie chce mediować w sprawie szybkiego zakończenia strajku. Jest coraz ciekawiej :D.

Użytkownik Pawel edytował ten post 11.11.2007 - |13:21|

  • 0
[ Sygnatura usunięta zgodnie z ACTA ]

#52 inwe

inwe

    Starszy chorąży sztabowy

  • Użytkownik
  • 1968 postów
  • MiastoŻory(Śląsk)/Wrocław

Napisano 11.11.2007 - |14:23|

zawsze podejrzewałem, że Skynet maczał w tym palce ;) ;

ale poważnie czy jako gubernator Kalifornii ma jakieś metody nacisku na obie grupy?; czy po prostu se gada, by "zaistnieć medialnie"?;
  • 0
Najciemniej jest pod jabłonią.

Est modus in rebus

Horacy

Prawda ma charakter bezwzględny.

Kartezjusz

Przyjaźń, tak samo jak filozofia czy sztuka, nie jest niezbędna do życia. . . Nie ma żadnej wartości potrzebnej do przetrwania; jest natomiast jedną z tych rzeczy, dzięki którym samo przetrwania nabiera wartości.

C.S. Lewis

#53 elam

elam

    Chorąży sztabowy

  • Użytkownik
  • 1757 postów
  • MiastoBielsko-Biala

Napisano 11.11.2007 - |15:07|

zabawi sie w terminatora :D
  • 0
lubisz science-fiction? na serialach sie nie konczy !
www.science-fiction.com.pl/forum

_________________________________________
oh my goddess Me !

#54 seven of nine

seven of nine

    Starszy plutonowy

  • Użytkownik
  • 652 postów
  • MiastoVilla Soprano USA- Sopot

Napisano 11.11.2007 - |15:18|

Wydaje mi sie, ze Arnie nie zrobi nic, dopoki sie zamieni sie w Terminatora i wszystkich nie wystraszy.
  • 0

#55 thrawn1972

thrawn1972

    Starszy plutonowy

  • Użytkownik
  • 585 postów
  • MiastoZielona Góra

Napisano 11.11.2007 - |15:50|

pewnie to sie wszystko szybciej skonczy niz myslimy. w tej zabawie niestet moga stracic i straca obie strony wiec kazda postraszy i tak sie skonczy potem zobaczymy w telewizji wielki dogadanie sie podpisanie paru paierkow i tak sie to zakonczy.

jak stacje nie beda mieli scenariuszy nie beda mialy kasy jak one straca to i scenarzysi straca wiec to kolo zamkniete kazdy potrzebuje kazdego do zycia.
  • 0
Nie wolno się bać. Strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niechaj przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, obrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.

#56 mr_gm

mr_gm

    Kapral

  • Użytkownik
  • 233 postów
  • Miastostolica Polski

Napisano 12.11.2007 - |13:31|

A nie mogliby zastąpić strajkujących zagraniczni scenarzyści? W dobie internetu można pisać nawet na Grenlandii. Chociaż, tak prawdę mówiąc, to popieram strajkujących. Gaże aktorów filmowych po 20 mln baksów, a scenarzysta jak zarobi pół melona, to jakby złapał Pana Boga za nogi. Wg mnie ważniejsza jest fabuła, niż aktor. Jednak wątpię, aby dzięki strajkowi i większej kasie, scenarzyści nagle zaczęli pisać lepsze scenariusze.
  • 0

#57 misiokles

misiokles

    Plutonowy

  • Użytkownik
  • 404 postów

Napisano 12.11.2007 - |19:09|

Ze strajkiem scenarzystów pewnie będzie tak jak u nas niedawno ze strajkiem lekarzy. Dużo krzyku i niewiele efektów. Strajk skończy się za jakiś czas a scenarzyści wywalczą po 100 dolarów podwyżki.
  • 0

#58 biku1

biku1

    BSG FREAK

  • Moderator
  • 6528 postów
  • MiastoSZCZECIN

Napisano 12.11.2007 - |19:22|

Strajk skończy się za jakiś czas a scenarzyści wywalczą po 100 dolarów podwyżki.

Oni nie walczą o wymierne 100$ tylko o % z ogólnie pojętego rynku.
Czyli w każdym wypadku będzie to indywidualna sprawa.
Głupiec narzeka na ciemność , mędrzec zapala świecę.
Dużo ludzi nie wie, co z czasem robić. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu .

RIP BSG, Caprica
RIP Farscape
RIP Babylon 5
RIP SG-1, SG-A, SG-U
RIP SAAB, Firefly
RIP ST: TOS, TNG, DS9, VOY, ENT

#59 Lucas_Alfa

Lucas_Alfa

    Sierżant sztabowy

  • Użytkownik
  • 1027 postów
  • MiastoWarszawa

Napisano 12.11.2007 - |20:18|

Oni nie walczą o wymierne 100$ tylko o % z ogólnie pojętego rynku.
Czyli w każdym wypadku będzie to indywidualna sprawa.

Dzięki temu do grona skomlących, że internetowi ściągacze zabierają im chleb dołączą się kolejne pasożyty - scenarzyści.

Ja, kiedy pracuję, traktuję swoją pracę oraz jej efekty jako efekt tego, że mi płacą. Zrobię swoje, zapłacą mi i nie widzę powodu do tego żeby jeszcze domagać się czegoś za friko. Dla mnie sam pomysł tego, żeby żądać kasę za coś, za co mi już zapłacono, jest hipokryzją. Taki da Vinci dostawał zlecenie na podobiznę możnowładcy, dostawał za to kasę, przekazywał gotowe dzieło i... i nic mu było do tego co się dzieje z jego dziełem. Jeśli właściciel chciał, mógł domalować sobie wąsy, sprzedać za większą kasę i Leonardo nie miał nic do tego. Zrobił swoje, dostał kasę - transakcja zakończona. A przecież to była jego "własność intelektualna".
Nasze czasy są powalone i nie rozumiem o co cała ta afera. Scenarzysta dostaje zlecenie, pisze scenariusz, dostaje kasę. Czasem nawet w innej kolejności. Jeśli jest dobry, to będą o niego walczyć. Jeśli jest tylko rzemieślnikiem, to niczym nie różni się od szewca czy krawca. Oni nie każą sobie płacić za chodzenie w ich wytworach. Jeśli się dobrze spiszą, to będą mieli najwyżej więcej zleceń i wyrobią sobie markę.
Idąc takim tokiem rozumowania, to w zasadzie większość ludzi mogłaby się domagać od innych jakiegoś rodzaju tantiemów. Tantiemów począwszy od papieru toaletowego na własnych myślach kończąc.

Użytkownik Lucas_Alfa edytował ten post 12.11.2007 - |20:20|

  • 0
Dołączona grafika

- I straszna FOTA, co śmierdzi ziemiom wpatła do tłumaczy, krzyczonc UAaaaaa!
Ale że poniewarz wszystkie bajki dobże sie kończom, nie opowiem, co się stało potem.
*


* sparafrazowane słowa Czesia - oryginał "Włatcy Móch"

#60 Sakramentos

Sakramentos

    Chorąży sztabowy

  • VIP
  • 1821 postów

Napisano 12.11.2007 - |22:02|

Ja, kiedy pracuję(...)

trochę durnowate masz zdanie. Ubliżając ;) Chociaż paradoksalnie trochę racji masz. Niby wszystko w porządku-jest zlecenie, jest umowa, jest praca, jest kasa. Problem w tym, ze to dosłownie jak z lekarzami. By zostać scenarzystą trzeba naprawdę mocno sie wysilić. Aby być dobrym-tym bardziej. To nie jest tak,że pierwszy lepszy gościu z łapanki napisze scenariusz. Scenarzysta jest jak architekt, to na tym planie, który on napisze budowana jest cała reszta. Jeśli scenariusz jest do kitu żadna gwiazda i żadna grupa od efektów specjalnych nie pomogą. Scenarzyści to jeden z najważniejszych filarów filmowego biznesu. A tymczasem w USA ich praca jest traktowana jak taka lekko szmatława. Musimy na czymś zaoszczędzić, bo nie zmieścimy się w budżecie-aha, no to obetniemy scenarzyście. I tak dostanie dużo-ja muszę harować parę miesięcy na taką sumę. No tak, ale on takie zlecenie dostaje raz na jakiś czas, a nie co miesiąc. To praca nieregularna, zawód niepewny. A do tego ogólnie-tak raczej średnio płatny (rzadko się zdarza, by ktoś zarobił na tym krocie). Wszystko byłoby OK, gdyby płace były regularne, ale tak nie jest. Poza tym to jednak trochę nieuczciwe, skoro wszyscy wokoło zarabiają krocie, a scenarzysta-bądź co bądź jeden z kilku najważniejszych ogniw produkcji-dostaje grosze.
  • 0
"If you watch NASA backwards, it's about a space agency that has no spaceflight capability, then does low-orbit flights, then lands on moon."
Winchell Chung




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych